זאת הפעם הראשונה שאני כותבת פה.

freak of nature

New member
תודה על התגובה המהירה...

אבל לא כל כך הבנתי את הסוף.איך הפכת את ה-X וה-Z ל-S? אני דווקא ניסיתי לפי משפט תלס,אבל נתקלתי באמצע...

freak of nature

New member
ברור שעזרת לי.

יצא לי שמשולש AEC שווה ל16S ושAB שווה ל-9S...ואז נתקעתי...

freak of nature

New member
טוב,לא נורא...

תודה בכל מקרה... יש לי את רוב הפיתרון... אולי שכחו נתון או משהו כזה... ניסיתי לפתור את זה בדרכים שונות של חפיפות משולשים אבל לא הצלחתי,באמת נראה לי שחסר נתון או משהו כזה.

ניתן להוכיח

שיש לשני המשולשים הנ"ל שטחים שווים: שטח ADC שווה לשטח BDC שכן יש להם אותו גובה ואותה צלע אליה "נופל" הגובה (DC). אם נוריד משטח של כל אחד מהמשולשים הנ"ל את השטח של DOC נקבל ששטח ADO שווה לשטח BOC.

freak of nature

New member
זאת הפעם הראשונה שאני כותבת פה.

נתנו לי עבודה לחופש,ניסיתי לפתור את התרגיל,אבל משהו לא יוצא לי. זה בגיאומטריה.אני עולה לי"א אם זה עוזר. התרגיל הוא לא מספר אלא מדפים שחילקו לנו... בטרפז ABCD, AB מקביל ל-CD AB=3CD אלכסוני הטרפז נפגשים בנקודה 0.דרך נקודה A מעבירים מקביל ל-BD,החותך את המשך הצלע CD בנקודה E. נסמן את שטח המשולש DOC ב-S. הבע את שטח הטרפז ABCE באמצעות S. תודה מראש.

freak of nature

New member
אבל איך אפשר להוכיח שהמשולשים האלה

שווים? חוץ מזה,המורה שלנו לא הזכיר לנו שאפשר לעשות ככה,אז אני לא יודעת אם אפשר להשתמש בזה... אבל תודה בכל מקרה

.......

שווים משמע חופפים? לא ניתן להוכיח זאת כי זה לא בהכרח נכון. אבל במקרה שפה הדבר שמשנה הוא שיש להם שטחים שווים.

למעלה