התנתקויות בהנקה

התנתקויות בהנקה

שלום,
ביתי כמעט בת 3 חודשים. מזה תקופה ארוכה היא לא מצליחה לינוק בצורה רציפה - כמעט בכל הנקה היא מתכווצת ואז מושכת את הפיטמה ומתנתקת מהשד. אחרי ההתנתקות היא מתחילה לבכות בתסכול. ההיתנתקויות קורות בדרך כלל ישר בתחילת ההנקה או כמה דקות אחרי ההתחלה (2-5 דקות). כשאני מנסה לחבר אותה חזרה לשד נראה שהיא ממש רוצה להמשיך ולאכול אבל לא מצליחה וזה מתסכל אותה והבכי רק מחמיר. לפעמים אחרי כמה נסיונות היא מצליחה לינוק באופן רציף ולפעמים היא לא מצליחה כלל.
זה קורה כבר המון זמן והתייעצתי עם יועצות הנקה אבל אף פתרון שהוצע לא עזר.יש תקופות שזה יותר חמור ותקופות שזה קצת משתפר.
בתקופה האחרונה היא התחילה למצוץ את הידיים שלה בחוזקה ולהכניס אותן עמוק לפה, עד כדי כך לעיתים היא ממש נחנקת מזה. זה קורה בעיקר בלילה תוך כדי שינה אבל לעיתים גם במהלך היום.
ביומיים האחרונים היא בוכה הרבה וכל הזמן מבקשת להיות על הידיים - אני לא יודעת אם זה קשור אבל זה מרגיש לי כאילו משהו מפריע לה בפה או בבטן ושכל התופעות קשורות אחת לשניה.
אני כבר ממש מתוסכלת, מה אפשר לעשות?
תודה רבה!

התנתקויות חוזרות במהלך ההנקה

הי סליפלס,
נשמע שאת מתמודדת עם מצב לא פשוט.
התאור שלך יכול להתאים למספר בעיות אפשריות, אני לא יודעת מה הפתרונות שכבר התנסת בהם אבל תבדקי אם משהו מההסברים יכול להתאים.
אפשרות ראשונה - שחרור מהיר או חזק של חלב, יש תינקות שהחוויה יכולה להיות עבורם מאוד לא נעימה ולגרום לתחושה של כאב/השתנקות והדרך היחידה היא להתנתק ולהסיט את הראש. הפתרון במצב כזה מספר רגעים לפני ההנקה לעשות שאיבה קצרה או סחיטה ידנית בכדי שהתינוקת תתחבר כבר העוצמה תהיה פחותה.
אפשרות שניה - מצב של רפלוקוס, חזרה של תוכן הקיבה לוושט יש מקרים בהם זה מגיעה עם פליטות אבל לא חייב. מצב זה נראה תינוקת שאם תחילת ההנקה חשים תחושה של כאב ואז התגובה תהיה של הקשתה אחורה, התנתקות, בכי..
במצב זה טיפול תרופתי ע"י סותר חומצה בהחלט יכול לעשות שינוי, יש צורך במרשם רפואי.
אפשרות שלישית - תפוקה מוגברת של חלב, הכמות כל כך גדולה שהתינוקת לא מספיקה לעמוד בקצב ולסנכרן בין הנשימה לבליעה. גם כאן התחושה היא של השתנקות (טביעה) ואז האפשרות של התינוקת היא להתנתק וזה בהחלט יכול להיות מתסכל ולהוביל לבכי. איך תזהי מצב זה ,אם את רואה קצב בליעות מהיר, חלב דולף מהפה, וכל מה שתארת. גם כאן הרעיון לרוקן מעט את השד לפני ההנקה.
אלו האפשרויות שמתאימות לתאור שלך,
תראי אם משהו מהדברים יכול להתאים ואם יש לך שאלות נוספות או צורך במידע נוסף, אשמח לענות.
ליאת ארנון

למעלה