השביתה בתיכונים זה אסון

dory30

Well-known member
דור התלמידים הנוכחי נדפק מהקורונה, מהסכסוכים בין משרד החינוך להסתדרות המורים ועכשיו המלחמה. אנחנו מגדלים דורות של בורים ועמי ארצות. לא נראה לי שזה מכוון, לדעתי לאיש פשוט לא אכפת וזה עצוב מאוד.

ai27

Well-known member
דור התלמידים הנוכחי נדפק מהקורונה, מהסכסוכים בין משרד החינוך להסתדרות המורים ועכשיו המלחמה. אנחנו מגדלים דורות של בורים ועמי ארצות. לא נראה לי שזה מכוון, לדעתי לאיש פשוט לא אכפת וזה עצוב מאוד.
זה בהחלט הכיוון של לפיד: רוצה שכולם יהיו נבערים כמוהו

dory30

Well-known member
זה בהחלט הכיוון של לפיד: רוצה שכולם יהיו נבערים כמוהו
לפיד לא שר החינוך ואפילו לא ראש הממשלה. שר החינוך הוא קיש (אחד האנשים הכי מאכזבים בפוליטיקה הישראלית, הנמושה היה טייס והיום הוא מנשק לרודן את האיברים האחוריים) ויו"ר ההסתדרות רן ארז הוא בולשביק שצריך לעבור לדיור מוגן. שניהם ראויים איש לרעהו. על הדחליל שחושב שהוא ר"מ חבל להרחיב את הדיבור.

lemner40

Well-known member
לפיד לא שר החינוך ואפילו לא ראש הממשלה. שר החינוך הוא קיש (אחד האנשים הכי מאכזבים בפוליטיקה הישראלית, הנמושה היה טייס והיום הוא מנשק לרודן את האיברים האחוריים) ויו"ר ההסתדרות רן ארז הוא בולשביק שצריך לעבור לדיור מוגן. שניהם ראויים איש לרעהו. על הדחליל שחושב שהוא ר"מ חבל להרחיב את הדיבור.
ai27 הוא אחד הבהמות המטומטמות
וזה די מפתיע שהוא בכלל מצליח לבנות משפט
הוא בור, טיפש ומטורף

Harrington

Well-known member
מנהל
לדעתי לאיש פשוט לא אכפת וזה עצוב מאוד.
ברוב עשרות השנים האחרונות שנת הלימודים התחילה עם שביתה של ארגון (במובן העממי של המילה, לא כשם של גוף כזה או אחר) המורים. זה הפך להיות 'דרכו של עולם'.

dory30

Well-known member
ברוב עשרות השנים האחרונות שנת הלימודים התחילה עם שביתה של ארגון (במובן העממי של המילה, לא כשם של גוף כזה או אחר) המורים. זה הפך להיות 'דרכו של עולם'.
כן, אבל איכשהו בסופו של דבר מצאו פיתרון. עכשיו מדברים על שביתה ארוכה מאוד. יש לזה גם השפעה על ההורים, יש מפונים ועוד הרבה אלמנטים שאזרחים מהשורה כלל לא מודעים להם. עוד בעיה אחת מני רבות במדינה שחובה לפתור ומהר, בלי לקשר לדעה הפוליטית שלי או שלך.

Harrington

Well-known member
מנהל
כן, אבל איכשהו בסופו של דבר מצאו פיתרון.
לא לפני שהשנה התחילה עם שביתה למעשה (כאמור, ברוב השנים. לא כולן).
עכשיו מדברים על שביתה ארוכה מאוד.
כמובן. תמיד נוהגים כך. הלא שביתה שבתחילתה מכריזים עליה ככזאת שתימשך זמן קצר בלבד, חסרת משמעות :). היא לא מהווה מספיק איום על המערכת כדי שתיכנע לדרישות השובתים. על כן מאז ומתמיד (ומבחינה זו בצדק כמובן) השובתים מכריזים שהיא תימשך עד שיימצא פתרון, גם אם זה ייקח חודשים וכדו'. בסוף בדרך כלל היא מסתיימת תוך פרק זמן סביר (ככל שהמצב לכתחילה ראוי להגדרה הזאת) כלשהו. כל הנ"ל כאמור, התקיים ברוב השנים בעשרות השנים האחרונות ואין כל חדש תחת השמש.
יש לזה גם השפעה על ההורים, יש מפונים ועוד הרבה אלמנטים שאזרחים מהשורה כלל לא מודעים להם.
בוודאי (לגבי הרישא). לגבי הסיפא, אני בספק שיש רבים שלא מודעים לצרותיהם של אחרים. אבל אפשר לומר את זה כמובן לכל הכיוונים. ברי לכו"ע שלמפונים יש בעיות קשות נוספות מעבר לשביתות, אבל אכן לא כולם שלא חיים את הבעיה הזאת יוכלו להבין לעומק עד כמה זה מקשה. באותה מידה בדיוק מפונה, על כל קשייו, לא בהכרח מבין את הקשיים של משפחה צפון תל אביבית (סתם לדוגמא) שיש לה את הקשיים שלה להתמודד איתן, על אף שהם לא מפונים מהבית. דרכו של עולם כל הנ"ל.

הלוואי ונזכה ליום בו כל יהודי ויהודי יוכל ובעיקר, יזכור להבין צרותיהם של האחרים ולא להקל בהם ראש, אם מתוך קשייו היומיומיים, מחוסר הבנה או הכרה, או חו"ח מחוסר אכפתיות.
עוד בעיה אחת מני רבות במדינה שחובה לפתור ומהר, בלי לקשר לדעה הפוליטית שלי או שלך.
בוודאי. אבל עם זאת, פרופורציות. ציינתי את העובדה שרוב שנות הלימוד נפתחות כך, לאור הצורך הפבלובי של חלק מהגולשים לדבר כאן מיד על ראש הממשלה הנוכחי ו/או שר החינוך הנוכחי כאילו הם האשמים הבלעדיים במצב. זו טענה שהופכת למצחיקה מעט כשלוקחים בחשבון את ההיסטוריה הסטטיסטית בנושא :).

אולם כל זה לא משנה כמובן את צדקת דבריך האחרונים.

dory30

Well-known member
בוודאי. אבל עם זאת, פרופורציות. ציינתי את העובדה שרוב שנות הלימוד נפתחות כך, לאור הצורך הפבלובי של חלק מהגולשים לדבר כאן מיד על ראש הממשלה הנוכחי ו/או שר החינוך הנוכחי כאילו הם האשמים הבלעדיים במצב. זו טענה שהופכת למצחיקה מעט כשלוקחים בחשבון את ההיסטוריה הסטטיסטית בנושא :).
אתה יודע מה, ניתן הנחה לנתניהו. קיש הוא האחראי על מערכת החינוך (אבא שלי כינה את זבולון המר המנוח , הבוס הגדול כשהייתי תלמיד) ולכן עליו לחתור לפתרונות. אם לא, יזכרו לו את זה לשנים ארוכות. כנ"ל רן ארז, שכבר מזמן צריך לפנות את מקומו ולעבור לדיור מוגן.

פולגאר

Well-known member
אתה יודע מה, ניתן הנחה לנתניהו. קיש הוא האחראי על מערכת החינוך (אבא שלי כינה את זבולון המר המנוח , הבוס הגדול כשהייתי תלמיד) ולכן עליו לחתור לפתרונות. אם לא, יזכרו לו את זה לשנים ארוכות. כנ"ל רן ארז, שכבר מזמן צריך לפנות את מקומו ולעבור לדיור מוגן.
הלוואי עלינו שר חינוך כדוגמתו של זבולון המר ז"ל.
כמה שקיטרו עליו בזמנו, אלו שבאו אחריו הרסו את מערכת החינוך והביאו אותה למצב העגום שמצויה היום.

Harrington

Well-known member
מנהל
אל תיתן הנחה לאף אחד. תקוף את כל מי שמגיע לו להיות מותקף בסוגיה. בין אם זה שר החינוך ובין אם זה ראש הממשלה. אולם כאמור, לאור ההיסטוריה הסטטיסטית, ההתקפות האלו מעט מגוחכות בעיני. אז כמובן שיש להם (ובוודאי אכן לשר החינוך) חלק בעניין, בדיוק כמו שזה נכון לגבי ראשי ארגוני המורים ואולי גורמים נוספים (ומאחר וחלקם מכהנים כבר עשרות שנים בתפקיד, מן הסתם הם 'אשמים' פי כמה וכמה משר החינוך שבקושי הספיק להגיע לתפקידו). אין לי מושג ולא התעמקתי בסוגיה. לוקח את זה כנתון שבתחילת שנת הלימודים יש שביתה. אם וכאשר זה ימשיך יותר משבועיים בערך, או אז אולי אתחיל להתעמק קצת. עד אז מדובר מבחינתי בשגרה רגילה לחלוטין :).

dory30

Well-known member
אל תיתן הנחה לאף אחד. תקוף את כל מי שמגיע לו להיות מותקף בסוגיה. בין אם זה שר החינוך ובין אם זה ראש הממשלה
כידוע לך, אני ממש לא סנגור של נתניהו אבל הבעיות הבטחוניות הן בראש סדר העדיפויות כרגע.
אם וכאשר זה ימשיך יותר משבועיים בערך, או אז אולי אתחיל להתעמק קצת. עד אז מדובר מבחינתי בשגרה רגילה לחלוטין :).
כמו שכתבתי בראשית השרשור, הדור הזה נדפק לגמרי מכל האירועים . כרגע לא רואים את זה, אבל כשיגיעו לשוק העבודה זה יהיה הבום הרציני הראשון. לכל מעשה או אי מעשה יש השלכות, כמובן.

Harrington

Well-known member
מנהל
כידוע לך, אני ממש לא סנגור של נתניהו אבל הבעיות הבטחוניות הן בראש סדר העדיפויות כרגע.

כמו שכתבתי בראשית השרשור, הדור הזה נדפק לגמרי מכל האירועים . כרגע לא רואים את זה, אבל כשיגיעו לשוק העבודה זה יהיה הבום הרציני הראשון. לכל מעשה או אי מעשה יש השלכות, כמובן.
הזמן ילמד. מזכיר לך שעד שהתבררו שיעורי ההתגייסות למערכה (הצבאית והאזרחית כאחת) מבוגרים רבים חשבו שהדור הנוכחי לא שווה הרבה. הוא כונה דור הטיק טוק ולא נלקח ברצינות על-ידי 'ידענים' ומומחים רבים. המציאות התבררה כהפוכה ב180 מעלות כידוע ודור הצעירים הנוכחי הוכיח שאינו שונה מקודמיו בעניין זה.

אז נכון, הדור הזה "נדפק לגמרי מכל הכיוונים". אם תהיה לכך השפעה עתידית? זה רק הזמן ילמד. אישית אני לא מוכן להמר על כך בשלב זה. בוודאי לא בהתחשב בכך שאני לא רואה בלימודים כמשהו יותר מדי מפתח לאופיו על הצעיר.

dory30

Well-known member
אז נכון, הדור הזה "נדפק לגמרי מכל הכיוונים". אם תהיה לכך השפעה עתידית? זה רק הזמן ילמד. אישית אני לא מוכן להמר על כך בשלב זה. בוודאי לא בהתחשב בכך שאני לא רואה בלימודים כמשהו יותר מדי מפתח לאופיו על הצעיר.
אבל אתה מסכים שיצטרכו להשלים פערים לאותם בני נוער? חלקם בנים שכולים, מפונים ולך תדע מה עוד?

Harrington

Well-known member
מנהל
אבל אתה מסכים שיצטרכו להשלים פערים לאותם בני נוער?
לא בהכרח. רשימת הדברים שעל תלמיד ללמוד לא מחייבת יותר מדי. אז במקום ללמד בכלליות, ילמדו באופן ריכוזי יותר לבחינות הבגרות. וגם אלו לא חייבים לכלול חומר מעבר למה שבאמת חשוב שהתלמידים יידעו. אחרי שיבצעו הקלות באופן כזה מכל הכיוונים, אם יישאר משהו שממש חובה שילמדו, אכן יצטרכו להשלימו.
חלקם בנים שכולים, מפונים ולך תדע מה עוד?
מה זה רלוונטי לענייננו?

Harrington

Well-known member
מנהל
ועוד איך רלבנטי. אם נגיד אבא שלך חטוף או אחיך, זה יכול להשפיע על הריכוז בבחינות או בלימודים.
אוקיי, אבל זה לא נוגע לשאלת השלמת הלימודים. ברור לכל בר דעת שבני משפחות החטופים מתקשים מן הסתם בתקופה זו בלימודיהם יותר מאחרים. לא חולק על כך.

ai27

Well-known member
בתיכון של הילדות שלי המורים החליטו
להתעלם מהשביתה הפוליטית

למעלה