זכויות פנסיה

מצב
הנושא נעול.
זכויות פנסיה

זכויות פנסיה
ברצוני לשאול לגבי זכויות פנסיה שלי. הנני נמצאת בהליכי גירושין ובעלי רוצה לקבל את זכויות הפנסיה שלי . במשך מרבית שנות חיינו המשותפים הייתי אני עמוד התווך הכלכלי של המשפחה , כמו כן כל הנטל המשפחתי היה מונח אך ורק על כתפי . הוא עבד בעבודות מזדמנות , היה מובטל מספר שנים וגם עבד כעצמאי וצבר חובות רבים אותם דאגתי לכסות הן מכספנו המשותף ממשכורתי והן ממשפחתי שעזרה . ברצוני לציין שאין לו כלל זכויות פנסיה משום גורם . האם יש באפשרותי לטעון לגבי הטיעון הנל ולא לאפשר לו לגעת בזכויות הפנסיה שלי . תודה מראש.

תשובה

זכויות פנסיה
ברצוני לשאול לגבי זכויות פנסיה שלי. הנני נמצאת בהליכי גירושין ובעלי רוצה לקבל את זכויות הפנסיה שלי . במשך מרבית שנות חיינו המשותפים הייתי אני עמוד התווך הכלכלי של המשפחה , כמו כן כל הנטל המשפחתי היה מונח אך ורק על כתפי . הוא עבד בעבודות מזדמנות , היה מובטל מספר שנים וגם עבד כעצמאי וצבר חובות רבים אותם דאגתי לכסות הן מכספנו המשותף ממשכורתי והן ממשפחתי שעזרה . ברצוני לציין שאין לו כלל זכויות פנסיה משום גורם . האם יש באפשרותי לטעון לגבי הטיעון הנל ולא לאפשר לו לגעת בזכויות הפנסיה שלי . תודה מראש.
תשובה
זכויות פנסיה מתחלקות בין הצדדים לפי חוק יחסי ממון בין בני זוג.

תגובה זכויות פנסיוניות

תשובה
זכויות פנסיה מתחלקות בין הצדדים לפי חוק יחסי ממון בין בני זוג.
תגובה זכויות פנסיוניות
כידוע בידיך לשלוט בזכויות אלה, באופן פדיונן ופריסתן על פני שנים רבות. מצד שני מגיע לך שווי כתובתך מבעלך באם לא ויתרת עליה בינתיים ותנסי לקזז. ניתן לנהל מו"מ עם בן זוגך ולומר לו שעדיף צפור ביד מאשר על העץ, דהיינו שיהוון את מחצית הזכויות המגיעות לו ממך ואלה יקוזזו משווי הכתובה. לחילופין, באם אכן מימנת והחזקת את בן זוגך וילדים משותפים, יש לך עילת תביעה אישית כספית 7 שנים אחורנית כנגד בן זוגך. כל מה שעליך לעשות זה לחפש ראיות, דפי בנק ולהגיש תביעה שכזו, לאחר קבלת ייעוץ. אסכם: המטרה הינה לאזן בין המגיע לבעלך מזכויותייך הפנסיוניות ולבין כל עילה אפשרית שצריך לחפש מתחת השטיח.

שים לב !!!!!

תגובה זכויות פנסיוניות
כידוע בידיך לשלוט בזכויות אלה, באופן פדיונן ופריסתן על פני שנים רבות. מצד שני מגיע לך שווי כתובתך מבעלך באם לא ויתרת עליה בינתיים ותנסי לקזז. ניתן לנהל מו"מ עם בן זוגך ולומר לו שעדיף צפור ביד מאשר על העץ, דהיינו שיהוון את מחצית הזכויות המגיעות לו ממך ואלה יקוזזו משווי הכתובה. לחילופין, באם אכן מימנת והחזקת את בן זוגך וילדים משותפים, יש לך עילת תביעה אישית כספית 7 שנים אחורנית כנגד בן זוגך. כל מה שעליך לעשות זה לחפש ראיות, דפי בנק ולהגיש תביעה שכזו, לאחר קבלת ייעוץ. אסכם: המטרה הינה לאזן בין המגיע לבעלך מזכויותייך הפנסיוניות ולבין כל עילה אפשרית שצריך לחפש מתחת השטיח.
שים לב !!!!!
אשה נשואה אינה יכולה להגיש תביעה רטרואקטיבית בגין הוצאות שהוציאה עבור עצמה ועבור הקטינים בתקופת הנישואין. לפונה בשאלה זו אין זכות תביעה אישית כנגד בעלה מאחר שהם נשואים. נהפוך הוא - הגשת תביעה כמו זו שהצעת תבהיר כי הבעל הינו חסר אמצעים, והדבר ישמש כנגד אותה אישה בכל הנוגע לפסיקת מזונות לקטינים - הסכום יהיה נמוך מאוד.

תביעה כספית של אשה

שים לב !!!!!
אשה נשואה אינה יכולה להגיש תביעה רטרואקטיבית בגין הוצאות שהוציאה עבור עצמה ועבור הקטינים בתקופת הנישואין. לפונה בשאלה זו אין זכות תביעה אישית כנגד בעלה מאחר שהם נשואים. נהפוך הוא - הגשת תביעה כמו זו שהצעת תבהיר כי הבעל הינו חסר אמצעים, והדבר ישמש כנגד אותה אישה בכל הנוגע לפסיקת מזונות לקטינים - הסכום יהיה נמוך מאוד.
תביעה כספית של אשה
את צודקת חלקית. כאשר 2 צדדים חיים ביחד תחת אותה קורת גג אחת, אם בן הזוג אינו מפרנס את אשתו ובנו, מחובת האשה או ידיד קרוב להגיש מייד תביעת מזונות, האשה בשמה וכן בשם הקטין. כאשר בני זוג חיים בנפרד ובמהלך תקופה של עד 7 שנים, נגרמות לאשה הוצאות כספיות בגין אי השתתפות בן הזוג בתשלום מלוא/חלק ממזונות הקטין והוצאות אחרות,היא רשאית לתבוע אותו על סכום זה ולהטיל עיקולים ולבקש סעדים זמניים לשמירת זכויותיה הכספיות. אסור לאשה לישון ולהירדם על זכויות משפטיות. לתביעת מזונות אין תחולה רטרואקטיבית והמעיינים כאן, חייבים להבין זאת לגבי הדחיפות בפתיחת תיק. רק לתביעה כספית ישנה תחולה רטרואקטיבית. כידוע, בני זוג, רשאים לערוך ביניהם במהלך הנישואין חוזים והסכמים בכתב ובעלפ"ה ומכללא ולהחליף מתנות בתמורה ושלא בתמורה. האם הוראות חוק יחסי ממון גוברות על מערכת הסכמים עניפה זאת? לא. רק יש צורך להוכיחה על מנת לייתר נכסים מסויימים/מתנות מאזון המשאבים. כך גם בעניין כספים. רק שאין בעניין פסיקה כי אנשים אינם טורחים לתבוע.

הפנייה לתגובה - תביעה רטרואקטיבית

שים לב !!!!!
הפנייה לתגובה - תביעה רטרואקטיבית
באדיבותך עייני בע"א 1375/93 מיום 22.7.96 נקבעבמפורש שדרך אישה לגלגל עם בעלה ניתנת לסתירה. כל מה שנותר לגברת לעשות זה לבדוק עם עו"ד את מערכת הנסיבות והראיות שבידיה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה