התגייסתי לפני כמה חודשים לצבא, הגעתי לבסיס די

התגייסתי לפני כמה חודשים לצבא, הגעתי לבסיס די

קרוב לבית, מצאתי את עצמי עם אנשים סבבה ואנשים פחות. קיימים אנשים שפשוט לא מניחים לי ומתחילים להפיץ שטויות עליי, שאני הומו, כמובן ששום דבר לא נכון, אני בחור ביישן מטבעי, ואני לא אחד שיצא על אנשים כאלה, לא ילך מכות כי בא לי, ולא מתוך הכיף הזה. פעם אחת זה קרה וגם זה על שטות, הדברים שאני אומר לפעמים יוצאים מתוך out of connection, ויוצא לפעמים שהדברים נשמעים לא כמו שאני רוצה שישמעו. בנוסף בגלל זה אני לא מרים את הקול שלי או מגיב בחזרה למה שהם אומרים לי. האנשים שאני מדבר עליהם הם עושים מעשי רוע לב, כפי שחבר שלי תיאר אותם. אני משתגע ואני לא יכול להרים את הקול שלי או לעשות משהו בנושא, מה אני יכול לעשות? חשבתי כבר לעשות פסיכלוגיה הפוכה או משהו בסגנון. מה אתם ממליצים לי לעשות??

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
../images/Emo195.gif

יקר, אפשר להבין ממכתבך את הלחצים שאתה מתנהל בהם.. המסגרת שאתה נמצא בה לא פשוטה לך והתנהגות של חלק מהחיילים שמסביבך לא תואמת את אישיותך ואת הדברים שאתה מעריך, אנחנו מרגישים איך הלחץ שמסביב פוגע בך ועדיין באותו זמן אנחנו מבינים שינם מסביבך גם יחידים שהם חבריך ובחברתם אתה מרגיש בסדר.. המערכת הצבאית היא צבא העם ויש בה אנשים מכול מיני מקומות וכול מיני מסגרות, כאלה שדומים וכאלה שאחרים.. אולי עכשיו זו הפעם הראשונה שאתה פוגש באנשים כאלה וגם הפעם הראשונה שהם פוגשים באיש כמוך.. נראה שאולי במצבים של פחד או תחושת חוסר ביטחון עמוקה של האנשים האלה למול היחוד שלך, הם מגיבים בבריונות כלפך.. עוצמתך היא קור הרוח מחד והיכולת להמשיך לתפקד ולהצטיין במה שאתה עושה מאידך. אנחנו מאמינים ביכולת שלך, בקור הרוח לא נבהלים מחוסר התואמות שלך לפעמים ובטוחים שמאחורי הבישנות עומדת יכולת שליטה . מעודדים אותך להמשיך בדרכך , לא להגרר לפרובוקציות ולהשתדל ככול האפשר לבלות עם האנשים שאתה מעריך.. כול אותו הזמן מציעים לך לשמור על עינים פקוחות, לא להגיב בצורה שהביריונים יתרגמו כהתנשאות ולבחון מתי ואם אתה צריך לערב מפקדים במצב... אולי זה הפרוש של להיות חכם ולא להיות צודק..... בנתיים אנחנו כאן רוצים לשמוע איך הולך...

למעלה