השכנה מלמטה מתלוננת על רעש- ולנו אין מושג במה מדובר

השכנה מלמטה מתלוננת על רעש- ולנו אין מושג במה מדובר

אנחנו גרים בבניין הנוכחי כ4-5 שנים ומעולם לא היו לנו סכסוכים עם אף שכן.
בשנה האחרונה השכנה מתחתינו (אשה בת 80 שגרה לבדה בדירה) מתעקשת שבלילות אנחנו דופקים על הרצפה בלי הפסקה, ולמשך שעות- ולא מאפשרים לה לישון
אציין שאנחנו זוג צעיר, ללא ילדים, ויש לנו בבית שני חתולים ובחלק מימות השבוע ישנה אצלנו גם הכלבה המבוגרת של אמא שלי
השכנה מתלוננת כל הזמן ש"הכלב שלכם משחק בלילה עם צעצועים- זורק ותופס אותם וזה מפריע לי לישון"
אך כפי שציינתי- הכלבה מבוגרת (גם כשהייתה צעירה לא הייתה אנרגטית במיוחד, אבל כיום היא בעיקר שוכבת בשקט במיטה שלה), וחשוב יותר מכך- כשניסיתי לברר מול השכנה מתי בדיוק היה הרעש הסתבר שמדובר בימים בהם הכלבה כלל לא שהתה בדירתנו- כך שהאופציה הזו נפסלה.
לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים להבין מה מקור הרעש- הגעתי אל דירת השכנה שם היא שוחחה איתי במשך כשעה וסיפרה לי על כל נושא שבעולם (אני מניחה שהיא בודדה) ולבסוף סיכמנו שתתקשר אלי כשהרעש מתחיל שוב- אפילו בלילה, ואני אנסה לעזור לה להבין בזמן אמת מה מקור הרעש
מכאן והלאה היה לנו שקט למשך חצי שנה בערך וכששאלתי את השכנה למה לא התקשרה ואם הכל בסדר- היא שמחה לספר לי שהרעשים נפסקו (אנחנו לא שינינו שום דבר אצלנו- כי לא הצלחנו להבחין בשום רעש ממילא בשעות הלילה או בכלל)

לפני כחודש החלה שוב להתלונן ש"הכלב שלכם שוב משחק בלילות ומרעיש לי" (למרות שכזכור- כבר הגענו יחד למסקנה שזו לא הכלבה- כי היא פשוט לא הייתה בלילות הרלוונטים).
ביקשתי מהשכנה להקליט את הרעשים, ביקשתי ממנה להתקשר אלי בלילה כשהרעש מתחיל (היא התקשרה אלי פעם אחת בלילה- תוך דקה הגעתי לדירתה כדי לנסות ולשמוע את הרעש, אך הפלא ופלא, בדיוק כשהגעתי הרעש פסק), הזמנתי את בעל הדירה שלי להגיע יחד איתי אליה ולשוחח איתה (היא פתחה את הדלת וטענה שהיא עסוקה כרגע ולא יכולה לדבר)

אין לי מושג באיזה רעש מדובר, העליתי השערה- שאולי מדובר ברעשים מהצנרת, או ברעש שמגיע ממקור חיצוני כלשהו- אבל אין לי דרך לבדוק את זה והשכנה ממשיכה להתעקש שבעלי החיים שלנו הם הגורם לרעש, ולהסביר לה שזה לא המצב מרגיש כמו לדבר אל הקיר (החתולים אגב- ישנים בלילה וליתר בטחון אנחנו חוסמים להם את המסדרון כך שלא יוכלו לרוץ ולקפוץ בו אלא רק ללכת לאט)
חדר השינה שלנו ממוקם בדיוק מעל שלה ואם מישהו היה דופק על רצפת החדר- היינו שומעים. בנוסף- לרוב אני ערה עד מאוחר בלילה, כך שאם מישהו או משהו בביתינו היה מרעיש הייתי שומעת
אני לא יודעת מה אנחנו אמורים לעשות- אם בכלל בנוגע לשכנה.
אני מרחמת עליה- היא לא מפסיקה לדבר על בריאותה הלקויה ולציין שהיא הגיעה לאשפוז כתוצאה מה"רעשים שלנו", היא הזמינה משטרה לפחות פעם אחת ע"פ מה שאמרה לבעל הבית (אם כן- הם מעולם לא פנו אלינו) וכמובן שהיא מתקשרת גם לבעל הבית להתלונן (מהכיוון הזה אין בעיה מכיוון שמדובר באדם שמכיר אותנו היטב ונמצא לצידנו בעניין, אבל זה עדיין מרגיז אותי- ומה אם היה מדובר בבעל בית לא סבלני?)
יש לי הרגשה שלא באמת מדובר ברעשים אלא בבעיות של גיל/בדידות וכו' (היא גם מאוד פרנואידית וכל הזמן אומרת לבעל הבית שאולי אנחנו מנסים "להתנקם בה" למרות שהבהרתי לה שוב ושוב שאין לנו שום דבר נגדה- אנחנו מחבבים אותה והיינו מאוד רוצים לעזור לה להפסיק את הרעש, רק שאין לנו מושג כיצד- כי עד כמה שידוע לנו- המקור לרעש לא מגיע מדירתנו) אבל בכל זאת- כשהיא שולחת לנו מכתבי תלונות, מתקשרת לבעל הבית ולמשטרה, מתקשרת אלי להתלונן על רעשים, נראה לי שאי אפשר פשוט להתעלם ולחכות שהבעיה תעלם

האם קיים פתרון מסודר יותר לעניין? גוף רשמי כלשהו שיוכל להסביר לה שאלא אם יהיו לה עדויות לרעש כלשהו שמגיע מדירתנו (הקלטה/ בן משפחה שישן בביתה ללילה אחד כדי שיוכל להעיד על הרעשים) היא מתבקשת להניח לנו בשקט?
אני נוטה לקחת ללב קצת יותר מידי כנראה, וכל הניסיונות שלה להשפיע לנו על המצפון ("אני קשישה וחולה", "תחשבי שמישהו היה מרעיש ככה לסבתא שלך", "אני לא מתפקדת ביום בגלל שאתם לא נותנים לי לישון בלילה", "אושפזתי בבי"ח בגללכם", וגולת הכותרת "אתם עוד תשלחו אותי לקבר") עובדים עלי מצויין- רק שלמרבה הצער, באמת שאין לי דרך לעזור לשכנה חוץ מלהשתתף בצערה על הסיטואציה

אני יודעת שיצאה הודעה ממש ארוכה- ובכל זאת, אודה לכל מי שיוכל לתת עצה פרקטית/מניסיונו בנושא
תודה מראש

born 2b wild

New member
זה נושא מאוד רגיש

ישנם קשישים שמתחילים לשמוע דברים או לראות דברים שלא קיימים
והם משוכנעים שזו האמת
&nbsp
לפי החוק היא יכולה להזמין משטרה אם קיים רעש חריג בשעות מנוחה
אך כשמגיע משטרה ואין רעש הם עוזבים ולא מנסים לברר אם קודם לכן אכן היה רעש
כך שאם הם באמת הגיעו בגלל זה הם לא פנו אליכם
&nbsp
ואולי באמת זה מבדידות כמו שצייינת אין לדעת
כל עוד את יודעת שאין רעש חריג מדירתכם אין לך יותר מידי מה לעשות
חוץ מלנסות להיות אדיבה ומבינה כמו שאת אכן עושה
בהצלחה
&nbsp

תודה על התגובה

יצא לי להתייעץ עם מכרה שעובדת בתחום של עו"ס ופסיכולוגיה, וגם היא, כמוך, ציינה את עניין הגיל והנטיה לראות ולשמוע דברים שלא קיימים (היא מאמינה שייתכן ומדובר בהתחלה של דמנציה והמליצה לי לנסות לשוחח עם בתה של השכנה- אבל ממש לא נעים לי לנהל איתה שיחה כזו. אני לא מכירה אותה אישית)
&nbsp
בכל אופן, תודה לך

SicTransit

Active member
בתה של השכנה

אני חושב שאת בהחלט יכולה לפנות לאותה בת, אולי הכי פשוט לצרף לפניה שלך אליה את ההודעה בה פתחת את האשכול הזה. את נשמעת מאד כנה במאמצייך לפתור את הבעיה (למרות שכנראה אין לך יד וחלק ביצירתה), ואם אני הייתי מקבל פניה דומה בקשר לאמא שלי ללא ספק הייתי נרתם למאמצים למצוא פתרון.

למעלה