זוגיות במשבר וחרדות ובלבול

SivanSis

New member
היי, אני והבן זוג שלי נמצאים יחדיו שנה ו3 חודשים. מלחתכילה אני זו שהחזקתי את הקשר והוא רצה לוותר כל הזמן, שכנעתי אותו להשאר והוא זה שהשתכנע ואמר בתכלס לא היתי הולך אם לא היתי רוצה והוא מהטיפוסים שבדרכ עוזבים כשהם רוצים. הוא מאוד פגועה ומגיע ממשפחה ביקורתית ומערכות יחסים לא מוצלחות ולא מאמין יותר מדי שיצליח תת מערכת יחסים.אנחנו כבר גרים יחדיו ואת רוב השכר הוא משלם ואני נכנסת ועוזרת כמובן כמה שאני יכןלה מאחר ואני מרוויחה פחות אבל הוא נותן לי בטחון מאחר ואחרת אני מוצאת את עצמי בבית של ההורים שלי(מפחיד אותי שיש פה איזה מקום של תלות)אני מהצד שלי קורה מצב שבכל פעם שאנחנו רבים הוא רוצה שאני אשחרר ממנו ואני לא מבינה ואני משתגעת ורק חונקת אותו עד שהוא לא עונה על צרכיי. אני נורא מפחדת. מפחדת לאבד אותו.בפעם האחרונה הערתי אותו בלילה ברמה שכבר מביכה ואני באותו רגע לא מרסנת את עצמי ולא קולטת אפילו מה קורה. הוא נשבר ואמר לי דיי אנחנו צריכים לקחת מרחק כל אחד לביתו ולא שחררתי, לא נתתי לו עד שהוא לא יצא מהבית בכח ואמר לי אני לא חוזר עד שאת לא יוצאת ואת לא חושבת בהגיון.אני מבינה מהצד איך זה נראה כמובן.. אני נמצאת גם ככה בטיפול שהוא המליץ לי ללכת ולעשות לפני שנה ודברים לא השתנו בהרבה.עובדה שעדין אני לא משחררת ממנו, גם עכשיו אחרי שהוא אמר שכבר נפרדנו רק כשהוא אומר שהוא נפרד אני מתחילה לעכל ומנסה להשתנות בשבילו ולפעול בצורה אחרת. ניסיתי בכל דרך אפשרית לשכנע אותו להשאר ורק אחרי יומיים יצאתי מהבית וחזרתי לבית של ההורים שלי ואני כל הזמן מחכה ומקווה שהוא יוכל לחזור להיות שם איתי. אני נורא מחזיקה את עצמי מלשלוח לו הודעות. כמובן שאני מבינה שאני צריכה לתת לו זמן לחשוב אבל נורא קשה לי לרסן את עצמי.הוא אמר שהוא לא יכול להמשיך במצב הקיים וזה מאוד מלחיץ אותי מאחר ואני יודעת שדברים לא ישתנו ביום וביומיים, זו ההתמודדות שלי עם דברים ופחדים, המטפלת שלי אמרה שאין לי הרבה עולם בלעדיו אבל קשה לי להתחיל לחשוב ולהעסיק את עצמי כי לרוב אני חוזרת מאוד עייפה אחרי העבודה ואין לי יותר מדי זמן לעצמי, ואני צריכה לבשל וללכת לישון.אני פגועה מאוד ולא יודעת אם אני נמצאת בכלל במצב שהוא טוב לי, נורא עצוב לי שהוא כביכול שולט בסיטואציה ומחליט אם להשאר או לא.. ושוב כמובן אחרי שאני ניסיתי לשכנע אותו. אז אני נותנת לו את הזמן שלו עם עצמו לחשוב אם הוא רוצה בכלל להשאר אבל אני מנסה להבין איך להבא אני קולטת את המצב ומשחררת ממנו בזמן כי אני נכנסת לחרדה לא הגיונית שאני קולטת רק בדיעבד, גם הסברתי לו שיש לי רצון ענק להשתנות ולהפוך את זה לבריא.. כי הכל בסדר עד הרגעים שאני לא מרפה ממנו.
אני אשמח לשמוע מה אתם חושבים על כל המצב ומה הדבר הבריא והנכון לעשות מבחינתי בשבילו. אני מרגישה שהמחשבות מציפות אותי ומרגיש חסרת תקווה לגמרי ורק מחכה שיתן לי תקווה שאפשר להמשיך ואין לי מקום בריא לחשוב עם עצמי לרגע כי אני בחרדה ומרגיש לי שהוא ויתר הפעם..

קר לי בך

Well-known member
כמה זמן את אצל המטפלת הזו?
אם זמן ארוך כנראה שאת צריכה למצוא אחרת, אם קצר אז אולי שווה לתת לה צ'אנס
אבל בכל מקרה נראה שעד שאת לא עושה כברת דרך ארוכה בטיפול נראה שאת לא בשלה למערכת זוגית.
מריוס אומר שאולי תמצאי בן זוג שכן אוהב את התלותיות הזו, לדעתי עדיף לך קודם לטפל בעצמך ורק אחרי כן לחפש זוגיות.

לגבי אותו אחד, נראה שנחמד לו שיש לו מישהי שתלויה בו וזמינה לסקס או חיבוק או אוזן קשבת,
ברור שמערכת יחסים כזו לא מתאימה לך והוא לא יסכים למערכת יחסים אחרת.
בקיצור את יכולה להמשיך לשרת את הגחמות שלו ולשלם בכאב לב מתמשך או להפרד ולשלם בכאב לב חד פעמי
בחירה שלך.

מריוס זכריה

Member
מנהל
דעתי היא שכדאי לך לא לרדוף אחריו, וזה אומר שאם הוא לא מעוניין בקשר, אז הקשר הזה אכן יתפוגג וייעלם, ובעתיד (הקרוב, אני מקווה) תמצאי קשר יותר טוב.

אני יודע שזה מנוגד לרצון שלך כרגע. אני מבין שאת היית רוצה לקבל עצות איך לשמר את הקשר, ולא איך לתת לו להתפרק. הנקודה היא שאני לא רואה דרך מעשית איך לעשות את זה.

יש לפחות בעייה אחת, שקשורה בהתנהגות שלך, שאת כבר מנסה לטפל בה באמצעות הטיפול (וטוב שכך). אני מסכים איתך שזו לא בעייה שנפתרת מהר. לכן מבחינה מעשית, זה לא יכול לעבוד. ואני גם חושד שיש מצב שהאישיות שלו וההתנהגות שלו יש להם חלק לא קטן בחרדה ובהיאחזות שלך. זה לא הכל בגללך.

יש גברים שלחץ מהסוג שאת מפעילה יהיה פחות מטריד עבורם. אני יודע שאת אוהבת אותו ורוצה אותו ולא מישהו אחר - אבל היי - שאלת על דעתי, וזו דעתי.
אני גם חושב שבכל מקרה אסור להיות בקשר שבו הצד השני פחות מעוניין בנו משאנו בו.

לכן, לסיכום, אני חושב שדווקא להרפות מהקשר ישפר את מצב החרדה שלך, הרבה יותר מאשר היאחזות בקשר.

ולהיות עוד קצת בבית הוריך - לא נעים, אבל לדעתי הרבה יותר טוב מאשר ביתו של אדם שפחות רוצה אותך. הוריך לפחות לא חושבים כל שני וחמישי איך להשתחרר ממך.

SivanSis

New member
דעתי היא שכדאי לך לא לרדוף אחריו, וזה אומר שאם הוא לא מעוניין בקשר, אז הקשר הזה אכן יתפוגג וייעלם, ובעתיד (הקרוב, אני מקווה) תמצאי קשר יותר טוב.

אני יודע שזה מנוגד לרצון שלך כרגע. אני מבין שאת היית רוצה לקבל עצות איך לשמר את הקשר, ולא איך לתת לו להתפרק. הנקודה היא שאני לא רואה דרך מעשית איך לעשות את זה.

יש לפחות בעייה אחת, שקשורה בהתנהגות שלך, שאת כבר מנסה לטפל בה באמצעות הטיפול (וטוב שכך). אני מסכים איתך שזו לא בעייה שנפתרת מהר. לכן מבחינה מעשית, זה לא יכול לעבוד. ואני גם חושד שיש מצב שהאישיות שלו וההתנהגות שלו יש להם חלק לא קטן בחרדה ובהיאחזות שלך. זה לא הכל בגללך.

יש גברים שלחץ מהסוג שאת מפעילה יהיה פחות מטריד עבורם. אני יודע שאת אוהבת אותו ורוצה אותו ולא מישהו אחר - אבל היי - שאלת על דעתי, וזו דעתי.
אני גם חושב שבכל מקרה אסור להיות בקשר שבו הצד השני פחות מעוניין בנו משאנו בו.

לכן, לסיכום, אני חושב שדווקא להרפות מהקשר ישפר את מצב החרדה שלך, הרבה יותר מאשר היאחזות בקשר.

ולהיות עוד קצת בבית הוריך - לא נעים, אבל לדעתי הרבה יותר טוב מאשר ביתו של אדם שפחות רוצה אותך. הוריך לפחות לא חושבים כל שני וחמישי איך להשתחרר ממך.
העניין שכאילו אחרי מספר ימים הוא שולח שהוא מתגעגע ואנחנו מדברים. שלח לי הודעות שהוא מתגעגע כבר 3 ימים ועשה לי מן רגשי קצת אז אתמול הלכתי למטפלת שלי ואז אחרי שאלתי אם הוא רוצה שנפגש, הגעתי והוא התנהג מוזר, ואז שאלתי אם ללכת והוא אמר שהוא עשה טעות ולא היה לא נעים וזה למה הוא אמר כן. הוא היה עצוב והתחיל לבכות והיה בדכאון אמר שהוא רוצה להיות לבד ואני באתי במצברוח של בוא נמשיך הלאה ונראה מה אפשר לעשות. בסוף מה שקרה זה שנשארתי לישון שם ובבוקר הוא קצת שיגע אותי וגם חיבק וגם אמר שלא בא לו מרגיש שהוא מתחרפן ולא יודע מה הוא רוצה מעצמו ואז ניסיתי לברר ממנו מה עושים והוא אומר אני לא יכול שאת חופרת ושואלת שאלות ורוצה ודאות והוא אמר שהוא רוצה עוד קצת ספייס אז שאלתי אותו למה אם כל הבוקר הוא חיבק אותי והכל היה כביכול בסדר.. אני לא מבינה מה הוא רוצה רגע הוא מתגעגע ורגע זה לא נעים לו מה הוא מנסה לעשות ולמה הוא משגע אותי זה מאוד מרגיש לא מכבד

in bal1

Well-known member
העניין שכאילו אחרי מספר ימים הוא שולח שהוא מתגעגע ואנחנו מדברים. שלח לי הודעות שהוא מתגעגע כבר 3 ימים ועשה לי מן רגשי קצת אז אתמול הלכתי למטפלת שלי ואז אחרי שאלתי אם הוא רוצה שנפגש, הגעתי והוא התנהג מוזר, ואז שאלתי אם ללכת והוא אמר שהוא עשה טעות ולא היה לא נעים וזה למה הוא אמר כן. הוא היה עצוב והתחיל לבכות והיה בדכאון אמר שהוא רוצה להיות לבד ואני באתי במצברוח של בוא נמשיך הלאה ונראה מה אפשר לעשות. בסוף מה שקרה זה שנשארתי לישון שם ובבוקר הוא קצת שיגע אותי וגם חיבק וגם אמר שלא בא לו מרגיש שהוא מתחרפן ולא יודע מה הוא רוצה מעצמו ואז ניסיתי לברר ממנו מה עושים והוא אומר אני לא יכול שאת חופרת ושואלת שאלות ורוצה ודאות והוא אמר שהוא רוצה עוד קצת ספייס אז שאלתי אותו למה אם כל הבוקר הוא חיבק אותי והכל היה כביכול בסדר.. אני לא מבינה מה הוא רוצה רגע הוא מתגעגע ורגע זה לא נעים לו מה הוא מנסה לעשות ולמה הוא משגע אותי זה מאוד מרגיש לא מכבד
הי אתן לך עצה פרקטית.תמחקי את המספר שלו.משתי סיבות.
1) לדעתי הוא מנצל אותך.את בשבילו ברירת מחדל. משעמם לו הוא פונה אלייך.
2) שהמספר שלו עדין אצלך אז יש תמיד את הרצון לשלוח הודעה.וזה מעגל שלא נגמר.הוא שולח הודעה או שאת שולחת ואז יש לך איזשהי תקווה שתחזרו.

SivanSis

New member
הי אתן לך עצה פרקטית.תמחקי את המספר שלו.משתי סיבות.
1) לדעתי הוא מנצל אותך.את בשבילו ברירת מחדל. משעמם לו הוא פונה אלייך.
2) שהמספר שלו עדין אצלך אז יש תמיד את הרצון לשלוח הודעה.וזה מעגל שלא נגמר.הוא שולח הודעה או שאת שולחת ואז יש לך איזשהי תקווה שתחזרו.
אבל לא נפרדנו סופית עדיין.

in bal1

Well-known member
אבל הוא משגע אותך.כי נוח לו.ואז המצב הנפשי שלך לא תקין.זה מה שאת רוצה?
גברים יודעים בדיוק מה להגיד כדי לרומם אותך.וזמן קצר אח"כ יודעים לפגוע.
גם אני נפגעתי אבל זה היה שהייתי בת 16.במשך השנים התחשלתי.

מריוס זכריה

Member
מנהל
ההסבר להתנהגות שלו פשוט: הוא לא סגור על עצמו.
יש בו צד שרוצה אותך ואוהב אותך, ויש בו צד שנמאס לו ממך, מכל מיני סיבות שלא משנה כרגע מה הן.
עד כאן זה מצב אנושי רגיל. כולנו רוצים גם וגם.

בורה התחתונה, אם את רוצה לדעת איזה צד אצלו ינצח, כנראה שזה יהיה הצד החזק יותר, כלומר זה שרוצה החוצה.
איך אני יודע? כי הוא כבר חתך איתך.
אז אוקיי, הוא מתגעגע, את חסרה לו, ואני באמת מאמין שהוא גם אוהב אותך במידה כלשהי.
אבל מול הצד שנחנק ורוצה לברוח, זה לא יספיק.
כך אני מאמין. אבל כידוע, מאז חבר המקדש, נבואה ניתנה רק לשוטים.

סיינפלד אמר שפרידה מבת זוג זה כמו להפוך מכונת משקאות. אי אפשר במכה אחת. צריך לנדנד אותה הלוך ושוב עד שהיא מתהפכת סופית.
אני מקווה שלא תצטרכי לעבור יותר מדי סיבובים.
ותדעי לך להבא: אחד שרוצה אותך, רוצה אותך, ויילחם עליך. אחד שצריך להתחנן אליו שישאר, לא ייצא ממנו כלום.

SivanSis

New member
קראתי ולא יכולתי שלא להגיב, כמה דברים חשובים. דבר ראשון אני לא בטוח בנוגע למטפלת שלך, או שאולי לא הבנתי ממש מה שהיא אמרה לך אבל לפי המצב אני יכול להגיד לך שלא נראה שהטיפול עם אותה המטפלת תורם לך והייתי ממליץ למצוא מטפלת אחרת. לי אישית יצא לקבל טיפול ממשהי והיא עזרה לי מאוד קוראים לה שיינא ברנספיז את יכולה למצוא אותה בגוגל.

דבר שני לפי דעתי את צריכה לנסות להשלים עם זה שאת לא איתו, כי זה לא נראה שזה יסתדר.
ההסבר להתנהגות שלו פשוט: הוא לא סגור על עצמו.
יש בו צד שרוצה אותך ואוהב אותך, ויש בו צד שנמאס לו ממך, מכל מיני סיבות שלא משנה כרגע מה הן.
עד כאן זה מצב אנושי רגיל. כולנו רוצים גם וגם.

בורה התחתונה, אם את רוצה לדעת איזה צד אצלו ינצח, כנראה שזה יהיה הצד החזק יותר, כלומר זה שרוצה החוצה.
איך אני יודע? כי הוא כבר חתך איתך.
אז אוקיי, הוא מתגעגע, את חסרה לו, ואני באמת מאמין שהוא גם אוהב אותך במידה כלשהי.
אבל מול הצד שנחנק ורוצה לברוח, זה לא יספיק.
כך אני מאמין. אבל כידוע, מאז חבר המקדש, נבואה ניתנה רק לשוטים.

סיינפלד אמר שפרידה מבת זוג זה כמו להפוך מכונת משקאות. אי אפשר במכה אחת. צריך לנדנד אותה הלוך ושוב עד שהיא מתהפכת סופית.
אני מקווה שלא תצטרכי לעבור יותר מדי סיבובים.
ותדעי לך להבא: אחד שרוצה אותך, רוצה אותך, ויילחם עליך. אחד שצריך להתחנן אליו שישאר, לא ייצא ממנו כלום.

מריוס זכריה

Member
מנהל
הקטע שנפרדנו כבר כמה פעמים והינו במקום הזה הפעם זה יותר רציני מעט אבל עדיין קשה לי להאמין שיוותר מאחר והוא היה יכול לוותר כבר כי כשהוא רוצה לוותר הוא מוותר לפי מה שהוא אומר
האמת היא שהפעם כתבת כל כך לא ברור שלא הבנתי מה את בעצם אומרת.
מה זה "לוותר"? לוותר עליך כלומר להפרד?

בכל מקרה, את אומרת בעצמך שנפרדתם כבר כמה פעמים, וכל זה בשנה ו-3 חודשים.
זוג שבזמן קצר כזה נפרד כבר כמה פעמים - הכיוון שלו ברור: זה הולך לפרידה.

אני מבין שאת מאוד רוצה בו, וכל זמן שיש תקווה שיישאר, את תהיי שם בשבילו.
לדעתי זו טעות מבחינתך, אבל זו טעות מאוד אנושית, ואני יכול להבין אותך ואף להביע אמפתיה למצב.
ואולי מי יודע, זה כן יסתדר לכם? הלוואי.

נערך לאחרונה ב:

גימל מם

New member
קראתי ולא יכולתי שלא להגיב, כמה דברים חשובים. דבר ראשון אני לא בטוח בנוגע למטפלת שלך, או שאולי לא הבנתי ממש מה שהיא אמרה לך אבל לפי המצב אני יכול להגיד לך שלא נראה שהטיפול עם אותה המטפלת תורם לך והייתי ממליץ למצוא מטפלת אחרת. לי אישית יצא לקבל טיפול ממשהי והיא עזרה לי מאוד קוראים לה שיינא ברנספיז את יכולה למצוא אותה בגוגל.

דבר שני לפי דעתי את צריכה לנסות להשלים עם זה שאת לא איתו, כי זה לא נראה שזה יסתדר.

אובססיות אינן רצויות בקשר, צריך לפתח קשר לאט. אל תעירי אותו באמצע הלילה, אבל תוכלי להציע ולנסות לשוחח אתו לפעמים שיחות קצרות, שיגרמו לשניכם הנאה, אפילו באופן ידידותי בלבד. אולי בעתיד זה יהפוך באופן טבעי שוב לחברות רומנטית. אם את אוהבת או מחבבת אותו, תני לו דאגה במלים טובות ומעשים טובים, ואם תתאימו ותהיה אהבה זה יקרה.

למעלה