הר zugspitze גרמניה- מי היה?

• פותח הנושא mc80
  • פורסם בתאריך

mc80

Member
היי כולם,

אני מנסה לברר את הכדאיות ליום טיול מחוץ למינכן וראיתי את האופציה של ההר הזה על גבול גרמניה.
התכנון הוא לאמצע אוקטובר (יהיה קריר).
ההגעה והכרטיסים לשם לא זולים.
הבנתי שזו חוויה אבל השאלה אם כדאי להשקיע.
בדקתי עלויות וכל מיני אופציות אבל יצאתי יותר מבולבל איך הכל עובד שם (הגעה לעיירה מתחת להר, משם בכמה סוגי רכבלים...)
אני לא מדבר על ביקור לסקי. נטו עליה להר, צפיה בנוף.
הבנתי גם שההגעה והעליה מהצד האוסטרי יותר זול (למרות שאני אגיע ממינכן כך שלהגיע לעיירה באוסטריה ממנה עולים להר יותר יקר לא?
מישהו יודע אם פסגת ההר, המשותפת ל-2 המדינות מאפשרת מעבר ביניהם בשטח הזה למעלה או שלכל מדינה תצפית משלה? של מי יותר יפה?
הבנתי שצריך להיות שם סביב 2-3 שעות. לא מעט לא הרבה. תלוי מה רוצים ומחפשים.
אשמח אם מישהו יחלוק מביקורו האישי.
תודה!

mיטלמן

Well-known member
היי כולם,

אני מנסה לברר את הכדאיות ליום טיול מחוץ למינכן וראיתי את האופציה של ההר הזה על גבול גרמניה.
התכנון הוא לאמצע אוקטובר (יהיה קריר).
ההגעה והכרטיסים לשם לא זולים.
הבנתי שזו חוויה אבל השאלה אם כדאי להשקיע.
בדקתי עלויות וכל מיני אופציות אבל יצאתי יותר מבולבל איך הכל עובד שם (הגעה לעיירה מתחת להר, משם בכמה סוגי רכבלים...)
אני לא מדבר על ביקור לסקי. נטו עליה להר, צפיה בנוף.
הבנתי גם שההגעה והעליה מהצד האוסטרי יותר זול (למרות שאני אגיע ממינכן כך שלהגיע לעיירה באוסטריה ממנה עולים להר יותר יקר לא?
מישהו יודע אם פסגת ההר, המשותפת ל-2 המדינות מאפשרת מעבר ביניהם בשטח הזה למעלה או שלכל מדינה תצפית משלה? של מי יותר יפה?
הבנתי שצריך להיות שם סביב 2-3 שעות. לא מעט לא הרבה. תלוי מה רוצים ומחפשים.
אשמח אם מישהו יחלוק מביקורו האישי.
תודה!
כאן מנומנם מאד,
מציעה חיפוש בגוגל, "זוגשפיץ" ככה בעברית נותן המון תוצאות,
ואומרים צוּקשְפִּיצֵה, הרגע בויקיפדיה.

דניאלה1311

Active member
מנהל
היי,

אני אוסיף את שני הסנט שלי. בצוגשפיצה כשנסעתי לשם לא ממינכן (לנו בעיירה מקסימה FUSSEN כי ניצלנו את השהות בעיירה גם לבקר בטירת נוישווינשטיין)
אמרו לנו בקופה אם שווה לעלות או לא כלומר אם יש ראות או אין ראות. לא היה לנו מזל ולא היתה ראות אז חסכנו ובמקום זה בקרנו בשתי העיירות יפות מאד גארמיש ואובר-אמרגאו.

אין מעבר בין המדינות על פסגת ההר למיטב ידיעתי אבל יש כבישים עוקפים. פתח מפה של האזור תגדיל אותה ותראה בעצמך מה המצב שם ואז נסה לחפש בגוגל את המילים מעבר בין גרמניה ואוסטריה על או ליד הצוגשפיצה.
אמצע אוקטובר יכול להיות כבר שלג כבד בהרים הגבוהים, אנני יודעת מה קורה עם שינויי מזג האוויר בעולם צריך לעקוב אחרי מפות מזג האוויר באזור.
לגבי איך מגיעים בצורה מהירה (ענין כספי) או ואריאציות יותר זולות חפש באתרים כמו למטייל או אתרים באנגלית כמו הטריפאדוויזר שפעם היה טוב מאד היום פחות או בגוגל. כדאי לברר על טיולים מאורגנים אולי שווה לקחת טיול מאורגן לצוגשפיצה ממינכן?
לעלות מאוסטריה יותר זול אבל זה משתלם רק אם אתה מבקר באוסטריה כמה ימים או נשאר באזור מינכן ודרומה כמה ימים אחרת ביום אחד להקיף את כל האזור כדי לחסוך כמה יורו? גם הדלק יקר (אם אתה מתכוון לנהוג). לגבי הבדלי תצפית לא שמעתי על חוות דעת כזו או אחרת אבל כמו כל דבר, בטח יש אם מחפשים.

mc80

Member
קראתי, לקחתי לבדיקה, וקבלתי תשובה רשמית מהאתר עצמו לאחר שחקרתי אותם במייל. האמת שגם התשובות שלהם לא היו הכי ברורות בחלקן ומחכה למענה 2...
בגדול יש כרטיס רכבת משולב עם הכניסה והעליה להר. אפשר בנפרד כמובן.
אין החזר אם אתה קונה מראש ולא עולה בגלל מז"א.
אפשר לעבור בגבול על ההר, אבל בחלק של אוסטריה המחיר לא כולל את האטרקציות ששם. רק בחלק הגרמני.
יש כמה סוגי כרטיסים- מאוד מבלבל מה כל אחד כולל ומאיפה לאיפה יורדים עולים ממשיכים וכדו'. יש כמה רכבות ורכבלים שם.
מניח שיהיה בסדר. מקס' נקנה באיזו סוכנות במינכן אם המחיר יהיה סביר והצפי למז"א יהיה טוב כמובן.
אין לנו תכנון לצאת ממינכן מעבר לכך בגדול. זה יעד סופי שלפניו נעבור כמה יעדים אז אין לנו כוח לעוד טיולים :)

למעלה