התלבטות לגבי ריצוף חוץ

fireman

New member
התלבטות לגבי ריצוף חוץ

יש לי בהיקף הבית ובחזית שטח של כ120 מ"ר שירוצפו באבן משתלבת. בחזית הבית יש לי משטח חניה גדול לשני רכבים (יוכלו להכנס בדוחק גם ארבעה) אך השטח עליו אני מדבר הוא בגודל של 9 מ' על 5 מ' (45 מ"ר) את שבילי ההיקף החלטתי לעשות באבן משני צבעים כאשר בצבע כהה אני עושה משולשים וביניהם בצבע בהיר אלכסוני הפרדה. בשטח הגדול של החניה חשבתי על מן "שטיח" מעניין עם כמה גדלים וכמה צבעים של אבנים. עכשיו איפה ההתלבטות....? האם ללכת על משהו סולידי?....כמה מלבנים היקפיים דקים וזה הכל או להתפרע עם כל מיני אלכסונים ושלל צורות גאומטריות או בכלל ליצור שטיח שמורכב מכמה שטיחונים קטנים? גודל האבנים 25X25 , 25X12.5 , 12.5X12.5 אני מעדיף להמנע מהקוביות הקטנות אשמח לקבל את דעתכם גם לגבי השילוב של הצבעים.... לדעתי לא יותר משלושה....שלא יראה יותר מידי מבולגן.

talullah

New member
לדעתי - שטיח עם דוגמה

בכדי שלא יבלטו יותר מידי כתמי השמן מהמכוניות כאשר יש צבע אחיד - רואים בקלות את הכתמים כאשר יש דוגמה הכתמים פחות בולטים

תמר36

New member
אני, אישית, לא אוהבת קישקושים בעיין

ומעדיפה גוונים סולידיים, אני הייתי ממליצה לך ללכת על משטח בטון עם טקסטורה, זה נראה מהמם, פראקטי ומודרני. אני אנסה לחפש קישור. גם לי הקבלן רוצה לתת אבן משתלבת אבל אני כנראה שאחליף למשטח בטו. בהצלחה

תמר36

New member
לי זה לא נפתח, תעלי את זה לשורת

הכתובות למעלה. תכתבי איך נראה לך?

fireman

New member
זה נקרא בומנייט...

הטבעות בבטון.... העלות של זה לא תואמת את התקציב שהוקדש למטרה. השאיפה הייתה לעשות משטחי גומי (כן כן! גומי!) אבל העלות בשמים... האפשרויות שעומדות בפניי כרגע זה או משטחי בטון אפור מסורקים או אבן משתלבת. בסופו של דבר הולחט לבצע את המשתלבת בגלל הלוגיסטיקה המורכבת הכרוכה בביצוע יציקות הבטון, במקרה הספציפי אצטרך להסתייע במשאבה באורך של 40 מטר ואישור לסגור את הרחוב לכמה שעות....

למעלה