הרמטכ"ל הסיר דגל משיח מפאץ של חייל, אבל דגל להטביסטאן על חייל זה סבבה

Harrington

Well-known member
מנהל
כמעט כל הארגונים פנו לכיוון ימין מאז ימי ביבי לפחות שהציע להם יותר מהשמאל.

מאז האג'נדה שלהם קשורה גם בארץ ישראל מהכיוון הימני.

הם נותנים לו גב ימני, הוא נותן להם הטבות וכמובן לא מפריד דת ממדינה.
מניפסט חביב. קשור לנושא שלנו כמו שקליפת השום קשורה לטעם של תפוז כתום ומתוק.

בריאות, מיצינו.

The Real Big Joe

Well-known member
אם אמונה במשיח זה עניין ימני, הרי שאתה בעצם כותב שהיהדות כולה היא עניין ימני.
לא. זה רק מראה שהימין ניכס לעצמו את רעיון המשיח, ומשתמש בו לקידום מטרה פוליטית. (ואגב: בניגוד לרוח הדת, שמתנגדת "לקרב את הקץ). בדיוק על זה דיברתי במקום אחר בשירשור, כשאמרתי עושים תורתם קרדום לחפור בפוליטיקה. כך גם השימוש בתפילה. התפילה ביום כיפורים היא עניין דתי אבל כאשר מתעקשים לקיים אותה בככר דיזנגוף - זאת פוליטיקה.
עמדותיו פשוט סותרות, מהותית, את כל אופייה של המדינה
הכישרון שלך להפריח סיסמאות מופרכות מן היסוד, מדהים. המדינה הוקמה על ידי השמאל/מרכז כמדינה דמוקרטית, וזה בדיוק רוחה.

בקמפייני הבחירות השמאל מצטמצם לצווחות 'רק לא ביבי'
אתה לא יכול בלי לשקר? תאזין היטב ליאיר גולן. וגם לצד השני של המשוואה. ליברמן הוא רלב אבל ממש לא שמאל.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא. זה רק מראה שהימין ניכס לעצמו את רעיון המשיח, ומשתמש בו לקידום מטרה פוליטית.
שים לב שאתה מדבר על משהו אחר ממה שקנונייתי מדבר עליו. בכל מקרה, אין לי מושג איזה ימין ואיך הוא "ניכס לעצמו את רעיון המשיח". "רעיון המשיח" כהגדרתך הוא חלק מהגאולה. הגאולה היא חלק מהיהדות. אם לדעתך הימין "ניכס" את זה לעצמו, אשריהו על כך. חבל שהשמאל שכח לעשות זאת גם. וזה בדיוק מה שכתבתי קודם.

את "רעיון המשיח" כ"קידום מטרה פוליטית" אני לא מכיר או יודע לזהות. אין כל קשר בין "רעיון המשיח" לפוליטיקה. זה שהרל"ב צווח כל היום על משיחיות, עניין שלו שאין לו כל אחיזה בעולם האמת והמציאות או שקשור בדרך כלשהי לפוליטיקאים מהימין. אף לא אחד מאלה מקדם את "רעיון המשיח" במסגרת תפקידו האזרחי, זולת כאמור בדמיונם של אנשי הרל"ב.
(ואגב: בניגוד לרוח הדת, שמתנגדת "לקרב את הקץ). בדיוק על זה דיברתי במקום אחר בשירשור, כשאמרתי עושים תורתם קרדום לחפור בפוליטיקה. כך גם השימוש בתפילה. התפילה ביום כיפורים היא עניין דתי אבל כאשר מתעקשים לקיים אותה בככר דיזנגוף - זאת פוליטיקה.
ספר את זה לאלפי החילונים בתל אביב שביקשו את תפילת יום כיפור בכיכר דיזנגוף. ספר להם שהם, בשמאלניותם, עוסקים בפוליטיקה כאשר הם מבקשים את התפילה הזאת. אתה נובח על העץ הלא נכון בסוגיה הזאת.
הכישרון שלך להפריח סיסמאות מופרכות מן היסוד, מדהים.
אהבתי לקרוא את זה מפיך דווקא :). הייתי אומר משהו על חוסר מודעות עצמית, אבל אין לי חשק ליפול לשיטה שלך.
המדינה הוקמה על ידי השמאל/מרכז כמדינה דמוקרטית, וזה בדיוק רוחה.
המדינה הוקמה על-ידי עם ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. בסדר הזה אגב. כל טיעון אחר פשוט שקרי. אבל מה זה קשור לענייננו? לה' הפתרונים. אותי מעניין מה המדינה הזאת היום ואת זה מייצג עם ישראל לדורותיו. זה כולל את סבינו שכבר אינם בין החיים ואת נכדינו שטרם נולדו. ארץ ישראל וכן גם מדינת ישראל שהיא אתחלתא דגאולה, היא המימוש של היהדות. טוב? רע? זה לא משנה בכלל. זאת האמת וזאת המציאות. השאלה באיזו שיטת שלטון אנחנו מקיימים אותה (ודמוקרטיה מה לעשות, היא בס"ה שיטת שלטון ומשטר, כלי לניהול מדינה ולא מהות של מדינה) חסר כל רלוונטיות לעניין.
כל זאת נכון אגב גם אם תתעקש לומר שדווקא השמאל הקים את המדינה, טענה שאותי אישית מצחיקה, אבל זה דיון אחר בכלל.
אתה לא יכול בלי לשקר?
מולך לא. הרי לכל מילה ומשפט שלי אתה צווח 'שקר שקר' :). שיטה שלך שאין ומעולם לא הייתה לה כל אחיזה במציאות. אבל משאתה מפעיל אותה בכל תגובה שלך אלי, התשובה לשאלתך מן הסתם מותאמת בשליליותה :).
לגופו של עניין כמובן שלא היה שום דבר שקר בפי.
תאזין היטב ליאיר גולן.
הוא לא רלוונטי למה שכתבתי. אבל בשביל להבין זאת תצטרך אפס, לקרוא את דברי בלי להחזיק את אצבעותיך על המקלדת בתחילת תגובה.
בכל מקרה צר לי, אבל לא אאזין למזהה התהליכים. שמעתי אותו מספיק בחיים, לכל החיים.
וגם לצד השני של המשוואה. ליברמן הוא רלב אבל ממש לא שמאל.
הוא בהחלט חלק מדברי למעלה וגם לגביו אין שום דבר שקר בדברי, זולת במוחך הקודח, הממציא והמשקר דרך קבע.

ולמה יש מקום לכרזה על העדפה מינית?
לפי העקרונות הרב לאומיים הצבא מייצג את העקרונות של האוכלוסיה.

מה האינטרס של הצבא ספציפית?

לגייס הומואים.

כמו שאת מבינה יש חוסר בפראיירים שימותו על מלחמות ברירה,עוד מאז מלחמת לבנון בשנות ה 80.

Harrington

Well-known member
מנהל
ואחרי זה הם רוצים שהחרדים יתגייסו

ואגב, זו כרזה של דובר צה"ל
אכן דגל הלהט"ב באתר צה"ל פסול ולא צריך להיות שם. אבל בלי כל קשר לכך המעשה של הרמטכ"ל לא היה הגיוני. אנחנו מדברים על חייל לוחם בלבנון שצריך את כל מה שהוא מאמין בו בשביל הרוח, בשביל הנשמה, בשביל החיזוק העצמי. גם אם בקריה לא היו מאפשרים את זה ושם היה נכון שהרמטכ"ל היה מונע זאת בדווקנות, זה לא נכון באמצע שדה הקרב. פשוט פעולה טיפשית של הרמטכ"ל שמלמדת משהו על סדר העדיפויות (הפסול) שלו ואולי, ואני מפחד לומר זאת על רב אלוף בצה"ל, אולי גם לא מבין את רוחו של החייל בשדה הקרב המסוכן.

למעלה