השגחה עליונה?

כינוי1982

New member
קח וואליום

הבנת נקרא בסיסית: הרב עובדיה (ובוודאי שלא אני) לא ניסה להסביר *ל-מ-ה ק-ר-ת-ה ה-ש-ו-א-ה* (צריך לחזור על זה שוב?), אלא להסביר שהצדיקים לא נרצחו על לא עוול בכפם. באשר לקביעה הפשטנית והמטופשת שלך, אני אפילו לא אגיב. יש הרבה דרכים ליישב את השואה עם האל, כל אחד בדרכו ולפי הבנתו וידיעתו. הייתי ב"יד ושם" וראיתי סרטים תעודיים על השואה. הדבר היחיד שזעזע אותי בהם היה לאן יכול להגיע האדם.

erez zon

New member
כן...לאן יכול בן אדם להגיע

כאשר הוא הולך עיוור אחרי איזושהי אידיאולוגיה האומרת בין היתר כי הוא עליון מאחרים.

erez zon

New member
ועדיין,תסביר לי בבקשה

איזה עוון מצדיק רצח כל כך סדיסטי?(אני מדבר על החוטאים שסבלו במקום הצדיקים,כמובן)

כינוי1982

New member
תשאל את הרב יוסף

הוא מחזיק בעמדה הזו. ובקשר לנסיון להשוות ליהדות - העם היהודי לא רואה עצמו עליון על אחרים. די כבר עם ההשוואות האלו.

פלסטיק

New member
זאת אומרת שכמו שהוא שיער

אני יכול לשער שאין אלוהים או שאלוהים רשע או שאין אלוהים או שמה שעובדיה יוסף רואה כצדיק אלוהים רואה כרשע, יש אלוהים אבל אין בעלות עליו (נניח שלמשל דוקא הבודהיסטים צודקים) - זאת אומרת שהמקורות שהוא מנסה להסתמך עליהם הם חרטא. תן לי רבע שעה ואני אצליח למצוא עוד 15 תירוצים, המגבלה היחידה היא מהירות ההקלדה שלי. ההבדל ביני לבין עובדיה יוסף זה שאני אומר אני לא יודע ואין לי עשרות אלפי אנשים שיענו אמן עיוור על כל ספקולציה מופרכת שאני אעלה.

כינוי1982

New member
ברור שאתה יכול לשער את זה

מישהו אסר עליך לשער את זה? ממה שראיתי, רוב החילונים פה משערים את זה. ההבדל בינך לבינו הוא שאתה חי בחברה שלא מאמינה בקיומה של אישות עליונה, אתה לא בקיא בהלכה היהודית ובסיפורי האגדה, בספרות התלמודית ובמורשת חז"ל, ואין לך ציבור שאתה אמור ליישב לו בעיה שמתעוררת אצלו עקב הדילמה שואה-אלוהים. מה הבעיה הגדולה שלך עם זה?

למעלה