התייעצות קטנה

Yuske

New member
התייעצות קטנה

טוב, אז סופסופ החלטתי פשוט לרשום פה ולבקש עיצה מעוד אנשים כי מסתבר שלבד אני לא מצליח לחשוב כלכך על משהו למרות שהדיעה שלי דיי מגובשת. כמו שאתם יודעים ב13 לדצמבר (עוד פחות מחודשיים) יש לי את המבחן הפסיכומטרי. בעיקרון, אני לומד יחסית הרבה. אבל מרגיש שממש לא מספיק. הימים היחידים שאני לומד מתחילת היום עד לסופו כמעט זה שבת ומדי פעם גם שישי. כל יום אני מתחיל ללמוד בשעה 9 בבוקר. מה שיוצא: שביום ראשון אני לומד מ9 בבוקר עד 2 בצהריים (עם הפסקה של כ-10 דקות 15 דקות כל שעה) ואז מ2 אני מתקלח אוכל ויוצא בשעה 4וחצי לשיעור אורגן שיש לי. ולבסוף חוזר בשעה 8וחצי הבייתה (שעה שיעור + נסיעות+ לחכות לאוטובוס) יום שני יש לי עד 2 בצהריים את הפסיכומטרי, ולרוב אני עייף מידי אז לא יוצא לי ללמוד הרבה שלישי יש לי סידורים קבועים ואני מגיע ב-12 הבייתה, מה שנותן לי מסביבות 2 או 3 ללמוד עד הערב רביעי כמו יום ראשון {לומד מ9 בבוקר עד 2 בצהריים (עם הפסקה של כ-10 דקות 15 דקות כל שעה) ואז מ2 אני מתקלח אוכל ויוצא בשעה 4וחצי לשיעור אורגן שיש לי. ולבסוף חוזר בשעה 8וחצי הבייתה (שעה שיעור + נסיעות+ לחכות לאוטובוס)} חמישי כמו יום שני (עד 2 בצהריים את הפסיכומטרי, ולרוב אני עייף מידי אז לא יוצא לי ללמוד הרבה) ושישי בדרך כלל זה להיפגש עם חברים (כי אני חייב את האוורור הזה ואת האינטרקציה עם אנשים) עד הצהריים ואז למידה עד הערב אלא אם כן יש ארוחה משפחתית אז לא יוצא לי ללמוד הרבה (אם לא נפגש עם אנשים אז לומד ב-9 ותלוי בארוחת הערב אם יש או אין) ושבת - למידה מ9 בבוקר עד 6 או אפילו 8 בערב (כל שעה 10-15 דקות הפסקה ויש הפסקה של שעה לאוכל ועוד חצי שעה הפסקה בערב לקראת הסוף) הלמידה במהלך השבוע כוללת לפחות שעה אחת של אימון באורגן (מלבד בימי ראשון ורביעי) הבעייה שלי היא כזו, האם לוותר על אורגן לפעם אחת לשבוע? דיברתי עם המורה שלי לפני שהקורס התחיל והוא אמר שלא כדאי כי אז אני אאבד את הרפלקסים שיש לי ואת הטכניקה שחשוב לשמור עליה. וזה לא שאני עובד אז יש לי זמן ללמוד גם לפסיכומטרי וגם לאורגן. (אני לומד אגב שנתיים בלבד) אבל אחריי שהקורס התחיל וראיתי שאני בקושי מספיק ללמוד את הכל ולהספיק את כל השיעורים כמו שאני רוצה (חזרות ואוצר מילים ולשנן את החוקים של דברים), אז אני חושב אולי לוותר על פעם אחת בשבוע לאורגן. בנוסף להכל אבא שלי חזר מחו"ל (יאי) מה שייתן לי פחות זמן מבדרך כלל לפחות לשבוע שבועיים הקרובים כי הוא צריך לסדר הרבה דברים בבית ואני אצטרך לעזור לו (ע"ע הבוקר לא למדתי שעה בגלל שהייתי צריך לעזור לו במשהו) חבר שלי שלומד עם אותו מורה אמר לי היום (דיברנו על זה בכלליות) שלא לוותר על האורגן כי האורגן זה הכי חשוב. מבחינתי - אני לא רוצה לוותר לחלוטין על האורגן (לפני הפסיכומטרי בכלל הייתי בעד פעמיים בשבוע לאורגן כדיי להתקדם מהר ולא לאבד את הטכניקה והכל) אבל עכשיו אני פשוט לא יכול להספיק גם אורגן וגם פסיכומטרי...כי זה כאילו פעמיים בשבוע יש לי פחות 4 שעות שאני חוזר עייף... להתאמן את השעה ביום לאורגן זה אפשרי ואף רצוי, אבל ה-4 שעות האלה באמצע היום זה דיי מבזבז את זמן הלימוד. אותו חבר שלומד גם אורגן אמר לי "אל תהיה קיצוני בלמידה שלך" כלומר עדיין לצאת עם חברים ולעשות דברים שאני אוהב... ואני עושה את זה, אני עושה הפסקות, מדבר בערבים עם חברים ונפגש בימי שישי בבוקר עם חברים ובלילה לפני השינה אני באינטרנט ומשחק איזה משחק בפלייסטשן או בנינטנדו DS... אבל בכל זאת ה-4 שעות האלה מלחיצות אותי ואני מרגיש שזה דיי מפריע לי לרצף למידה... הציון ממש חשוב לי בפסיכמוטרי, ואני ממש רוצה להשיג את הציון הכי גבוה שאני יכול. דיברתי עם קרובת משפחה והיא אמרה לי שכדאי לי להוריד לפעם אחת לשבוע אם אני מרגיש שאני צריך את ה-4 שעות האלה (מה שאני כן) ויצא לי כבר לבטל כמה שיעורים בגלל הפסיכומטרי (שלא הספקתי לעשות את כל השיעורים) והיום גם ביטלתי את השיעור בגלל שבקושי היה לי זמן להתאמן ולעשות שיעורים וכו (בגלל שאבא חזר אתמול אז אחריי הצהריים אחים שלי והילדים שלהם הגיעו והיה לי חשוב להיות איתם מאשר ללמוד->נדחה להיום פשוט) אמממ זהו...אשמח לתגובות ודעות על הכל, תודה^^ נב - חבר שלי שלומד עם אותו מורה- אני רוצה לדבר איתו ספציפית על זה למרות שאני דיי חושב שאני יודע את התגובה שלו "לא כדאי לך לפספס שיעור בשבוע" חבר אחר לעומת זאת יגיד לי שהפסיכומטרי יותר חשוב כרגע מכל דבר, אורגן יש תמיד ופסיכומטרי צריך לעשות פעם אחת (ואישית - שילמתי המון כסף לקורס הזה ולמבחן בכלל ואני רוצה להפיק ממנו את ה100% שלי...ואני מרגיש כרגע שאני לא עושה את זה...) זהו:X"

OOOO0

New member
לדעתי אתה גם לא צריך לוותר.

אני חושבת שאין כאן משהו יותר חשוב מהשני. שני הדברים חשובים באותה מידה. ואתה יודע מה, גם האוורורים שלך עם החברים והמשפחה חשובים באותה מידה. אתה לא יכול לוותר על אף אחד מהם. חבל שתוותר על האורגן ותאבד את הטכניקה ואת כל מה שלמדת עד עכשיו. ואף אחד לא באמת מבטיח לך שאת השעות האלה באמת תשקיע בלימודים בפסיכומטרי ושום דבר אחר, וגם אם כן תצליח לנצל את השעות האלה ללימודים, מי אמר שזה בכלל ישנה משהו? אתה מבין, לפעמים כשאנחנו מחשבים משהו באופן קר וטכני אז הדברים נראים לנו הגיוניים אבל במבחן המציאות זה לא תמיד יוצא כמו שאנחנו רוצים. זה לא שאם תלמד עוד 4 שעות תקבל בטוח ציון יותר גבוה בפסיכומטרי. (אמנם אני אישית אף פעם לא עשיתי פסיכומטרי אבל אני כל הזמן עושה מבחנים באוניברסיטה ואצלי תמיד יש הרגשה שלא משנה כמה אני לומדת בסוף זה לא בהכרח משפיע על הציון ) וגם אם כן, האם זה שווה את זה? אני מאוד גאה בך על ההתמדה, הנחישות ויכולת החרשנות הזו. אני חושבת שסדר היום שתיארת כאן מספיק בהחלט. מקסימום אם תרגיש לקראת המבחן שאתה לא מספיק הכל אז תוותר על האורגן או בילויים עם החברים והמשפחה. אבל כרגע לדעתי אין צורך.

Digi Lista

New member
מסכימה לגמרי עם גלית.

זאת תקופה לחוצה וכמו כול דבר צריך פשוט להחליט איך שורדים אותה בעזרת ניתוב הזמן,לצערנו כמעט תמיד משהו בא על חשבון משהו אחר... הפסיכומטרי מצריך יותר למידה (אם כי כאמור זה לא מבטיח ציון גבוה יותר) אז צריך לוותר קצת על האורגן ולהוריד באופן זמני לפעם בשבוע(בעיקר כשיתקרב המבחן),אבל לדעתי אין שום סיבה לוותר לגמרי על האורגן כי הלב שלך נמצא שם וזה לגמרי טוב לשנות ללמידה אחרת מלבד טחינת החומר של הפסיכומטרי וצריך פשוט לראות איך אתה מצליח לנתב את הזמן ככה שאתה מספיק את רוב מה שאתה רוצה/צריך(עזרה לאבא,חברים וכו') להתמקד בו בזמן הקרוב... לדעתי אל תוותר בינתיים על האורגן בגלל שיש מצב שזו ההפסקה והשמחה האמיתית שלך בתקופה של הפסיכומטרי... נשמח לשמוע עדכונים

Yuske

New member
לא התכוונתי ללוותר על האורגן:X

מצטער אם רשמתי את זה באופן לא ברור התכוונתי האם כדאי לי להוריד לפעם אחת בשבוע את האורגן (במקום פעמיים פעם אחת) תודה לשתיכן על התגובות!^^

Yuske

New member
כן אה? ^^"

פשוט היה לי חשוב שתדעו בכלמקרה שאני לא רציתי לוותר לחלוטין על האורגן שוב תודה

Digi Lista

New member
אני עונה מגילתית!../images/Emo123.gif

למה צריך נקודות בכול דבר? יש לי ז'אנר משלי!

0Pandemonium0

New member
ג'ק קרואק העדיף את המקו על הנקודה

ולכן כשיצירותיו הוקראו הן הוקראו כמו שירה וקיבלו מעין מקצב, beat, כמו המקצב של מוזיקת הג'אז שהשפיעה על הכתיבה שלו כל כך.

remundo

New member
בני אדם לא מסוגלים ללמוד בלי הפסקה לאורך זמן.

זה פשוט בלתי אפשרי, ואם תכריח את עצמך ללמוד בלי להפסיק הלימוד יהיה פחות אפקטיבי. ההפסקות חשובות לא פחות מהלימוד עצמו, בלעדיהן אי אפשר ללמוד כמו שצריך ולהתרכז. אבל צריך גם ללמוד. הפסיכומטרי זה מבחן הרבה פחות מפחיד ממה שעושים ממנו, ובלי קשר יש טווח ציונים מסויים לכל אחד שהוא לא יכול לקבל ציון מחוץ לטווח הזה. הטריקים שלומדים בקורסים יכולים להקפיץ את הציון לפעמים גם במאה נקודות, אבל לשבת לתרגל אותם כל הזמן... אני לא יודעת אם זה באמת משנה. מה שכן, אוצר מילים זה באמת משהו שצריך להרחיב וזה לא עניין של תרגול, אבל גם אוצר מילים זה משהו שבונים בחיים שלמים. אפשר לשבת ולשנן רשימות שהביאו לך מהקורס, יכול מאוד להיות שבאמת תיתקל במילים האלה בפסיכומטרי עצמו, אבל זה לא כמו... המורה שלימד אותי מחשבת ישראל בתיכון והיה משתמש במילים כאלה כל הזמן. (לכן התחלנו להבין אותו רק כשהתחלנו ללמוד לפסיכומטרי. טוב, זה לא שלא הבנו אותו בכלל, סתם לא הבנו את המילים המוזרות שהוא תוקע כל הזמן בכל משפט אבל זה היה במינון נמוך מספיק כדי שנוכל להבין על מה הוא מדבר.) בקיצור, אתה לא באמת מרחיב לעצמך את אוצר המילים, אתה רק לומד לפסיכומטרי. אם לא תשתמש במילים האלה אחרי הפסיכומטרי (בינינו, מה הסיכוי שזה יקרה?) אתה תשכח אותן בסופו של דבר, אבל זה לא משנה. אתה עושה את זה בשביל הציון שלך. נניח לזה. אם אתה חושב שבאמת תוציא ציון טוב יותר אם תשקיע יותר זמן בפסיכומטרי ופחות באורגן, אתה יכול להוריד את מינון השיעורים באופן זמני. יש לך משהו כמו חודשיים בסה"כ להעביר עד המבחן. חודשיים של שיעור אחד בשבוע באמת יפגעו באיכות הנגינה שלך? (אני באמת שואלת. אתה זה שאמור לדעת את התשובה, לא אני.) אם כן, תמשיך להשקיע באורגן באותה המידה. מי אמר שפסיכומטרי מוכרחים לעשות רק פעם אחת? טוב, האמת שזה תלוי בגיל ובמצב שלך בחיים וכדו'. הכרתי כמה אנשים שאמרו שהם יבחנו שוב ושוב עד שהם יקבלו את הציון שהם רוצים, נדמה לי שהם היו בגילך. (לא מוכרחים לעשות קורס לפני כל פסיכומטרי, אפשר להשתמש אח"כ בחומר מהקורס היחיד שעשית כדי למוד למבחן הבאים.) אבל למה להיות פסימים? למה שלא תצליח כבר במבחן הזה? בקיצור, סתם חפרתי ולא באמת אמרתי כאן כלום. ההחלטה היא שלך בסה"כ, אתה מכיר את המצב שלך טוב יותר מכולנו ואתה גם יודע טוב יותר מכולנו מה חשוב לך יותר.

למעלה