והעולם עומד מנגד

והעולם עומד מנגד

http://news.walla.co.il/?w=/15/2636619

עכשיו, דמיינו לעצמכם את אותו המצב עם ישראל והפלשתינאים, אתם חושבים שהדבר היה עובר ככה בשתיקה? אני לא מצליחה להבין מה פשר ההתעלמות הזאת מרצח עם? למה בלוב המעצמות כן התערבו ואילו בסוריה המעצמות כמעט מתעלמות? למה זה מריח לי כמו נפט?

Pitzuk

New member
אין הרבה

כסף בסוריה
אין כסף
אין אינטרסים
אין אינטרסים
אז לאפאחד לא אכפת

אני חושבת שבנוסף לזה

אין אמפתיה למורדים כי הם מצטיירים כאוסף של כנופיות טרור ולכן האמריקאים לא ממהרים לעמוד לצידם.
יחד עם זאת, באמת כואב לראות את הסבל של הילדים החפים מפשע והאזרחים שנרצחים על לא עוול בכפם.

רגע רק רגע

Active member
לעניות דעתי...

המעצמות לא מתעלמות מן הנעשה בסוריה. אני חושב שמתנהלת מלחמה קרה מאחורי הקלעים בין ארה"ב לבין רוסיה/סין שעניינה - דריסת רגל והשפעה איזורית.
בעוד שבלוב, אפגניסטן ועירק לרוסים לא היה כוח השפעה גדול על המשטר, או לא קיים בכלל, בסוריה כח ההשפעה הוא רוסי לחלוטין וארה"ב היא כינור שני. אם בכלל.
כל פעולה בסוריה מצריכה החלטה של מועצת הבטחון ורוסיה וסין כבר הצהירו יותר מפעם אחת, כי הן יטילו וטו על החלטה שעניינה תקיפת המשטר.
אני חושב שלארה"ב אין אינטרס להכנס למתחים בין מעצמתיים. גם אם זה כולל רצח המוני.

בוקר טוב רגע ורון

כנראה שאתם צודקים. כנראה שיש כוחות הפועלים מאחורי הקלעים. זה מרתיח אותי כי אני חושבת על איך היו המעצמות מגיבות אם דברים כאלה היו קורים אצלנו בשטחים.

אל תנסי להבין

זה כמו בשוק ההון בורסה
אין חוקים
למה מניה יורדת
ככה סתם

ככה גם בעולם
ארצות הברית הבינה שבסוריה משתמשים בנשק כימי
אך אם התייחסת סוריה לא שייכת לארצות הברית
היא שייכת יותר לרוסיה
רוסיה משחקת משחק כפול
מצד אחד אומרת שארצות הברית תשתף איתה פעול נגד הטרור
ומאידך מספקת נשק לסורר
אז בבקשה אין למה

Andy Friese

New member
אני לא יודע אם התשובה שלי תהיה יותר או פחות

צינית מהראייה שלך את המצב (כניסה למלחמה רק עבור נפט).

לדעתי, אחרי המלחמות בעיראק, אפגניסטאן והפיכות "האביב הערבי", מעצמות המערב הרבה פחות תמימות מכפי שהיו.
כיום יש ראיה הרבה יותר מפוכחת של המזה"ת, הבנה עמוקה יותר של הכוחות הפועלים וניסיון אמיתי ראשון לראות צעד אחד קדימה.
כלומר, המערב השקיע הרבה מאוד משאבים ומאמצים לנסות להעריך מיהם כוחות האופוזיציה ומי ישלוט בסוריה רגע אחרי הפלתו של אסאד.

מחד זה מאוד מפתה לנצל את ההזדמנות לחסל את בעל-הברית הכמעט יחיד של איראן ולהחליש משמעותית את חיזבאללה וההשפעה השיעית באיזור.
מאידך, נראה כי "צבא סוריה החופשית" מורכב מהרבה בריגדות חמושות של איסלאמיסטים קיצוניים ותאי אל-קאעידה.

ארה"ב ובריטניה שואלות את עצמם- האם שווה לפתוח במלחמה, להקריב את חיי חייליהם רק כדאי להעלות לשילטון את הגירסה המקומית של האחים המוסלמים?
לדעתי, התשובה ברורה.

אני מסכימה גם עם זה

ציינתי בהודעה שלי שכנראה נלקחת בחשבון העובדה שצבא המורדים מורכב רובו ככולו מעשרות אם לא מאות כנופיות קיצוניות כולל אל-קעידה ולכן כנראה זאת סיבה מספיק טובה כדי לא להתערב מיידית.
אני הבעתי רק את הזעזוע שלי לנוכח ההרג הרב של החפים מפשע והאם לא ניתן היה לעשות משהו בנדון מבלי לקחת צד במלחמה הארורה הזאת.
דרך אגב, אני גם לא בטוחה שהם כל כך מרוצים ממה שקורה במצרים ובלוב שלאחר המהפכה. מעדיפים אולי את הרוע המוכר והידוע על פני הרוע הלא ידוע ולא ברור

למעלה