השלמת B12

catLovers

New member
השלמת B12

שלום לכולם, אני צמחוני כ-4 שנים וכמעט טבעוני כבר... בדיקת הדם האחרונה שלי מראה B12 נמוך (אך עדיין בקצה הסקאלה). הייתי רוצה עצות לגבי השלמה. איזה סוג של כדורים מומלץ? באיזה מינון לקחת? האם כדורי מציצה או בליעה? האם יש מישהו שניסה השלמת כדורים ולא חווה אפקט של שיפור בבדיקות שלאחרי זה? איפה כדאי לקנות? האם יש כאלה שמסתפקים בהשלמה ממוצרים מועשרים? ... תודה גיא

אז קודם כל, שאלה חשובה

את בדיקות הדם ערך רופא - למה לא הוא עונה לשאלות הללו? אם יש צורך בהשלמה, הרי שהרופא שערך את הבדיקות יודע את זה וייתן לך מרשם לכדורים מתאימים (וכך גם תחסוך לעצמך לא מעט שקלים). כדורי מציצה עדיפים מבליעה, כי הם עוקפים בעיות ספיגה במעיים (אם יש כאלה). לגבי כל השאר - סוג, מינון וכו', הכתובת היא הרופא שערך את הבדיקות ולא פורום באינטרנט שלא מכיר אותך, את הבדיקות שלך ואת ההיסטוריה הרפואית שלך...

catLovers

New member
אוקיי... מקבל. אבל...

זה שאני עשוי לקבל הנחה על הכדורים עם מרשם רופא, זה כבר טוב. זה שרופא יכול לעבור על בדיקות הדם, זה גם חיובי (וכבר עשיתי זאת בבדיקות דם קודמות). אך אני סבור שגם צרור עצות על השלמת B12 מהחבר'ה לא תזיק...
אז חבר'ה... אשמח לשמוע מכם!

john111

New member
מאוד חשוב

זה לקנות כדורי B 12 למציצה בהם כל כדור מוחזק בנפרד. הסיבה היא שמרגע הפתיחה הויטמין מתחמצן ואבד מיעילותו. למיטב ידיעתי רק חברה אחת מקפידה על כך והיא חברת GNC. את הכדורים שלהם אפשר לקנות ברשת ניופארם. רק מציצה (שמים את הכדור מתחת ללשון) כי אז הפסיגה היא ישירות דרך הרוק. במקרה של בליעה הספיגה היא דרך הקיבה וללא מעט אנשים יש בעיה במנגנון הספיגה. בנוסף חשוב לקחת B12 לתקופה במצב של חוסר. כלומר לא לקחת יום או יומיים אלא חודש חודשיים. אם אתה רוצה לבדוק אם זה השלים לך חכה עוד תקופה ורק אז תעשה בדיקות. כאשר אתה עדין לוקח B12 זה מטעה את הבדיקות והם לא יוצאות מהימנות. בתור צימחוני 20 שנה זה עוזר.

למעלה