השאלה הראונה

BlackHat

New member
השאלה הראונה

יש לי שאלה אחת שהרבה רוצים אליה תשובה: אני אוכל נגיד 1500 קל´ ביום כדי להיות במאזן קל´ שלילי האם אני צריך לשרוף על ההליכון מעל 1500 קל´? או ש... אני צריך לשרוף על ההליכון רק 500 קל´ והגוף ישרוף במשך היום ( עוד 1100קל´)בזמן שנושמים וכו´? איזו תשובה נכונה? דרך אגב אני לא שמן או משהו אני פשוט רוצה לבדוק משהו לגבי הגנטיקה לכן אני מתחיל בתקופת "דיאטה".

avivino

New member
דיאטות ומאזנים שליליים

קודם כל, לא כתבת בן כמה אתה וכמה אתה שוקל. אבל בכל מקרה, לי אישית, נראה ש 1500 קל´ ליום זה מעט... טוב זה לא העניין. אתה לא צריך לשרוף 1500 על ההליכון, כי כמו שכתבת הגוף שלך ממילא שורף קלוריות כל היום בכל מקרה. מהנסיון שלי, דיאטה כל כך דלת קלוריות כמו שאתה עושה תגרום לך להרזיה גם בלי פעילות גופנית. תעשה לעצמך טובה ותבדוק טוב טוב שאתה לא עושה לעצמך נזקים. עדיף שתוסיף קצת קלוריות לתזונה (עוד 300 לפחות) ואז גם תהיה לך יותר אנרגיה לעשות פעילות גופנית. הליכה מהירה, ריצה, רכיבה וכדו´ יתרמו לך לשיפור סיבולת לב ריאה וגם לשריפת שומנים. בכלל, אם המטרה שלך היא פעילות גופנית אתה צריך גם לדעת מתי לאכול את הקלוריות ע"מ לעזור לגוף שלך לייעל אותן יותר. בגלל שאני לא מומחה גדול, הייתי ממליץ לפנות לתזונאי/ת כדי לקבל הנחיות ברורות ומדוייקות יותר. בהצלחה אבי.

BlackHat

New member
לא הבנתה נכון

אני סתם זרקתי מספר אני בן 15 1/80 68 ק"ג השאלה שלי כמה קל´ עלי לשרוף על ההליכון אם אני אוכל נגיד ביום 1500 קל´ המטרה שלי היא ליצור מאזן קל´ שלילי.

snufkin

New member
מסכימה עם אבי

אתה ל א צריך לשרוף 1500 קלוריות ביום על ההליכון. מעבר לכך, חשוב לא להסתמך יותר מדי על המדד שההליכון נותן לשריפה קלורית (האם כך אתה מחשב כמה קלוריות שרפת עליו?), הוא מאוד לא מדוייק וצריך להתייחס אליו כאל הערכה גסה. הליכה (או ריצה) על ההליכון צריכה באופן אופטימלי להיות מלווה בבדיקת דופק (מד דופק/ ידנית) על-מנת לוודא שאתה עובד בדופק הרצוי לך (שוב, תלוי במטרה). האם בדקת כמה אחוזי שומן יש לך? ולא הבנתי - למה בדיקה לגבי גנטיקה צריכה להביא ל"דיאטה"?

BlackHat

New member
מדידת אחוזי שומן

בעזרת קליפר היא לא מדוייקת לכן אני לא מדדתי עוד ... אבל השאלה שלי היא איך אני מביא למאזן קל´ שלילי? בקשר לגנטיקה- הריבועים העליונים שלי בבטן בולטים (העליון והאמצעי) התחתון תמיד הכי קשה להוציא אותו החוצה בגלל איך שהישר הבטני פרוס על גבי הבטן ולכן אם אני יוריד באחוזי שומן (שגם ככה אני בכלל לא נראה שמן ולפי דעתי ממש לא שמן ואף אחד עוד לא אמר שאני שמן) אז אני יוכל לראות אם הגנטיקה שלי באמת טובה ואני יכול להוציא את הריבועים התחתונים אם אני יעשה דיאטה קלה.

למעלה