ושבו מטבחים. הפעם הום סנטר.

קודם כל תבין מה אני אומר אח"כ

תגיב .כל עוד אתה לא מבין מה שאני אומר התגובה שלך היא לא יותר מהקשות אקראיות על המקלדת ובכלל לא לענין . תראה היכן הצעתי למישהוא לייצר בעצמו משהוא , זה צריך להיות קל , הרי הכל כתוב על גבי הפורומים . כל אחד יכול להחליט שהוא פרייר ומשלם בלי חשבון על מה שהוא רוצה ובא לו . אני מביא את דעתי בלבד, יש שקוראים בפורומים גם בלי להשתתף באופן פעיל , להם זה עוזר, גם אם זה לא מוצא חן בעיני אחרים , אני לא אומר לאחרים מה לעשות , הדוגמא המצויינת שהבאתי ( הכסא בתמונה שדורשים עליו 1150 ש"ח ) לא צריכה הסבר נוסף , מי שרוצה להיות פרייר ולשלם לשרלטנים כסף, יכול לעשות זאת חופשי. אותי לא מעניין השם שלהם, כמה פקידות יש להם ובאיזה ג'יפ הם נוסעים. אני לא צריך לממן זאת. אותי מעניין מה הם נותנים ובאיזה מחיר . אתה קובע שאני בונה מטבח באופן עצמאי על סמך מה ? אני רק סיפרתי מה עשיתי בעבר , מנין לך התובנה שאני הולך לעשות זאת עוד פעם ? מאוד מתאים לך להיות בפורום "עשה זאת בעצמך"

גם תדמית היא תמורה

אני לא הולכת לקנות כסא ב1200 ש"ח, אבל אם מישהו עושה את זה זה לא אומר שהוא לא יודע שזה לא מחיר העלות של הכסא. הוא משלם בשביל ההרגשה הטובה שלו, בשביל איך רואים אותו בסביבה שלו ולא משנה לי אם זה כדי שהמניות שלו יסחרו טוב יותר או שהוא סתם סנוב. יש תמורה שאי אפשר למשש בידים ולא לנסר או לרתך, ויש מי שמוכן להשקיע כדי לקבל אותה.

אני יודע ! יש לי בת כזו

שלובשת רק מותגים , זה לא משנה לה שיש מותגים שמיוצרים בסין שעולים ליבואן 4 דולר והוא מוכר אותם ב 100 דולר ויותר . אני מסביר את דעתי כי יש כאלו שלא מתמצאים במטבחים ולא רוצים להוציא הון על מטבח, יתרה מכך, הם לא יודעים בכלל על מותגים בתחום הזה , מטבח לא קונים כל יום לא כל אחד יודע מי החברות בשוק . גם אני לא מכיר את רוב השמות של החברות בתחום , שמעתי על מטבחי "זיו" "רגבה" "טומטו" וזהוא, זה כל מה שאני מכיר בתחום . למשל : על רוב החברות בתערוכת הרהיטים לא שמעתי .

אבל אתם מדברים על 2 דברים נפרדים

אתה קונה כסא, הם קונים מותג. יודע מה, הם לא ישבו בכלל על הכסא הזה. הם קנו אותו כי התמונה של הבית תצא יותר יפה איתו או כל שיקול אחר, וגם זה לגיטימי. דווקא במטבח לא תמיד זה כל כך פשוט. גיסתי עשתה אצל נגר מעולה, וחודש אחרי התנפחה חזית של מגרה. כשיש גב, מחליפים. כשזה נגר פרטי, לך תחפש אותו. דווקא למי שלא מבין לפעמים כדאי ללכת בעיניים עצומות למקום שמשלמים עבור הנסיון שלו, ולא רק עבור העץ נטו.

לא ברור לי ה- "לך תחפש אותו "

הנגר נעלם ? עשו את המטבח אצל נגר לא מוכר ומומלץ ? אם קונים בית מקבלן מוכר וידוע ויש בעיה מסויימת לאחר תום שנה ( נדמה לי שזו התקופה שלאחריה הוא לא מחויב לתקן ליקויים קטנים ) יש למי לפנות ? יש למי לפנות אבל הוא יגיד שעבר הזמן . מי שמזמין מטבח, כלומר הוא לא לקח קבלן עד מפתח אלא הביא בעלי מקצוע הוא חסך 200$ למ"ר. יש סיכון מסויים שעבודה מסויימת לא תצא מוצלחת , מי שחושש שיציין בחוזה עם בעל המקצוע את תקופת האחריות שלו . ביצעתי שער חשמלי למישהיא , לאחר זמן מה היא דרשה ממני לרתך לה פרופיל קטן כי היא חוששת שהשער יפול על מישהוא ביצעתי לה זאת בלי היסוס . היות והיא דפקה את השער תיקנתי לה את השער כמה פעמים , למרות שאני לא מחוייב לכך . מותג ידוע - שעון ראדו - בערך 7000 ש"ח ליחידה אחת . קניתי בתאילנד חיקוי מדוייק ב 100 ש"ח , קניתי מותג אבל זה לא קרע לי את הכיס . מי יודע להבדיל בין החיקוי למקור ? גם אני לא יודע . במטבחים זה עוד יותר טוב, כי זה לא חיקוי זה אותו הדבר בדיוק רק בזול יותר . צריך להבין שאני מדבר רק על מטבחים ולא על דברים אחרים . למשל רצפים וטייחים , יש מהם בעלי מקצוע שהם " מותגים " של ממש , כאן יש הבדל גדול בין " מותג " ללא " מותג ".

גם אני בעד הנגר הפרטי

רצוי לשאול להמלצות, ואם הגעתם אליו ככה סתם דרך דפי זהב בקשו לדבר עם לקוחות שלו מעבר לכך, יש לך אפשרות לבקש יחידות לפי ההזמנה שלך ולא לפי מה שיש להם בסופו של דבר אתה משלם גם על השם, ובמטבח... אין צורך בכך יש צורך בעבודה טובה ויפה, אבל צר לי יצא לי לראות מטבחים של חברות שההרכבה שלהן היתה ממש גרועה לעומת מטבחים של נגרים שהתוצאה היתה יפיפיה, וזה שהוא פרטי לא אומר שאין לאן לפנות, לרוב דווקא הוא שמאכיל ומפרנס את משפחתו מהעיסוק בכך, דווקא לו יש יותר צורך בשמירה על מוניטין, האמת שבאופן כללי אני בעד לעבוד עם בעלי עסק קטנים מאשר להיות עוד לקוחה בחברות ענק, לרוב היחס הוא יותר אישי

fireman

New member
יש לך זמן פנוי? בוא תעשה לי מעקה

האלקטרודות עליי

בינא

Member
סיפורי מטבחים, נגר פרטי - חברה?

תקצר היריעה לספר על פשלות של חברות מטבחים גדולות, כולל כאלה שלקחו את כל הכסף ופשטו רגל לפני שסיפקו אפילו את הבסיס, כמו שיש גם סיפורים כאלה עם נגרים פרטיים. הבעיה עם החברות הגדולות היא שצריך לשלם להן את כל הכסף בהזמנה ואפילו אם סגרתם עסקת תשלומים, הם יחכו עד שהתשלום האחרון יכנס לחשבונם ורק אז יבואו למדוד. הבעיה השניה שלהן היא זמן האספקה, הוא ממוצע של 3 חודשים. ומי שחושב שהוא גמר את הבית ורק נשאר לו המטבח, צריך לדעת שאחרי המטבח יש עוד עבודה של כמה חודשים...למה. כי כל בעלי המקצוע צריכים לחזור לבית אחרי הרכבת המטבח - שיש, קרמיקה, תיקוני טיח, צבע, אינסטלטור וחשמלאי ואם מישהו הזמין טוחן אשפה, גם הטכנאי שלו ובין כולם צריך לתאם, אבל זה כבר סיפור אחר. הבעיות של תשלום מראש ושל אספקה ארוכת שבועות למעשה גורמת למזמין המטבח בחברה, להיות תלוי בה וברצונה לחלוטין. מי שצריך לפנות דירה כי מכר לאחר או כי מועד ההשכרה נגמר ולוחצים עליו שיחתום לפחות לעוד שנה, יודע שזו חוויה שלעולם לא ירצה לחזור עליה. הפיתרון לשתי הבעיות הוא נגר פרטי, אבל כזה שיש לו "קבלות", לא רק של מטבחים שהוא עשה וטלפונים של אנשים כדי לשמוע עליו, על השרות שנתן ולראות את מה שביצע, אלא גם של עמידה בזמנים ובעיקר, קבלת תשלומים לפי התקדמות העבודה. עם נגר כזה אפשר גם לבצע את ארונות האמבטיה עם הטאץ' האישי וגם את ארונות הבגדים והמדפים. משלמים 10% בהזמנה, עוד 40% כשבא למדוד לצורך יצור, 25% נוספים כשמרכיב את הארון ו-15% שומרים לסוף וכול יוצאים מרוצים מסידור כזה. קיימות די הרבה נגריות פרטיות של נגרים שהם אומנים בנשמתם וחשוב להם איך המוצר נראה בסוף, אפילו יותר מהכסף. את אלה כדאי לעודד ומאלה להזמין. אין אזור בארץ שאין בו כאלה, רק צריך לשאול חברים, לקבל המלצות ולא רק לחפש אתרים יפים באינטרנט. בדרך-כלל נגר כזה גם "קשור" לאיש שיש טוב שייקח את כיור המטבח מכם, יחבר אותו לשיש בבית המלאכה וירכיב את השיש בתאום עם הנגר כשמרכיב את הארון התחתון נושא השיש. זמן האספקה מיום המדידה עד לבצוע יהיה 3-4 שבועות בלבד ומרכיבים את הארון ב-2 חלקים: בחלק נושא השיש והחלק מהרצפה לגובה הארונות העליונים שבדרך-כלל משמש כמזוה, מגיע ראשון ובפעם השניה מביאים את הדלתות, המגרות, הפרזול ועושים את כל הגימורים, וזאת כדי לאפשר לבעלי המקצוע האחרים לעבוד בלי לדפוק את הדלתות והמגרות ו/או ת החלקים היקרים בארון. בחברות הגדולות מרכיבים הכל ביחד ואם צריך מגיעים שוב ל"כיוונים", אבל אם יש פגיעות בדלתות, במגרות או במתקנים, עליכם להוסיף כסף על תיקונים או החלפת דלתות ואתם תחכו בתור לתיקונים האלה. טיפלתי בעבר ומטפל עד היום בסיפורים של חברות מטבחים שזמן האספקהעליו התחייבו לא היה אפילו קרוב למציאות, עם איחורים של 6 חודשים במסירה, אפילו ללא התנצלות, בעיות של פגמים ביצור, רמאויות בסוג החומר (סיפקו סנדביץ' רק לארון הכיור וכל היתר סיבית מאיכות ירודה עם פורמאיקה באיכות מצחיקה, לאחר שלקחו מחיר של טיסה לירח), סיפורים על מלאי שאזל, דלתות שהגיעו בגוון לא מתאים ועוד ועוד...אבל זה קורה גם לנגרים פרטיים ולפעמים יש סיבות אובייקטיביות לבעיות, אבל את הלקוח זה כבר לא מעניין, כי אחרי מה שהוא שילם עבור המטבח וההבטחות שקיבל, מגיע לו לפחות שרות כמו שצריך. הבעיה היא שבארץ לא יודעים לתת שרות למרות שת הכסף יודעים לדרוש מראש. אין מסקנה חד-משמעית כי יש סיפורים לכאן ולכאן רעים, אבל גם טובים. מומלץ למי שאין לו כוח להתמודד, שיקנה ארון מוכן ב"איקאה","הום סנטר" או "אייס", או מתצוגה, כולל הרכבה והובלה. זה זול יותר בדרך-כלל ממטבחי החברות, תמיד אפשר להוסיף אביזרים, רואים מה קונים והציפיות מתאימות לרכישה, לא גבוהות ולא נמוכות, נורמאליות כאלה.

ענתש

New member
לדעתי מה שאתה מספר יכול לקרות

אצל נגר בדיוק כמו אצל חברה (איחורים, איכות ירודה, שירות לקוי וכו'). לגבי התשלומים - אני משלמת רק בכרטיס אשראי. יש לי ביטוח... חוק כרטיסי האשראי קובע שאם לא קיבלת סחורה זכותך לבטל את העסקה ולקבל מייד את הכסף חזרה מחברת האשראי. החברה גובה את זה מהספק וזה לא העניין שלי. מכיוון שיצא לי בחיי להתקל במקרים כאלו ואכן ביטלתי אני יכולה גם להמליץ - עבדו עם ישראכרט, לא עם ויזה. שירות הלקוחות של ויזה על הפנים והם מוציאים את הנשמה עד שמחזירים את הכסף. ישרכרט (יש לי מאסטרכארד) מחזירים מייד ובלי שאלות.

fireman

New member
המטבח שלי כבר היה מורכב

בבית כשעוד היו 2 תשלומים שצריכים לרדת וקניתי מחברה. הם הבטיחו זמן אספקה של חודשיים, אחרי חודשיים הודיעו לי שאני צריך לתאם התקנה.... אני דחיתי אותם בעוד חודש וחצי כי אני לא הספקתי להכין את המבנה להתקנה של המטבח....

למעלה