זכויות יוצרים??

ALONBER1

New member
זכויות יוצרים??

שלום רב אני מעוניין לפתוח עסק של משלוחי סלטים וסנביצים מהבית הבעיה היא שיש כבר מסעדה ביהוד וברעננה ( אני מפתח-תקווה ) בעלת אותו השם שחשבתי לתת לעסק שלי ( השם הוא "רוקט") האם יש בעיה לקרוא לחשבון העסק "רוקט סלטי בריאות" ולהשתמש בתפריט בשם "רוקט" ??? או בכלל לקרוא לעסק שלי "רוקט"? אני עוסק מורשה ולא חברה בע"מ אם זה משנה...

סימני מסחר

שלום ALONBER1, מסיבות ברורות לא נוכל להתחייס למקרה הספציפי שלך. עוד לפני ובלי בכלל להיכנס להסברים בעניין סימני המסחר - מדוע שתרצה ששמך יהיה זהה לשמות של מסעדות אחרות? בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

gideonb

New member
שימוש בשמות תואר בסימן מסחרי

אם הכוונה ברוקט הוא לעלה של הסלט ? שמות תואר בעייתים להגנה כסימן מסחר - אין בעלות על השם רוקט - ברגע שאתה מוסיף לשם ומשנה עיצוב אתה יחסית במקום בטוח מבחינה משפטית יש להקפיד שהפרסום ומקום הפעילות הוא רחוק מהמתחרים לא נמצא באזור השליחות שלהם ובעיר שלהם, בנוסף להימנע מיצרת מצב שאתה משתמש באיזה שהוא דרך בהישגים המסחרים שלהם, ו/או גורם ללקוח להתבלבל בין המקומות, בתחום המסעדנות יש הרבה מקומות עם שמות דומים דוגמה אחת מהטובות זה הסיפור של מק דונלד ומק דיויד - שזה מלחמת רשתות שזה יותר סבוך אבל בשורה התחתונה מק דיוויד עדיין קיים גם אם רק באילת.

לא מדויק

gideonb שלום, סימן המסחר "לחם" בעייתי אם אני מוכר לחם, ואינו בעייתי באופן כללי. גם החלוקה הגיאוגרפית אינה מתכון למניעת סכסוכים מאחר ומדינת ישראל קטנה ויש מקרים מעטים בלבד שבהם הרשם החליט שיש הצדקה לחלוקה גיאוגרפית. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

למעלה