ויאגרה לחיילים.

justiz123

New member
ויאגרה לחיילים.

אהלן, אני חייל בן 20 בשירות סדיר. אני מעוניין לנסות להשתמש בויאגרה, הדורשת מרשם רופא. אני לא מעוניין לפנות לרופא בעניין הזה במסגרת הצבא, ושאלתי היא (בתקווה שזה המקום המתאים לשאול) באיזה אופן ובאיזו מסגרת אלטרנטיביים אני יכול לקבל מרשם עבור התרופה הזו. תודה.

במסגרת היותך חייל אינך יכול לפנות לשום רופא

שאינו רופא צבאי. בצריפין ישנה מרפאה לטיפול מיני צבאית אליה אתה יכול לפנות. אבל למה לך בגילך לצרוך ויאגרה? מה הבעיה שלך?

גילית4

New member
חששו של החייל מוצדק

שמירת הסודיות הרפואית בצה"ל רעועה מאוד. הוא יכול לפנות לרופא באופן פרטי, כמובן שאז הטיפול יעלה לו לא מעט כסף. רופא לא עובר עבירה בגלל שהוא מטפל בחולה ולא חשוב מהו הרקע של החולה. הסיכוי שהצבא יתפוס את החייל כמעט לא קיים וגם אם יתפס הסיכוי לנקיטת צעדים משמעתיים עוד יותר קטן. כך שהבעיה מסתכמת בעלויות ואפשרויות מימון.

עם כל הכבוד ויש כבוד

לרופא פרטי אין מעבדה ביוכימית בקליניקה ולרוב מעבדות הפרטיות לוקחות מחיר יקר על כל בדיקה פשוטנה ושגרתית... אני מסכים עם דר' אלוני שהמקום לבדיקה וטיפול הוא במסגרת הצבאית ולא האזרחית, מהמון סיבות שרק אחת מהן שבעיה גופנית במערכת המין בגיל הזה היא מאוד נדירה על רקע פיזיולוגי שנפתר ע"י ויאגרה, בדר"כ יש בעיות פסיכוסקסואליות שנפתרות בטיפול מיני קצר מועד [שהוא זכאי לו ברפואה הצבאית-משהו שאגב אין לו חלופה בסל הבריאות הציבורי האזרחי שמדובר בשירות שכרוך בתשלום]. בדר"כ הוא ייבדק גופנית ופסיכו-סקסואלית, הבדיקות הגופניות כוללות בדיקה גופנית ובדיקות נוספות [מעבדה בדר"כ] וכבר רשמתי ששאננות ובושה מדבר על קשיים מיניים עלו בבריאות של הצעיר מהסיפור של דר' בן ציון. נכון, יש בעיה של סודיות רפואית בחדר הטיפולים , בחדר החובש, ולעתים גם בחדר הרופא\ אני בחייל , כשרציתי לשוחח עם הרופא ביחידות ביקשתי מגברת חובשת לצאת או שנבדקתי ללא חובש או חובשת בחדר... ואם אני לא סמכתי על הרופא [שאגב כל אנשי המרפאה מחוייבים לסודיות רפואית אך מבחינה משפטית הרופא הוא הנושא באחריות], תמיד פתוחה בפניי דלתו של מפקד המרפאה [אומנם פרודורה להיכנס אליו, אך אם מדובר בשירות רפואי ולא בשירות הפטור הוא קיבל חיילים ]., לא קרה מקרה שלא סמתי על הרופא , בושה אני חייב להסכים שהייתה, אך אם מצמצמים את הנוכחים בחדר האינטימיות במפגש רופא -חולה עולה ולרוב הרופא מפסיק להיות פקיד ומתחיל להיות רופא. אוכל לומר לך שאני התביישתי לדבר על שפשפת בחדר הטיפולים של חובשים, קבעתי תור מסודר לרופא אמרתי לו מה מציק לי [היינו לבד ללא חובשים], הוא הוציא מרשם למשחה אנטיפטרייתית ובזה הסתכם המפגש. אפשרות נוספת שעומדת בפני החייל היא פנייה לקב"ן [שסיבת הפנייה לקב"ן , נשארת בחדר הפגישה , הקב"ן מדווח נוכחות למערכת שמאפשרת גישה גם לחובשים, אך תוכן התיק או הפגישה מחייבים סודיות גבוהה לרוב רק רופא יכול לעיין בתיק הברה"ן וגם אז באישור מוסכם טלפונית של הקב"ן ורק במצבי מסכני חיים כגון אובדנות פגיעה עצמית או פסיכוזה], הקב"ן יתרשם מהפנייה החייל רשאי לבקש ממנו הפנייה למרפאה המינית בצריפין, ויסביר לקב"ן את הבהושה והחרדה והחשש מהרופא, הקב"ן יחליט אם לערב את הרופא/מפקד המרפאה בהסכמת החייל להשלמת בירור גופני או שיצייד את החייל בהפנייה הדרושה. אני שירתתי בדרום, וקיבלתי שירות רפואי מקצועי מחר"פ דרום ולעתים בהמתנה לרופא מקצועי ראיתי את התור של מרפאת אורולוגיה, ולפי התור היו שם הרבה חיילים, חלקם דיברו על איכות זרע, בדיקות זרע וכל אלו היו מהפניות שהאורולוג עצמו נתן להם... כך שהצבא מטפל באי אונות ואי פוריות וגם בבעיות מיניות... הבושה הורגת אין מה לעשות..... ויאגרה , בואו נזכור היא לא אקמול, התרופה היא מיועדת לסוג מסויים של קושי מיני [בדר"כ חוסר זקפה], וצעירים מתבלבלים בין גמירה מוקדמת, שפיכה מוקדמת שפיכה מאוחרת זקפה קצרה לבין היעדרה המוחלט ללא גמירה... אם יש לבחור זקפת בוקר, המרפאה המינטית תטפל בו , אם אין לו, זה סימן מדאיג שמצריך בירור רפואי הכולל בירור מעבדתי ביחידה, בירור אורולוגי והורמנולי וגם אז גילוי מוקדם עדיף על טיפול יקר ומיותר בויאגרה.

גילית4

New member
תיקים רפואיים גלויים לעיני כל

במקרים רבים במרפאות צהליות, תיקים ישנים זרוקים בכל מיני מקומות ותיקים של חייל א' ניתנים חופשי לחייל ב'. קרו מקרים רבים מספור, בדרך כלל לא בגלל הרופא. הרבה מקרים דווחו לתקשורת, מקרים רבים אני ראיתי במו עיני. יכול להיות שאותו חייל לא רוצה שכשיעמיד מועמדותו בעוד 30 שנה לתפקיד ראש הממשלה יצאו עם הגילוי המרעיש הזה. לא אמרתי שצריך לחלק ואגרה או דומותיה כמו סוכריות, אני לא חושבת שבמערכת הרפואה הציבורית או הפרטית האזרחית נוהגים כך, אבל מי שהסודיות הרפואית חשובה לו רצוי שיעדיף את המערכת האזרחית. רופא אזרחי איננו פחות טוב מרופא צבאי.

לא אמרתי שרופא אזרחי יותר גרוע

רק שלרופא אזרחי אין יכולת להפנות לבדיקות מעבדה יקרות לרוב שהצבא או קופת החולים שלך ממנת ללא תשלום.... היום העניין של סודיות רפואית פחות בעייתי משתי סיבות : הצבא מזה כמה שנים טובות משמתשמש בCPR שהיא כמו התוכנה של הכללית ושל מכבי לתיעוד מידע רפואי , וכמו בכללית אין לפקידה גישה לתיק הרפואי כך חוץ מלחובשים אין גישה לתיק הרפואי לאף אחד, לחובש יש נגיעה קלה בתיק [לרוב INPUT] והחובש יכול לדעת סעיפי ליקוי ורגישויות לתרופות, שאר תוכן התיק הוא רק ע"י רופא ותיקי ברה"ן חסויים ורק באישור קב"ן. ושנית הצבא עבר ועובר מהפיכה רצינית בתחום יישום חוק זכויות החולה, ולשם כך בלבד הוקמו [לפי המתבקש בחוק] נציבות לפניות חיילים ובני משפחותיהם בתחום הרפואה, מדובר בשתי נציבויות האחת לענייני רפואה והשנייה לענייני ברה"ן. שתי הנציבויות יושבות במקרפ"ר. סודיות הרפואית של החיילים נשמרת מכל משמר להבדיל משנים שעברו שהשתמשו בתיקים שהייתה להם נטייה מוזרה ללכת לאיבוד, כעץ המידע מאופסן בתוכנת המחשב, וכמה שאת אוהבת להפחיד המצב ברפואה הציבורית ובכלל זה בצבא, המידע הזה הוא עדיין מוגן ע"י שני חוקים- חוק הגנת הפרטיות וחוק זכויות החולה. ועוד דבר, אם כבר הגוף שהכי שומר על פרטיות חוליו הוא דווקא הצבא, לקבל מהצבא מידע רפואי זה בערך כמו לקבל מידע על המפעל טקסטיל בדימונה. הצבא לרוב לא מנדב מידע גם אם הבקשה חתומה ע"י החייל בעצמו, ויש הגיון בכך כי המידע שנמצא במחשבי הצבא, הם רכושו , והמידע הרפואי שנאסף במהלך שירות של חייל נמסר לחייל ביום שחרורו. המצב לגבי סודיות רפואית יכול להיות תיאורטית נכון אבל תתפלאי דווקא המוסדות הרפואים הציבורים יותר נדבנים במידע מאשר הצבא.....[רבתכונית של קוטלר בנושא , שירותי בריאות כללית מסרה מידע רפואי על לקוח שלה לחברת הביטוח , ואפילו תחנה לברה"ן של משרד הבריאות, שאגב בתחום הברה"ן אין הנחיות מסודרות, ולהבדגיל מהתחנה בנתניה אני מכיר אישית תחנה ששמה לעצמה סייגים מאוד חריפים לגבי מידע פסיכולוגי או רפואי על הפונים אליהם והלוואי שכולם ינהגו בדומה לה].

גילית4

New member
אמרת הרבה יותר גרוע

אמרת שרופא אזרחי לא יבצע בדיקות הנדרשות להתאמת טיפול רפואי. הצבא לא מוסר פרטים רפואיים כשהפרטים הללו עלולים לעלות לו הרבה כסף כי הם יוכיחו הפקרות או רשלנות ממדרגה ראשונה. במקרים כאלו לא מעניין את הצבא אם בריאות החייל תפגע.

כנראה שאת מבלבלת בין רגש לעובדה

עם החוויה שלך לא נוכל להתווכח ועם העובדה שרופא פרטי לא יכול לבצע את כל הבדיקות שניתן לבצע במרפאה ראשונית גם עם זנה לא ניתן להתווכח... נוח לבוא לצבא בטרונויות, אבל מהיכרותי הקופות החולים השונות לא יותר נדיבות מהצבא....יש בצבא גורמים שמפקחים על המרפאות המומחיפ ועל השירות הרפואי, איני מגן על הצבא, יש בו בעיות פאקים ופאדיחות, אבל במערכת האזרחית הציבורית המצב לא יותר טוב... דווקא לצבא יש יותר יד חופשית מלרופא של הקופה, הסיבה היא שהרופא הצבאי כפוף לעלויות תקציביות שחריגה מהן מאושרת ע"י קר"פ פעילה ומעליויש סמוכיות עוד ועוד רבות, הרופא הציבורי כפוף לסל בריאות ציבורי ללא קשר לעלולת בשטח... הצבא ממן טיפולים ובדיקות שבאזרחות לוקח יובלות עד לקבלת אישור לבידקה הזו.... שלא לדבר על ההנחייה הבוטה של הקופות לרופאים ותגמולם לא לפי מס' מבוטחים בריאים אלא לפי מס' מבוטחים עם סך ביקורים נמוך ועם סך בדיקות וטיפולים נמוך.... רק לראייה , הטיפול המיני בכל מסגרת רפואית הוא מחוץ לסל וכרוך בתשלום , ואילו בצבא השירות על חשבון הבית וכלול בסל... כנ"ל לגבי טיפולים פסיכולוגים ועוד כהנא פרוצודורות רפואיות.... לרופא אזרחי פרטי אין לצערי מעבדה לידו בקליניקה, זה לא שהוא לא יבצע בדיקות נדרשות, הוא יבצע הוא יפנה אבל כרופא פרטי אין לו דרך לבצע, כנראה שבמקום לקרוא את מה שכתבתי ועל מה שקרה בגלל חוסר שיתוף הרופא הראשוני במקרה של דר' בן ציון את מתעקשת לומר שרפואה פרטית טובה יותצר, אני אומר , לא תמיד ולא בכל מחיר...

אני חייב לצטט את דר' צחי בן ציון

מהפורום הסקס של הכללית, הוא מספר שלצעירים אין צורך בתרופות ויאגרה וסוגיו ולעתים הבעיה המינית היא במקרה הטוב בעיה פסיכולוגית [שמטופלת ע"H מטפליפ מינים ולא תרופות] ובמקרה הגרוע מדובר בקצה הקרחון... וכך מספר דר' בציון, הגיע צעיר שרצה ויאגרה, האורולוג הפרטי שהגיע אליו אכן לאחר בדיקה רשם לו את התרופה אבל ביקש ממנו לגשת לרופא המשפחה -רופ]א ראשוני [בצבא רפא ראשוני הוא רופא היחידה], והבחור לא הלך לרופא המשפחה מרוב בושה ובמילא קיבל את מה שביקש ויאגרה... לאחר שנה התקבל במיו עקב כאביםוחום בבירור התברר כי יש לו סרטן בכליות, מאז דר' בן ציון כפסיכיאטר לא נותן תרופות כאלו לצעירים לפני שהביאו לו בירור כללי תקין.. רופא המשפחה [או בצבא רופא היחידה] הוא האחראי עליך ועליך לסמוך עליו ולשוחח איתו גם על הנשואים המינים שלך

למעלה