התייעצות

התייעצות

שלום לכולם,
רציתי להתייעץ עבור דבר שמעסיק אותי הרבה.
אני אדם שאוהב מאוד לכתוב וזה מתבטא בעיקר בכתיבת יומן אישי מגיל קטן, לא בסגנון "יומני היקר שלום", אלא יותר בסגנון של דעות ואמירות אישיות, סיפור חיי, מקרים שחוויתי ועוד.
הרבה זמן עוברת במוחי המחשבה לכתוב ספר ואפילו להוציאו לאור.
מה דעתכם על כך? האם זה דבר שכדאי להכנס אליו בתור תחביב, מעבר לעיסוקי בחיים, האם זה דבר שכרוך בהוצאה כספית גדולה מאוד? אשמח לקבל חוות דעת ואולי גם עצות מסוימות לתחילת דרכי.
תודה, מייקיליס.

BarK11

New member
ראש של כותב

היי מייקיליס, אתה נמצא במקום בו נמצאים כותבים רבים - הראש שלך חושב כמו כותב ומפרש סיטואציות שונות כקטעי כתיבה. הרבה יזדהו עם המצב שבלילה לפני השינה פתאום דברים שקרו לך במהלך היום הופכים בראש לסיפור.
בטח שתיכנס לזה, אם לא למען כסף אז למענך. זה הכי כיף בעולם - כתוב!
כתוב ספר, למגירה, ככה סתם בשעות הפנאי.
כתוב בלוג, סתם כדי לדעת מה התגובות של האנשים לכתיבה שלך.
תוכל להעלות כאן בפורום קטעי כתיבה ולזכות לתגובות וביקורות אם תרצה, וכמובן גם אליי במסר אישי.

מרגש

מרגש לחזור למחשב, לפתוח את האתר ולקרוא כזו תגובה.
תודה רבה! האמת שלא חשבתי לעשות את זה בשביל הכסף, אלא נטו למען מטרה של סיפוק אישי וכמובן חשיפת ידע ושיתופיות עם אנשים.
תודה רבה על התגובה המרגשת.
מייקיליס.

אני מצטרפת לתגובה של בר

לא כותבים בשביל כסף. בטח לא פרוזה ושירה.
כותבים בשביל הנשמה ובשביל הנשמה שווה להשקיע כמה שיותר...
אם זה יכניס גם קצת כסף, אז הרווחת כפליים. אבל הרווח הראשי הוא התוספת הברוכה לנפש

Naama331

New member
מה זאת אומרת?

אז מה סופר הוא לא אמור להרוויח? לא צריך גם להתפרנס בכבוד מהכתיבה?
אני די לא מסכימה איתך כל כך....כותבים גם בשביל הפרנסה,גם בשביל להצליח כסופר וגם בשביל הנפש... ג'ון גרישם, דניאל סטיל , אני בטוחה שהם לא כותבים סתם...

השאלה היא מה הוא רוצה לכתוב

אם הוא רוצה לכתוב רומנים נוסח דניאל סטיל, אז סבבה. הוא יכול לעשות המון
כסף אם ידע לעשות את זה נכון
אבל בדרך כלל על סופר אחד עשיר יש אלפי סופרים שהפרוטה לא מצויה בכיסם...

nati6589884

New member
לא כולם רוצים להתעשר או יותר נכון יוותרו אם לא יתעשרו.

יש סופרים שכותבים כי רוצים ליצור יצירה גדולה, מעניינת, יש כאלו שחשוב להם התהילה כספור גדול. ולא הכסף. אבל כל אחד והשיקולים שלו. אין הרבה כסף מכירית ספרים במיוחד בארץ.

nati6589884

New member
מעטים בישראל יכולים להתפרנס רק מהכתיבה.

פה בארץ אין סופרים שמרווחים מליונים וגם לא כאלו שמגלגלים מאות אלפים לכל ספר. מעט מאוד, והם הבולטים. סופר מתחיל צריך לדעת שיש סיכוי ולא קטן שהוא לא יצלח להתפרנס. ובטח בשירה. אני יכול לומר. שאני לא כותב בשביל הכסף. וזה לא מעניין אותי. ואני כותב בעיקר שירים. אבל אני מבין שזה חשוב, ולא הוגן שלא מרווחים אחרי עבודה כה מפרכת. אבל הכל קשור בכשרון שלך למושך את הקהל. אם אתה כותב ספר טוב ומעניין אז הוא יכול להפוך לרב מכר. ואז אתה תרוויח לא מעט. מעטים מצליחים. והוא צריך לקחת את זה בחשבון וקל אחד אחר.

nati6589884

New member
אני חושב שאתה יכול לפרסם.

אם אתה אוהב לכתוב, זה עושה לך טוב אתה נהנה מזה, מתרגש מהכתיבה ,היא גורמת לך הנאה. אז למה לא?: בקשר לעניין הטכני. לא מפרסמים כל דבר. יש סינון. אבל אם באמת תרצה לפרסם אני מאמין שתצליח. וכן זה עולה כסף. אבל יש גם לפי דעתי תמיכה כספית במידה והם מתרשמים ממך. אני מאחל לך המון בהצלחה בהגשת החלום. בברכה נתנאל.

למעלה