התייעצות ועזרה

זהר85

New member
התייעצות ועזרה

קצת מביך לשאול...
שבוע 32 ואני חושבת שיש לי טחורים.
הייתה לי עצירות כבר כמה שבועות והיום ממש יצא לי דם בניגוב.
בעבר (לפני שנים), הייתה לי היסטוריה של טחור לא מדמם ועברתי מעין ניתוחון כדי להסיר אותו (שלא צלח).
מה עושים עכשיו?

trilliane

Well-known member
מנהל
לא מביך, זה טבעי וקורה לרבים ולרבות גם בלי היריון...

לדעתי חשוב קודם כל לטפל בעצירות. אם את לא מצליחה להימנע ממנה ע"י תזונה (מצב נפוץ, בפרט בהיריון) יש תכשירים שמרככים צואה. לא חומרים משלשלים חלילה אלא סיבים (טבעיים או מלאכותיים) שסופחים מים במעיים וכך היא לא יוצאת קשה, יבשה וכואבת. צריך רק להקפיד על שתייה מרובה אחרת הם לא יהיו יעילים (ואני חושבת שהסיבים הטבעיים עלולים אפילו להחמיר את העצירות במצב כזה).
&nbsp
התכשיר המוכר ביותר הוא "נורמלקס" (יש לו שלל מתחרים בשמות אחרים), המון משתמשים בו. אלה סיבים פלסטיים שאין להם שום אינטראקציה בגוף (מלבד היכולת לספוח מים במעיים, כאמור). הוא מותר בהיריון, זה כתוב מפורשות בעלון, והוא נמכר בלי מרשם, אבל במרשם יש השתתפות מסוימת של הקופה, אז עדיף.
&nbsp
בעניין הטחורים עצמם, בד"כ מי שמטפל זה רופא כירורג, כדאי ללכת להתייעצות. הטיפול הוותיק שאני מכירה הוא קשירת טחורים, למיטב ידיעתי אפשר גם בהיריון, לא יודעת אם כל רופא ירצה/ימליץ. אם זה לא נורא אולי עדיף לחכות עד לאחר הלידה. השאלה כמובן היא מה המצב והאם הוא יכול להשתפר או עלול להחמיר, ואת זה אפשר לדעת רק בבדיקה.

im mitzi

New member
יש כל מיני משחות שיכולות לעזור

ממליצה לפנות לרופא שיתן לך את המשחה המתאימה.
&nbsp

היי יקרה,

בהחלט טבעי ונפוץ בהיריון ואפיול עוד יותר לאחרי הלידה. קודם כל תזונה עשירה בסיבים ומלא מלא מלא מים. וגם פדים קפואים של מגנזיום (מלח אנגלי) ומשחות . חשוב לנסות לטפל ולהקל כמה שאםשר עכשיו כי זה עלול להחמיר בלידה.

זהר85

New member
תודה לכן

הצלחתי לקבוע תור לרופא מקצועי ליום חמישי.
לא יודעת למה אחרי כל התהליך הזה של טיפולי פוריות ושבעת חודשי הריון עברתי כ"כ הרבה בדיקות אינטימיות, דווקא הביקור הזה מרגיש לי כ"כ מביך.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא עניין נעים וגם לא נעים לדבר עליו... אבל הוא נפוץ מאוד

בטח ובטח בהיריון, ואין לך מה להתרגש מהרופא, הוא רואה את זה יום יום.

למעלה