התבאסות ליל סדר

שקדייה

New member
אולי תדברו עם ההורים של הגבר?

האמת... ברוב המשפחות שאני מכירה, בערך בשלב הזה שבו הילדים כבר גדולים ומתחילים להתחתן ולהתרבות מתחילים לשנות את ההרכבים הקבועים של החגים. כשכל משפחה של נניח זוג הורים ו-3 ילדים הופכת להיות זוג הורים 3 ילדים, 3 בני זוג, 6 נכדים, עוד שני זוגות מחותנים ועוד 4 גיסים שגם להם בני זוג וילדים וכו'... זה כבר נהיה גדול מידי בשביל ללכת לדודה ציפי שגם המשפחה שלה גדלה בהתאמה... כבר לא הולכים לדודה או מזמינים את הדוד, אלא כל משפחה הופכת להיות כבר משפחה מורחבת בעצמה.. הורים, ילדים בני זוג, נכדים, מחותנים וגיסים..... אולי כדאי לנסות להביא את השינוי הזה גם למחוזותיכם. לגבי ליאורי.. אני יכולה לומר לך שבגילה לא שינינו לעמרי כלום בסדר היום שלו בחגים, היינו מביאים אותו קצת יותר מוקדם ולבוש יפה שכולם (כלומר, כל מי שרצה לראות אותו לטרח לבוא מוקדם בשביל זה) יוכלו למשמש אותו... ובשעה "שלו" הכנסנו אותו לאמבטיה, פיג'מה, ציצי ולישון. רק בראש השנה האחרון כשהוא כבר היה בערך בן שנה וחצי עברנו לפורמט ה"למשוך אותו כמה שיותר" .. אבל אז בתמורה קיבלנו התעלפות מהירה. אם נראה לך שכל הבלאגן יגרום לה להכנס ללחץ ולא להרדם וכו'.. אולי תבואו מאוחר יותר, וכבר תביאו אותה בפורמט של חבילה ישנה.

פ א צ ה

New member
זה לא כל כך פשוט

לליאור מאוד מאוד מאוד קשה להירדם כשהיא לא בבית. זה קורה מדי שבוע בארוחות שישי. אין מצב להביא אותה לשם ישנה כי היא תתעורר מהניוד- השינה שלה מאוד קלה. אין סיכוי להרדים אותה שם- כי כאמור, קשה לה להירדם מחוץ לבית, בטח ובטח כשיש סביבה כל כך הרבה פעילות (אלא אם היא תפתיע). לכן סביר להניח שהיא פשוט תהיה נודניק. ולגבי ההצעה- גם אני וגם הגבר בכורים. אנחנו היחידים שנשואים וליאור היא הנכדה היחידה. המשפחות הגרעיניות שלנו עדיין קטנות ולכן לא הייתי רוצה לנתק אותן כבר בשלב הזה (מה גם שבחגים שאנחנו לא שם זה דווקא פועל לטובה). למרות שבגדול אני מאוד מסכימה עם המגמה המצויינת.

kivsa1

New member
אז אחרי שחשבנו שכולם יבואו לחגוג

בבית האבות עם סבתא שלי, מסתבר שמשפחת הבעל החליטה להישאר אצלם ואנחנו נלך לסבתא... מבאס כי זה אומר שהבעל יצטרך לחלק את זמנו בין משפחתו לביננו וגם ברק לא יהיה איתי כל הערב
... לא יודעת מה הסיבה שלהם אבל מבאס... מצד שני-יכול היה להיות יותר גרוע.

Y 7 7

New member
אצלנו הולך להיות סיוטי במיוחד

חמותה השומרת מאוד של אחותי נגד חמי המאוד לא שומר שנוטה לצאת ביציאות של "אם חלב/שמנת זה יוצא הרבה יותר טעים" וכמובן הגיסות ל אחותי (אין לי טיפת משהו משוטף, גיסי הוא הצעיר והוא בן 40) וגיסי. אחותי הסנובית שבקושי אומרת שלום לאנשים. בקיצור סיוט. מזלי בת דודתי האהובה תהייה

kivsa1

New member
מה דעתכם../images/Emo124.gifאני קוראת בזאת לכל

נדכאי וחלכאי הסדר של פורום זה לשקול לעשות סדר כולנו ביחד-רק הילדים והבעלים... אני מוכנה, להזכירכם, לשטוף כלים! ויחד עם hag70 לספר בדיחות קרש... נוכל להעלות זכרונות ולחוד חידות על שרשורים קודמים בפורום...

פ א צ ה

New member
תגידי לי, את נורמאלית???

את רוצה שיעיפו אותנו סופית מהמשפחה? את רוצה שליאור תגדל ללא סבא וסבתא?

kivsa1

New member
../images/Emo11.gifאפ'פם לא הבטחתי לך שאני נורמלית

"יש לי חלום" לה לה לה לה לה לה לה לה...
האבסורד העצוב והמצחיק כאחד-סובלים כל השנה ובסדר מהמשפחה אבל שחס וחלילה הילדים לא יגדלו בלי החלק המעצבן של המשפחה... זה בסדר-זה גם השיקול שלי...

hag70

New member
ככה יפה? בדיחות קרש?

והשנה כמעט עשינו את זה (טוב. לא עם הפורום
). חברים שעושים לבד לגמרי הזמינו אותנו אליהם ואם לא היינו נתונים תשובה חיובית יומיים לפני למשפחה היינו מצטרפים אליהם בלי נקיפות מצפון. כבר היינו פעמיים עם חברים בראש השנה. ועוד פעם או פעמיים טסנו לחול בליל הסדר כשכולם היו בפאניקה להיות עם המשפחה. אבל כיוון שאנחנו לא נחשבים מהמאד חברותיים במשפחה שלי (הרבה פעמים אנחנו לא הולכים לארועים כי זה ממש לא מתאים לנו), אז אף אחד לא ממש מתרגש מאיתנו. וטוב לנו

kivsa1

New member
הלוואי ויכולנו-אבל אופציית חו"ל

בפסח לשנים שיבואו היא בהחלט אופציה נהדרת! אם אפשר-גם למקום נטול טלפונים...

רחלילי

New member
אז ככה

קראתי והתבעסתי יחד איתך אני לא רואה דברים אותו דבר כמוך וחושבת שכן ניתן לשנות דברים. יש לכם ילדה קטנה ואתםצריכים לעשות מה מתאים לה כתינוקת ולך כאמא. אני חושבת שההורים שלו היו צריכים להתחשב בכם ולשאול אתכם אם מתאים לכם ליל סדר אצל הדודה ומכיוון שלא שאלו זה בעיה שלהם. אני חושבת שלו הייתי במקומך הייתי עושה שיחה רצינית עם בעלך. כי לדעתי ברגע שהוא יבין את המצב הוא יחשוב כמוך (אני חושבת ומאמינה). וזה כאילו מין צומת כזו של מה אתה שם קודם את ההורים שלך והצורך שלהם להיות בחג ענקי אצל הדודים או את אשתך והילדה שלך שלא יכולה לישון שם ושא ממש תהנה (אולי להפך) ואיזה חויה אתה רוצה לתת לבת שלך. אני חושבת ששיחה טובה איתו תוכל לשנות את המצב. פשוט לאגור כוחות ולשוחח איתו ממש בפתיחות על כך ולא לעקוף את המקומות שבהם הוא מרגיש לא נוח לומר זאת להוריו. זו לא פעם אחרונה שזה יקרה. אין להם נכדים נוספים ואתם כאן סוללים דרך לכלות שיגיעו ולנכדים שיגיעו. קיצר אני לא הייתי הולכת, וכן מסתכנת שיהיה כעס (אבל זו אני והמיליטניות שבי). שווה לחשוב איך עושים פתרון ביניים כמו לעשות איתם חג שני או את הצהריים שאחרי עם הדודים או רק עם הוריי בעלך.

פ א צ ה

New member
התגובה שלך נוגעת במקום רגיש

ומצד אחד זה משהו שהייתי רוצה לעשות. מצד שני מאחר וכבר גיששתי ואני יודעת שזה לא יעבור בלי כעסים ומריבות אני לא בטוחה שזה שווה לי את זה. מכיוון שאח של הגבר חוזר בתשובה, המשמעות של העובדה שההורים של הגבר יבטלו את האירוח ויארחו אותנו בביתם היא שלמחרת הם ישארו תקועים לבד בבית (כי אנחנו נהיה אצל ההורים שלי). וליאור תהיה נודניק בכל מקום- כי זו השעה שלה לישון. יכול להיות ששם היא תהיה יותר נודניק כי יהיו יותר אנשים שהיא לא מכירה. ואני לא שלמה עם הרעיון שבגלל שעכשיו יש לנו ילדה אז צריך להעמיד אותנו במרכז. יש עוד צרכים שצריכים לבוא על סיפוקם...

רחלילי

New member
אני חושבת שאם כך אז נתת את התשובה!

ואח שחוזר בתשובה ה כן למרכז שבגללו ההורים לא יכולים לנסוע בשבת? אבת נתת אתהתשובה...

פ א צ ה

New member
תראי, המטרה של ההודעה שלי

לא היתה לחפש תשובות. ברור לי שאת הסדר אנחנו נעשה שם. המטרה היתה לחלוק את הבאסה שלי והמטרה הושגה. ולעניין האח- פסח זה החג היחיד שהם חוגגים מחוץ לבית (ככה זה היה בשנתיים האחרונות לפחות). בראש השנה לדוגמא הם היו לבד בבית. אז זה לא שממרכזים אותו אלא כן מוצאים איזון מסוים. ואין מה לעשות- אח חוזר בתשובה זו מגבלה של המשפחה שלו בדיוק כפי שהמשפחה שלי מוגבלת בד"כ בגלל שסבתא שלי נוהגת לעשות אצל ההורים שלי והיא לא נוסעת בשבת.

רחלילי

New member
לא הפסקתי לחשוב אחרי שכתבתי

וטסתי החוצה מהבית ורק כעת באתי שוב רציתי מאד להתנצל על איך שכתבתי כי באמת איך ששלחתי (ויצאתי מהבית) הבנתי שזה היה ממש לא במקום לכתוב מה שכתבתי לך. אני מתנצלת .

אין בכלל מצב שהיא תירדם שם?

תראי, אצלנו אנחנו נחגוג אצל אמא שלי.. היא אמרה שיש מצב שזה אצלה או אצל דודה שלי, אני קבעתי שזה יהיה אצלה, ואני אעזור מקסימום, כי זו הסביבה שליאור מכיר. גם משפחת הבעל הוזמנה, הם לא החליטו עדיין אם הם באים או לא, אבל הם הוזמנו. גם ליאור לא במיטבו בערב.. אבל מקסימום נשב איתו בחדר עם ציצי.. וננסה להרדים אותו בעגלה.. ונבקש שיתחילו מוקדם.. תראי, לנסות אפשר , ומקסימום אם לא הולך, הולכים הביתה, לא?

פ א צ ה

New member
כמו שאני מכירה אותה- היא לא תירדם

אולי היא תפתיע כמו שסנאית איחלה

למעלה