התבלטות אמבטיה

אם פי 3

New member
התבלטות אמבטיה

לא מצליחה להגיע עם עצמי למסקנה... אולי כאן יהיו נקודות מחכימות שיטו את הכף לכאן או לכאן. מתוכננים לנו שני חדרי מקלחת - אחד לילדים (קומה 2) ואחד להורים (קומה 1). שניהם קטנים, כך שלא יהיה מקום למקלחת + אמבטיה (וגם אין לנו גמישות בהזזת איזורים רטובים). מצד אחד - יש לי חלום-אמבטיה, כבר שנים (כיום אין לנו, ובעצם - מעולם לא היה לי, גם כילדה, מלבד בילדות הרכה מאד, אבל אמבטיה בבית-ילדים-קיבוצי, כלומר, פונקציונלית, לא פינוקית). מצד שני, אני יודעת שביומיום לרוב מעדיפים מקלחת פשוטה - ונראה לי מאד לא נוח להתקלח באמבטיה (מה גם, שאהבתי לאמבטיות פינתיות לא תוכל לבוא על סיפוקה, עקב מגבלות מקום), במיוחד בפרספקטיבה לעוד כמה שנים, כשהגיל יחל לתת את אותותיו. המחשבה האחרונה שלי מדברת על מקלחת (עם מקלחון) במקלחת הורים (בנזוגי מאד רוצה מקלחון-ג'אקוזי), ואני עדיין מתלבטת על אמבטיה במקלחת ילדים - מצד אחד, הם יהנו - ואולי גם יחסכו מים. מצד שני, גם הם גדלים... (היום: 3.5, 7.5, 7.5, מתקלחים בטוש), ואני לא בטוחה עד כמה אני אעלה אליהם למקלחת-פינוק. וגם - אמבטיה אלכסונית - נשמעת לי פשרה בין הסטנדרט לפינתי. מה דעתכם?

ענתש

New member
לדעתי שימי את האמבטיה

אצלך במקלחת לאמבטית פינוק ומעל זה טוש כדי להתקלח בתוך האמבטיה (מהר מאד מתרגלים וזה גם כיף). ואצל הילדים מספיק מקלחון. ככה אני עושה.

Rשף

New member
אחנוי שמים אמבטיות לכולם

נבחר אמבטיה שטוחה יותר כך שיותר נוח להתקלח בה ויותר נוח לשבת בה, בחרנו גם ניקוז באמצע כדי ששניים יוכלו לשבת. מבחינת מים נשים ראש גשם בתקרה ובנוסף 'טלפון' שיוצא מגוף האמבטיה.

זה דבר שאת צריכה לסגור עם עצמך

השכנים שלי לעתיד בונים לכל ילד יחידה משלו , כולל ג'אקוזי ומטבחון . אני מסתפק במקלחונים ללא אמבטיה כי במשפחה שלי אמבטיה היא לא שימושית. בבית הקודם הייתה לנו אמבטיה ובתוכה מקלחון , אף אחד לא השתמש באמבטיה כאמבטיה . כשאמרתי לאדריכל של שאני רוצה מקלחת כמו שטיפת מכוניות, להכנס ולצאת מקולח כמו מכונית, הוא חייך ואמר שיש מקלחון ג'ט סטרים ( מה שאת קוראת מקלחת ג'אקוזי ). נו זה לא בדיוק כמו שטיפת מכוניות לבני אדם
.

איריסג

New member
אנחנו דווקא בגישה אחרת

באמבטיית ילדים - אנחנו שמים אמבטיה. בחדר אמבטיה שלנו - מקלחון כפול (רוחב 2 מטר), עם שני ספסלים בצדדים, עם שני ראשי מקלחת ענקיים (קוטר של צלחת). בשירותי אורחים יהיה מקלחון נוסף בגודל סטנדרטי. הרעיון מאחורי זה הוא שאנחנו שנינו לא ממש עושים אמבטיות. הילדים (שעוד אין לנו) יהנו מאמבטיות בשנות חייהם הראשונות - ואחר כך אני אשים שם אמבטיון, כשהם יעברו להתקלח בעמידה. אמבטיות, אלא אם את עושה אמבטיה ממש לא סטנדרטית - הן לרוב משהו לא מאד נוח... יש לנו היום אמבטיה סטנדרטית בדירה - ובכל הפעמים שניתי לעשות אמבטיה זה תמיד היה - רגליים פשוטות קדימה - חצי גוף עליון בחוץ. אם אני רוצה לשכב עם פלג הגוף העליון במים - הבירכיים מזדקרות החוצה, וזה לא נוח... ואני לא מדברת על אמבטיית פינוק בזוג... על זה אין מה לדבר בכלל. ג'קוזי זה משהו שאני משאירה לחופשות רומנטיות בצימר - כל אחד מהחברים שלנו שעשה ג'קוזי אמר שיותר מחצי פעם הוא לא השתמש בו וזה צובר ג'יפה ואיכסה. לכן עדיף בעיני לעשות להורים מקלחון מפנק, גדול, עם ראש מקלחת ענקי, ואם את נורא רוצה , גם עם הג'טים - אבל זה לדעתי סיפור מאד יקר.

אולי אם אני אקנה ג'אקוזי

אני אמקם אותו במרפסת של קומה א' . אגב מומלץ להכין מודל של הבית לפני שנותנים את השרטוטים להדפסה , זה די קל , מי שצריך עזרה בזאת אני כאן .

איריסג

New member
שאלה בעניין המודל

איזה חומרי גלם קנית? האם עשית מודל גם לפנים של הבית? (הצבת ריהוט או לפחות ענייני מטבח / אמבטיה וכו'...)

לא עשיתי מודלים של ריהוט

כי זה לא קשה לראות בשרטוט רגיל , אם את רוצה , יש תוכנות לעיצוב שעושות זאת מצוין וציבעוני . החומר לביצוע מודל נמצא בחנויות לממכר ציוד משרדי ולבתי ספר . זה בעובי 5 מ"מ מין פלסטיק מוקצף מצופה משני צדדיו בניר קצת יותר עבה מהרגיל . 3 יחידות מהיריעות הללו זה יספיק . למחיצות הפנימיות יש קרטון ביצוע בעובי 1 מ"מ ,יחידה אחת תספיק . נידרש דבק רגיל ופשוט .

הנה החלוקה הפנימית של קומת הקרקע

הריצפה של קומה א ' לא מודבקת בכדי לאפשר מבט לתוך קומת הקרקע . המחיצות בצבע היותר כהה הן מקרטון ביצוע . הכי נוח לחתוך את החומר הזה עם סכין יפנית .

איריסג

New member
תודה.

אם אני מבינה נכון - אתה מתכוון לקאפה? ודבק - זה דבק פלסטי פשוט

בינא

Member
בעד ונגד אמבטיה וסוגים שונים

כשאין מקום לאמבטיה ובכל זאת רוצים לבצע כזו, מוטב לבצע אמבטיית ישיבה. אורכה רק 105 ס"מ ורוחבה 70 ס"מ. על יד אמבטיה כזו ניתן להציב גם מקלחת, כי מרוויחים את המקום. זו פשרה אבל כזו המונעת שכיבה. הבעיה הגדולה ביותר באמבטיות היא כמות המים שהן צורכות ומהירות התקררות המים, הגורעת למעשה מההנאה שברביצה במים לאורך זמן. כשאנו מבקרים בבית מלון, אנו נוהגים להשאיר ת ברז המים החמים פתוח חלקי, כך שחום המים לא ישתנה, יחד עם הפקק בפתיחה חלקית, כי אנחנו לא משלמים, לא עבור המים ולא עבור החימום, אבל בבית זה אחרת (בדרך-כלל). כאשר הילדים בגילאים של הילדים שלך, האמבטיה הזו יותר בטוחה, כמות המים שהיא צורכת היא חצי מזו שצורכת אמבטיה בגודל מלא והמים מתקררים לאט יותר אבל ציינת שהילדים מתקלחים וזהו החלום שלך. לעלות קומה כדי לעשות אמבטיה, בסיומו של יום לאחר שהשכבת את הילדים, נשמע לי אפשרי...אך זה לא יקרה למרות שבסיומה יורדים במדרגות. שעת האמבטיה תהיה יותר ויותר מאוחרת כי הילדים גדלים... ציינת שאמבטיה הוא החלום שלך. האם גם אפשרות של אמבטיה בחצר באה בחשבון? ההוצאה אינה גדולה, אבל מחייבת מחמם מים מהיר (על גז או על חשמל). מציבים אמבטיה אקרילית (אפשר גם פינתית) ובונים סביבה סגירה, תוך הקפדה על מילוי בחומר מבודד (פוליאוריטן מוקצף עדיף). ניתן לבנות את הסגירה מבלוקים ולצפות בקרמיקה (יחסית יקר), או מעץ דק ירוק עמיד מים. כל שנדרש פרט למחמם מים עם צינור כניסה ויציאה הוא ניקוז. הניקוז אינו חייב להגיע לביוב כי אלו מים שטובים להשקייה, לכן ניתן לנקז אותם לצמחים שבגינה, אפילו אם השתמשת בסבון או קצף אמבטיה. לשימוש בחורף ניתן להציב סגירה של אוהל גדול או לסגור בדלתות אלומיניום וזכוכית מתקפלות מתחת לגג שבקיץ נותן צל (פרגולה מכל חומר שהוא). ללא ספק, המקלחת היא האמצעי הפרקטי ביותר, כי הכי חסכוני במים והכי מתאים למזק האוויר שלנו ולחדרי המקלחת הקטנים שמתכננים בארץ (לא כולם).

אם פי 3

New member
תודה, אבל הפתרונות האלו לא

נראים מתאימים. באמבטיית ישיבה, אני לא רואה שום יתרון מבחינת פינוק (וכאמור - הילדים כבר מתקלחים, וגם אם לא, זה יתאים להם לשנה-שנתיים אחרי הכניסה לבית. לא מצדיק). אמבטיה בחוץ לא רלוונטי, לא מבחינת עלויות והשקעה, ולא מבחינת מקום. לפחות לא בשנים הקרובות. לגבי כמות המים - לילדים, לא בטוח שזה מבזבז יותר (היום, בניגוד לבית החדש, יש מים חמים בלי הגבלה, והמאבקים לקיצור משך המקלחת לא תמיד נושאים פרי) וגם עבורי - גם בבתי מלון אני לא פועלת בשיטה שתוארה אלא ממלאת פעם אחת, כך שהבזבוז לא מאד גדול - אם כי מן הסתם, זה צורך יותר מאשר מקלחת מהירה, אבל מדי פעם גם מותר להתפנק... לגבי העליה למעלה - אני מסכימה. אמנם כשהילדים גדלים, גם היכולת שלי להתאמבט לפני סיום היום שלהם, משתפרת, אבל אני חוששת שלא אעשה את זה, יותר מדי. זה גם סוגר להם את השירותים בלילה, וזה לא מוצלח. נראה לי שאוותר.

למעלה