התקשורת הישראלית המתקרנפת סיקרה את ההספדים בהלוויתו של חייל צה"ל שובאל בן-נתן,

כאמור, ביהדות חייל שהקריב את חייו בנסיבות המדוברות, מוגדר כקדוש. זאת לא המצאה שלי (אם כי כאמור, אני לגמרי מזדהה איתה גם בהיבט היהודי וגם בהיבט האישי-אזרחי).

משאיר לך את הידע בעניין הזה. אישית אני לא מומחה לענייני ביצים, לא שמאליות ולא ימניות.

אכן צר לי שלא יכולתי למנוע את מותם של כל חללי צה"ל באשר הם, תהיינה דעותיהם הפוליטיות אשר תהיינה. הדרך לעשות זאת, במקרה הזה, עברה בסילוק מוקדם יותר של אהוד ברח מלשכת ראש הממשלה ו/או מניעת הבחירה בו לכתחילה. אלא שלצערי נכשלנו בזה אז והתוצאות ידועות. מעבר לכך, אין בכוחי בשום דרך למנוע את מותם של חיילים שמוכנים להקריב עצמם למען כולנו. יכול רק להצטער על כך, אבל לא יכול לשנות זאת.

כאמור, לא אני מגדיר את החלל(ים) כקדוש(ים), אלא היהדות עושה זאת. זה שאינך מכיר את הנושא, שוב, לא משהו שאני לוקח עליו אחריות. יכול רק לומר: צא ולמד. אולי תשכיל. אולי גם לא. גם זה עניין שלך עם עצמך. כך או אחרת, אין כאן כמובן שום "התנקות" מיוחדת. כואב ככל שאכאב את מותו של שובאל וחבריו, זולת תפילות אין לי דרך לשנות את רוע הגזרה. כך שבנית כאן תיאוריה יפיפייה, אבל קשר למציאות, למרבה הצער, אין לה.

כעת אם נוכל לחזור לדיון טיפה יותר ענייני, אשמח. אם לא, אעדיף לסגור את תת-השרשור הזה בשלב זה, שכן כבוד למנוח הוא לא מוסיף וגם לא למתדיינים, כך שהוא די מיותר להשקפתי.
גבר, מיצינו, יעני חשבתי לתת לך הזדמנות לומר הספד מכובד שירשים את כל הלא-חרדים, אבל זה יוצא ממך מאולץ ואתה מקלקל הכל

Harrington

Well-known member
מנהל
גבר, מיצינו, יעני חשבתי לתת לך הזדמנות לומר הספד מכובד שירשים את כל הלא-חרדים, אבל זה יוצא ממך מאולץ ואתה מקלקל הכל
מה לעשות, החיים קשים. לפעמים צריך להתמודד עם מה שאנשים כותבים באמת ולא מה ש(אתה מצפה)מצופה מהם לכתוב או הם צריכים לכתוב לפי התדמית שבנית לעצמך בראש עבורם.

מיצינו כדבריך.

הפרבולה1

Well-known member
אולם השמיטה את דברי אחיו על הכוונה להשמדת עם והקריאה לרצח נשים וילדים:

"אתה נכנסת לעזה בשביל לנקום, כמה שיותר, נשים, ילדים, כל מי שראית, כמה שיותר, זה מה שרצית".
"בעזרת השם, שכל עם ישראל יזכה לנקום את הנקמה שלך.
נקמת דם, לא נקמה של לשרוף בתים, לא נקמה של לשרוף עצים, לא נקמה של לשרוף רכבים. נקמת דם עבדיך השפוך! אוי!"

לא שופטים אדם בצערו , הוא מתאבל על אחיו וקורא לנקמה במי שאחראים לרצח אחיו . לא בטוח ששובאל בן-נתן ז"ל היה תמים דעים עם אחיו שמתאבל עליו שהנקמה כוללת רצח ילדים ונשים בלתי מעורבים.

DANIAVNI

Well-known member
לא שופטים אדם בצערו , הוא מתאבל על אחיו וקורא לנקמה במי שאחראים לרצח אחיו . לא בטוח ששובאל בן-נתן ז"ל היה תמים דעים עם אחיו שמתאבל עליו שהנקמה כוללת רצח ילדים ונשים בלתי מעורבים.
אכן כל עוד לא שמענו את המת עצמו
לא ניתן להבין האם יוחסה לו כוונה שלא התכוון אליה או
שנאמרו דברים בשם כוונות שהשמיע לפני מותו ( כשאת זה איננו יכולים להוכיח) .

אם כי די סביר שאח לא היה מייחס לאחיו בהספד כוונות שלא ידע עליהן .

marabo

Well-known member
אכן כל עוד לא שמענו את המת עצמו
לא ניתן להבין האם יוחסה לו כוונה שלא התכוון אליה או
שנאמרו דברים בשם כוונות שהשמיע לפני מותו ( כשאת זה איננו יכולים להוכיח) .

אם כי די סביר שאח לא היה מייחס לאחיו בהספד כוונות שלא ידע עליהן .
עד כמה צריך להיות חלאה כדי לבקר משפחה אומללה של חלל צה"ל?
אין תחתית יותר עמוקה אליה יכול לרדת השמאל הישראלי?

marabo

Well-known member
איפה ראית בדבריי ביקורת ?

השאלה שהיתה האם יוחסו למת כוונות או שידעו מראש על כוונותיו
לא נתתי ציון לכוונות אלה .

אני כן אומר שמדינת ישראל לא תרוויח מהצגתנו כצבא שהורג בכוונה "חפים מפשע"
יש כללי מוסר בינלאומיים שצריך לשחק לפיהם
אפילו כשאני ואתה יודעים שחפים מפשע ל ממש אין שם.

כמו שאמר יאיר גולן סיפוק יצר נקמה לא יביא ניצחון
- גירוש משפחות מחבלים
- הריסת בתים
- הריגת ילדים ונשים שלא עשו דבר

לא תרוויח מזה דבר חוץ מסיפוק יצר נקמה ילדותי
והצגתך בעולם כקלגס נאצי
והצד השני רק ירוויח מזה בטווח הארוך .
דבריך הם נושא לדיון אבל לא בהקשר של המשפחה האומללה הזו כמו שעשו כאן פותח השרשור והחברים שלו.
לכן לא ראוי לכתוב אותם כאן בהקשר הזה

marabo

Well-known member

"אתה נכנסת לעזה בשביל לנקום, כמה שיותר, נשים, ילדים, כל מי שראית, כמה שיותר, זה מה שרצית".
נקמת דם, לא נקמה של לשרוף בתים, לא נקמה של לשרוף עצים, לא נקמה של לשרוף רכבים. נקמת דם עבדיך השפוך! אוי!"
תתבייש לך, חצוף!!!
הוא נהרג כדי לשמור עליך ואתה פותח עליו ועל משפחתו ג'ורה.
לא אתם למדתם אותנו שעם משפחות שכולות לא מתווכחים?
אין תהום יותר עמוקה ומחליאה אליה תרדו אתם השמאלנים?

גבר, שובאל היה פסיכופת (לפי אחיו), אבל יעני אנחנו צריכים כאלה כי החרדים לא מתגייסים, הם, רק הורגים אותנו במילים. (הרינגטון אליך...(ותביא הספד לאבא של 10 ילדים שנהרג אתמול שלשום) והינוקות בישיבות, הצעירים והענוגים, בודאי מתפללים לעילוי נשמתו...)

Harrington

Well-known member
מנהל
גבר, שובאל היה פסיכופת (לפי אחיו), אבל יעני אנחנו צריכים כאלה כי החרדים לא מתגייסים, הם, רק הורגים אותנו במילים. (הרינגטון אליך...(ותביא הספד לאבא של 10 ילדים שנהרג אתמול שלשום) והינוקות בישיבות, הצעירים והענוגים, בודאי מתפללים לעילוי נשמתו...)
מיד אחרי שתגייס את 33% החילונים המשתמטים ואת עשרות אלפי המילואמניקים שהצבא נמנע מלגייס מסיבותיו, אשקול לתמוך בגיוס מיידי וכפוי של כל חרדי באשר הוא כזה. עד אז, שמע שוונגי, עמדתך כשלעצמה כמובן לגיטימית לחלוטין. זכותך לחשוב שצריך לגייס חרדים, זכותך להחזיק בעמדה שרק בגלל שהחרדים לא מתגייסים בהמוניהם שובאל נהרג (אם כי כמובן אין כל קשר מוכח), הכל לגיטימי. אבל... מה שאתה עושה בפועל זה לרקוד על הדם של חלל צה"ל כדי לקדם את עמדתך הפוליטית-חברתית. זה בעיני מעשה שלא ייעשה.

ככל שחשוב לך לדבר על (אי-)גיוס החרדים, פתח שרשור, הצטרף לאחד משלל השרשורים הקיימים בנושא, וכתוב את עמדתך. כנס לדיון ענייני ופעל לשכנע את שומעיך. אין שום סיבה בעולם לקשור זאת למותו של שובאל בן נתן (מקווה שאינני טועה בשם) ז"ל הי"ד ואין שום עניין לדבר על ילדיו היתומים בהקשר הזה. אפשר, אבל כאמור, בעיני זה מעשה שלא ייעשה וריקוד על הדם נטו.

למעלה