זמן אמיתי והיחס שלהם לחיילי המילואים

eitanm8

New member
זמן אמיתי והיחס שלהם לחיילי המילואים

אי שם בתחילת דצמבר לפני שמישהו בכלל חשב על מלחמה, גיליתי שיש לי חודש וחצי פנויים מהעבודה בינואר-פברואר.החלטתי לנצל את הזמן הפנוי למשהו שכבר כמה זמן רציתי לעשות ונרשמתי לקורס ברמנים ב"זמן אמיתי" (המפרסמים את עצמם כ"חיילים פרנדלי").אך כמו רבים וטובים אחרים נקראתי למילואים בצו 8. בשל אופי המשימה שקיבלה הפלוגה שלי היינו מאחרוני המשוחררים מהצו (רק בחמישי האחרון השתחררנו). עכשיו, כשיבקשתי מזמן אמיתי את הכסף ששילמתי להם (וזה סכום לא מבוטל בכלל...) הם טענו שבהתאם לחוזה אי אפשר לקבל את הכסף חזרה ועלי לשלם קנס על ביטול הקורס(!) הם היו גם מוכנים "לבוא לקראתי" ולרשום אותי לקורס הבא, משהסברתי להם שאני מחוייב לעבודה בחודשים הקרובים הם הסבירו לי שזה לא מעניין אותם וזה לא בעיה שלהם. (מיותר לציין שכעת, כשמדובר בביטול קורס, הם קצת יותר "קשים להשגה" ממתי שהם רדפו אחרי כשהתלבטתי בין בתי הספר). מה עושים?? למי פונים?? תחשבו פעמיים לפני שאתם נרשמים למקום שזה היחס שלו לחיילי המילואים.../מקום שיפנה לכם את הגב כשתתעורר בעיה

li103

New member
נראה לי שזה יותר רציני..

תשאל בפורום אחר מה עושים יש פורומים של עורכי דין וכאלה..

nunimon

New member
אהלן איתן..

קודם כל אני למען הסר ספק, אני אומנם מנהל את הפורום, אבל אני לא שייך לשום בית ספר כזה או אחר, וכל מה שאכתוב, הינו בגין חוות דעת אישית, והמלצה בלבד. תראה, המקרה שהעלת הוא באמת לא נעים. מבחינת החוק, אני יודע שיש כל מיני הקלות בביטול עסקאות בגין צו מילואים, אך הרבה חברות (כולל חברות תעופה שתדירות השימוש בהם גבוה יותר מאשר הרשמה לקורס ברמנים) גם לא מחזירות כסף בגין צו מילואים. זה מטומטם, אבל במדינה הזאת אנחנו חיים. ממליץ לנסות שוב לדבר איתם, ולהסביר להם בצורה רגישה יותר את המצב, ואולי יוכלו להתחשב בך, או לפחות לתת לך זיכוי ליום שכן תוכל לעשות את הקורס. עד כמה שאני יודע, ומבין מהסיטואציה שלך, החוק עומד לצידך, ועצם זה שהם מוכנים לרשום אותך לקורס הבא, זה אכן פתרון הולם. קח בחשבון, ובמידה ותפתח בהליכים משפטיים, כנראה תאלץ לגשת לבית משפט לתביעות קטנות, שם לא תוכל להיות מיוצג ע"י עו"ד, ויתרה על כן, כאב הראש ואי הנעימות יעלה הרבה יותר מדמי הביטול שהם דורשים. שתי המלצות: 1. אם אתה משוכנע שנגרם לך עוול - פנה להתייעצות עם עו"ד אזרחי. במקביל אני גם מנסה לברר את הנושא. 2. קבל את הזיכוי לקורס, ובמידה ולא תוכל לגשת בכלל, נסה למכור אותו. 3. שלם את הקנס, אך בקש מהם כנגדו איזה זיכוי עתידי למקרה ותרשם לקורס חוזר בזמנך הפנוי. אשמח לדעת את המשך ההתנהלות, והתוצאות. אורי

eitanm8

New member
ושבו בנים לגבולם - והכסף גם

אתמול אחה"צ התקשרו אליי הבעלים והבטיחו זיכוי מלא. סוף טוב. אני מקווה.

eitanm8

New member
תודה אורי :) (אבל כאמור, זה צריך להסתדר)

וגם חברות התעופה (לפחות אלעל) פרסמו שהם יזכו באופן מלא את חיילי המילואים

nunimon

New member
שמח לשמוע.... ../images/Emo72.gif

אגב, בררתי לעומק את הנושא, וכן חבר עו"ד אמר לי שיש הרבה בעלי עסקים שמתגמשים עם חיילי המילואים. זה מעודד....

למעלה