ועוד שאלה

מצב
הנושא נעול.

ל123

New member
ועוד שאלה

ועוד שאלה
האם כדאי יותר להתדיין במזונות קטין בבית דין רבני או בבית דין למשפחה? בדיון הקודם ברבני בעלי התעקש עם הרב שהדיון במזונות על הקטין יהיו ברבני והרב קיבל את זה וגם העו"ד שמייצג אותי חושב שכדאי ברבני ולא במשפחה. האמנם?

לא כדאי

ועוד שאלה
האם כדאי יותר להתדיין במזונות קטין בבית דין רבני או בבית דין למשפחה? בדיון הקודם ברבני בעלי התעקש עם הרב שהדיון במזונות על הקטין יהיו ברבני והרב קיבל את זה וגם העו"ד שמייצג אותי חושב שכדאי ברבני ולא במשפחה. האמנם?
לא כדאי
הסמכות לדון במזונות הקטין היא כמעט בכל המקרים בבית המשפט לענייני משפחה, ומאוד מאוד לא רצוי שתסכימי לסמכות בית הדין הרבני בענין זה. כדאי גם שתבדקי אם הבנת נכון את עורך הדין שלך - והאם הוא אכן המליץ לך לתת סמכות לבית הדין הרבני לדון במזונות קטין- לי זה נשמע תמוה. אם תסכימי לסמכות בית הדין הרבני, ובית הדין ינהל דיון ענייני לגבי מזונות הקטין יהיה די קשה לטעון אחר כך שיש סמכות לבית המשפט בתביעה נפרדת של הילד, אם כי זה לא בלתי אפשרי. בית הדין הרבני פוסק סכומים נמוכים יותר ושיטת ההצמדה הנהוגה שם היא הצמדה לתוספת היוקר של השכירים בעוד שבבית המשפט צמודים המזונות למדד יוקר המחיה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה