התנהלות עצמאית

יפית178

New member
התנהלות עצמאית

שלום לכולם. אנחנו מנסים לעבוד עם הבן הגדול (בן 14) לפתח את העצמאות שלו. אשמח לעצות על מה לעבוד, איך עשיתם את זה מניסיונכם...כרגע עובדים על לנסוע באוטובוס,לקנות בסופר....תודה
 

קרן ארז1

New member
ניהול עצמי וכישורי חיים

היי יפית
קיים מגוון רחב מאוד של מיומנויות עצמאות וכישורי חיים שחשוב שילדך ירכוש.
המיומנויות מתחלקות לתחומי חים שונים וחשוב לבחון כי עובדים על מיומנויות מתחומים שונים כל הזמן.
מיומנויות חיים בסיסיות כגון: התנהגות מתאימה בחברה- בלי אלימות, בלי הצקה, קבלת ומילוי הוראות, תקשורת בסיסית תקינה, התלבשות עצמאית, התנהגות שירותים עצמאית ונכונה, גם בציבור, התנהגויות מקלחת ונקיון אישי שלמות, בטיחות אישית, התנהגויות לילה ושינה עצמאיות.
מיומנויות עצמאות בבית כגון: התנהגות בארוחות, מיומנויות שאחרי ארוחה- נקיון והדחה, לבוש וכביסה, אחזקת בית- סדר ונקיון, מיכון ביתי- הפעלה ותיקון: מתריסים חשמליים ועד החלפת נורות, פנאי ובידור (היכולת לתעסוקה עצמית והנאות שונות), תפעול מטבח- מקרר, כיריים, גז וחשמל...הכנת אוכל- לסוגיו.
מיומנויות עצמאות בקהילה כגון: ניידות בסיסית- התנהגות ברכב, מעלית, מדרגות נעות, אוטובוס, ידע כללי בקהילה- תעודת זהות, מידע אישי, יכולת להיעזר במצוקה- בקשת סיוע. ´קניות- עצמאות בכל השלבים, ´אכילה בחוץ, כסף- התנהגות עם אמצעי תשלום, מכשירי תקשורת- תפעול, שימוש ועמידה בלוח זמנים, ערנות חברתית –נימוסית והליכות....

מכיוון שהכל חשוב- כדאי לבחור מטרות מכל תחום במקביל!!! ומאוד חשוב לקבוע מטרות מדוייקות ולא כלליות ולעקוב אחר התקדמות בכל מטרה.
אני אוהבת להשתמש בכל הנקרא AFLS של פרטינגטון המכיל בתוכו רשימת מופרטת של כל המיומנויות הנדרשות. זה לא חובה כמובן אבל מסייע לארגן את כל המטרות, לדעת מה עומד לפני, מה הילד יודע ומה עליי ללמדו.

יישר כוח שאתם מקדישים זמן לתחום חשוב כל כך.
 
למעלה