וסטיבוליטיס-ניתוח

pegasus2

New member
וסטיבוליטיס-ניתוח

שלום לכולן, אחרי שנים רבות שסבלתי מסטיבוליטיס, עשיתי ניתוח להסרת הריקמה. אם יש למישהי שאלה היא מוזמנת לפנות אלי.

יהיה נחמד מצידך אם תשתפי כאן על ההתקדמות

נפלא מצידך שאת פתוחה לשאלות וזה יהיה נחמד ויעיל אם תשתפי כאן קצת על מנת שגם אלה שלא ישאלו אותך אישית יוכלו ללמוד מהמקרה שלך בת כמה את? איך היה לפניי הניתוח? איך עבר הניתוח עצמו וההחלמה ממנו? איך את עכשיו לאחר הניתוח?

pegasus2

New member
תשובות

אני בת 30 לפני הניתוח היו לי כאבים מאז שאני זוכרת את עצמי. הניתוח מהיר, בהרדמה מלאה- כרגע אני בבית בהחלמה. יש כאבים כמובן אבל זה לא כל-כך נורא, כמובן שלא יודעת עדיין אם הבעיה נפתרה, אבל אני יכולה לומר שניסיתי כמעט כל טיפול קונבנצינאלי שקיים.

pegasus2

New member
ובכן

אני נשואה מספר נשים, התייאשנו מכל הטיפולים האחרים כי אנחנו רוצים להכנס להריון. הרופא שאיבחן אותי הסביר שבעיה כמו שלי לא תפתר בשום טיפול, שכן מי שבאמת יש לה וסטי, ולא סתם כאב אחר (רופאים נוטים לתייג כל כאב לא מוסבר שם כוסטיבוליטיס), רק ניתוח יפתור זאת. הבעיה ניתן לאיבחון גם בהסתכלות ע"י רופאים מנוסים- ויש גם בדיקה פיזית ספציפית. ניסיתי משחות, ביופידבק ופיזיוטרפיה, הפסקת גלולות, שמנים, אולטרה-סאונד, מרחיבים, המצב שלי מספיק גרוע שלא יכולתי אפילו לעבוד עם המרחיבים. לא היה שיפור אפילו קטן. אעדכן בהמשך.

uvita

New member
החלמה מהירה!

כמי שסבלה מוסטיבוליטיס ויודעת כמה הכאב (בעיקר הריגשי) גדול - אני שולחת לך איחולי החלמה ותקווה שהניתוח באמת יעקור את הבעייה מהשורש!

האמת שכנראה יש מגוון של בעיות של פתח הנרתיק

ופנים הנרתיק שגניקולוגים מתקשים לאבחן ובשל כך כמעט כולם נקראים וסטיבוליטיס. רופאה גניקולוגית בשם אחינועם לב שגיא התמחתה במצבים אלו וכדאי במקרים כרונים שלא ניתנים לטיפול ולא מגיבים לטיפול הרגיל, לנסות לעבור איבחון אצלה.

למעלה