חג סוכות שמח🥰😍, סוכות החג השמח והחגיגי שבחגים.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
מצווה לא חובה!

בשבעת ימי החג מצווה לשבת בסוכה ולהשתמש בה בכל השימושים הרגילים של בית, כפי הציווי: "תשבו כעין תדורו". על כן יש לגור בסוכה ממש: לאכול, לשתות ולישון בה כל שבעת ימי החג.

הציווי לשבת בסוכה הוא זכר לסוכות בהן ישבו בני ישראל במדבר לאחר יציאתם ממצרים, או זכר לענני הכבוד, שסוככו על בני ישראל לאחר יציאתם ממצרים.

יש שסברו כי הטעם לבניית סוכה הוא הבעת אמונה בקב"ה וקבלת מלכותו, כיוון שהאדם מתבקש לעזוב את ביתו החזק והמוגן ולהתגורר בחוץ במקום רעוע, דווקא בעונה בה מזג האוויר מתחיל להתקרר. חז"ל קראו לסוכה "צילא דמהמנותא" - "צל האמונה", מכיוון שהאדם שם מבטחו בהשגחת הקב"ה ולא באמצעים פיזיים שונים.

דיברגנט חדש

Well-known member
מצווה לא חובה!

בשבעת ימי החג מצווה לשבת בסוכה ולהשתמש בה בכל השימושים הרגילים של בית, כפי הציווי: "תשבו כעין תדורו". על כן יש לגור בסוכה ממש: לאכול, לשתות ולישון בה כל שבעת ימי החג.

הציווי לשבת בסוכה הוא זכר לסוכות בהן ישבו בני ישראל במדבר לאחר יציאתם ממצרים, או זכר לענני הכבוד, שסוככו על בני ישראל לאחר יציאתם ממצרים.

יש שסברו כי הטעם לבניית סוכה הוא הבעת אמונה בקב"ה וקבלת מלכותו, כיוון שהאדם מתבקש לעזוב את ביתו החזק והמוגן ולהתגורר בחוץ במקום רעוע, דווקא בעונה בה מזג האוויר מתחיל להתקרר. חז"ל קראו לסוכה "צילא דמהמנותא" - "צל האמונה", מכיוון שהאדם שם מבטחו בהשגחת הקב"ה ולא באמצעים פיזיים שונים.

הסתובבתי במקום מגוריי וראיתי יותר סוכות מאשתקד ומשנים קודמות​

ייתכן שזה אנקדוטלי, אך נראה לי שהציבור התקרב יותר לדת במקום שיהיה ההפך.
אפילו, קראתי שהיה ילד עם צרכים מיוחדים שנורא רצה סוכה ואנשים טובים סייעו לילד שרצה סוכה :)
תמונתו הזכירה לי מאוד את התמונות של המוגבל מחמד שלנו, בדיוק אותו טייפקאסטינג.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל

אפילו, קראתי שהיה ילד עם צרכים מיוחדים שנורא רצה סוכה ואנשים טובים סייעו לילד שרצה סוכה :)
משמח שיש אנשים טובים.

משתפרת1

Well-known member
משמח שיש אנשים טובים.
הבן ביקש שנקים סוכה. בשבוע שלפני יום כיפור גזמו את הדקלים בישוב וריכזו את הגזם בכמה נקודות. עברתי ליד אחד המגרשים ההם, העמסתי על הרכב ערימת ענפים ופרקתי בחצר. במוצאי כיפור (הבן "לא צם". הוא רק "לא אכל" מיום שישי ב-4 אחה"צ עד מוצ"ש) בנו האיש שלי והבן את שלד הסוכה. למחרת סידרתי את כפות התמרים על הגג (הגברים הניחו אותם באי סדר ונוצר כיסוי לא אחיד. צריך את היד שלי כדי לעשות את זה בשיטתיות). האיש שלי מתח יריעות הצללה על דפנות הסוכה והלך לחפש את ארגז הקישוטים משנים שעברו. הם היו הרוסים, אז קנינו אחרים. אתמול תלינו אותם כולנו. הבן ביקש סממנים ישראליים אז אחת השרשראות מורכבת ממגיני דוד, הצמדנו דגל ישראל לדופן שליד פתח הכניסה, וצירפתי דף שניילנתי עם תמונות החטופים כאושפיזין בסוכה. אוסיף את דגל עוצבת הקומנדו לבקשת הבן.
הערב נסעד בסוכה.

משתפרת1

Well-known member
הבן ביקש שנקים סוכה. בשבוע שלפני יום כיפור גזמו את הדקלים בישוב וריכזו את הגזם בכמה נקודות. עברתי ליד אחד המגרשים ההם, העמסתי על הרכב ערימת ענפים ופרקתי בחצר. במוצאי כיפור (הבן "לא צם". הוא רק "לא אכל" מיום שישי ב-4 אחה"צ עד מוצ"ש) בנו האיש שלי והבן את שלד הסוכה. למחרת סידרתי את כפות התמרים על הגג (הגברים הניחו אותם באי סדר ונוצר כיסוי לא אחיד. צריך את היד שלי כדי לעשות את זה בשיטתיות). האיש שלי מתח יריעות הצללה על דפנות הסוכה והלך לחפש את ארגז הקישוטים משנים שעברו. הם היו הרוסים, אז קנינו אחרים. אתמול תלינו אותם כולנו. הבן ביקש סממנים ישראליים אז אחת השרשראות מורכבת ממגיני דוד, הצמדנו דגל ישראל לדופן שליד פתח הכניסה, וצירפתי דף שניילנתי עם תמונות החטופים כאושפיזין בסוכה. אוסיף את דגל עוצבת הקומנדו לבקשת הבן.
הערב נסעד בסוכה.
המשך: באותה שבת נוראה הבן לחם משעות אחה"צ במוצבים על גבול הרצועה ובישובים ההרוסים. היו שם סוכות נטושות. לאחרונה במילואים קצרים (פרט ל 3 תקופות ארוכות היו לו גם כמה קריאות למילואים קצרים) הם עברו בעוטף. בנובה, במוצבים, בישובים. לצד הבתים ההרוסים עדיין ניצבות סוכות נטושות. כמחווה לאותם אזרחים ולאותן סוכות הקמנו אחת בחצרנו. עם הדגלים, מגיני דוד ותמונות החטופים.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member

זה לא הוא. זה צילום אילוסטרציה. אבל למה ציפיתי ממישהו ש-11 גולשים שונים אומרים שהוא מפגר? רק מפגר כמוך יכול להרים לי כך להנחתה שוב ושוב ;)

גם רק מפגר כמוך יכול להיות בן-אדם ברמה כל-כך נמוכה ש-11 גולשים שונים ואף יותר (אני בטוח שלא הגעתי להכול) טוענים שהוא מפגר, אבל עדיין לחשוב שהוא נמצא בעמדה להגיד איזשהו משהו על איזשהו מישהו 😂

מה הפלא שעם רמת אינטלקט כל-כך נמוכה זרקו אותך מהמדע ומהאוניברסיטה וכיום אתה נאלץ לעבוד עבור חברה פרטית? 😂

הקטע הכי מצחיק הוא שכל זה כבר נאמר והוזכר פחות משעתיים לאחר תגובתך זאת כאשר הגבת בדיוק את אותה תגובה במקום אחר, אבל אתה כל-כך מפגר ששום דבר לא נקלט, חזרת על כל הטעויות והרמת שוב פעם לקראת כל ההנחתות 😂

אבל למה כבר ציפיתי ממפגר המחמד שלי? ;)

עכשיו אתה מבין למה זרקו אותך מהמדע ומהאוניברסיטה ועכשיו אתה נאלץ לעבוד עבור חברה פרטית (שגם הם וכמו האוניברסיטה שלך, אילו היו מודעים ומגלים לפתע כמה נמוכה רמתך האינטלקטואלית, כפי מה שאנו יכולים לראות ממש פה בתפוז על בסיס יום-יומי, היו מפטרים אותך מתפקידך לאלתר, בדיוק כמו האוניברסיטה שלך לפניהם ;))?

__צילום מסך_11-5-2024_16431_www.tapuz.co.il.jpeg
__צילום מסך_11-5-2024_16334_www.tapuz.co.il.jpeg
__צילום מסך_11-5-2024_17032_www.tapuz.co.il.jpeg
__צילום מסך_11-5-2024_17746_www.tapuz.co.il.jpeg
__צילום מסך_11-5-2024_153630_www.tapuz.co.il.jpeg
__צילום מסך_11-5-2024_154722_www.tapuz.co.il.jpeg
__צילום מסך_11-5-2024_165339_www.tapuz.co.il.jpeg
__צילום מסך_11-5-2024_165437_www.tapuz.co.il.jpeg
__צילום מסך_15-5-2024_20629_www.tapuz.co.il.jpeg
__צילום מסך_18-7-2024_6430_www.tapuz.co.il.jpeg

נערך לאחרונה ב:

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
זה לא הוא. זה צילום אילוסטרציה. אבל למה ציפיתי ממישהו ש-11 גולשים שונים אומרים שהוא מפגר? רק מפגר כמוך יכול להרים לי כך להנחתה שוב ושוב ;)

גם רק מפגר כמוך יכול להיות בן-אדם ברמה כל-כך נמוכה ש-11 גולשים שונים ואף יותר (אני בטוח שלא הגעתי להכול) טוענים שהוא מפגר, אבל עדיין לחשוב שהוא נמצא בעמדה להגיד איזשהו משהו על איזשהו מישהו 😂

מה הפלא שעם רמת אינטלקט כל-כך נמוכה זרקו אותך מהמדע ומהאוניברסיטה וכיום אתה נאלץ לעבוד עבור חברה פרטית? 😂

הקטע הכי מצחיק הוא שכל זה כבר נאמר והוזכר פחות משעתיים לאחר תגובתך זאת כאשר הגבת בדיוק את אותה תגובה, אבל אתה כל-כך מפגר ששום דבר לא נקלט, חזרת על כל הטעויות והרמת שוב פעם לקראת כל ההנחתות 😂

אבל למה כבר ציפיתי ממפגר המחמד שלי? ;)

עכשיו אתה מבין למה זרקו אותך מהמדע ומהאוניברסיטה ועכשיו אתה נאלץ לעבוד עבור חברה פרטית (שגם הם וכמו האוניברסיטה שלך, אילו היו מודעים ומגלים לפתע כמה נמוכה רמתך האינטלקטואלית, כפי מה שאנו יכולים לראות ממש פה בתפוז על בסיס יום-יומי, היו מפטרים אותך מתפקידך לאלתר, בדיוק כמו האוניברסיטה שלך לפניהם ;))?

צפה בקובץ המצורף 118570
צפה בקובץ המצורף 118571
צפה בקובץ המצורף 118572
צפה בקובץ המצורף 118573
צפה בקובץ המצורף 118574
צפה בקובץ המצורף 118575
צפה בקובץ המצורף 118576
צפה בקובץ המצורף 118577
צפה בקובץ המצורף 118578
צפה בקובץ המצורף 118579
__צילום מסך_5-10-2024_175833_www.tapuz.co.il.jpeg

מצחיק לשמוע אותך גם מדבר על תמונות שמזכירות אנשים. בדיוק לא מזמן נתקלתי בכמה תמונות מהאינטרנט שמזכירות לי אותך, רואה את הדמיון? ;):

fs67l8z9.png
1kkn2c4p.png
homeless-teenager.jpg

אבי בן 1231

Well-known member
מצווה לא חובה!

חולק דעתך ועל קביעתך שסוכות הוא החג

"השמח והחגיגי שבחגים"

לדעתי החג השמח ביותר הוא חג פורים!!

חולק דעתך ועל קביעתך שסוכות הוא החג

"השמח והחגיגי שבחגים"

לדעתי החג השמח ביותר הוא חג פורים!!
מסכימה עמך ובמיוחד שרואים דברים כאלו
היכן ההשגחה העליונה על הצדיק שרק רצה לקיים את מצוות החג?

כמה התרענו בעבר על הבנייה החובבנית והמסוכנת של סוכות בב"ב והכל נאטם ע"י קיר חלול שלא מוכנים לשמוע אף אחד למעט הרב שלהם.

אבי בן 1231

Well-known member
חולקת על דעתך, פורים חג מעצבן עם הפיקות והרעשים למינהם.
למרות הפיקות והרעשים הוא עדיין החג השמח ביותר!!
פרט לזה ש ב"חג" שמחת תורה רוקדים וצהלים כמו תיישים עם ספר תורה ומנשקים אותו!!!!

"חג" שמחת ייזכר לדורות רבים כיום אסון ואבל לאומי הגדול ביותר מאז השואה!!

Harrington

Well-known member
מנהל
למרות הפיקות והרעשים הוא עדיין החג השמח ביותר!!
פרט לזה ש ב"חג" שמחת תורה רוקדים וצהלים כמו תיישים עם ספר תורה ומנשקים אותו!!!!

"חג" שמחת ייזכר לדורות רבים כיום אסון ואבל לאומי הגדול ביותר מאז השואה!!
יותר סביר שחג שמחת תורה ימשיך כשמו כן הוא, להיות חג לעם ישראל בו הוא חוגג את התורה וקבלתה. את האבל והזכרון הוא יקדש במועד אחר, סמוך. עם זאת יש לקוות שכן יינתן נופך דתי למועד הזכרון, שכן אחרת כפי שאנחנו יודעים מההיסטוריה, הסיכוי שהזכרון יקוים לאורך שנים ו"לדורות רבים" אינו מהגדולים (ע"ע תשעה באב למשל ואת תחושותיך האישיות באותו יום).

אבי בן 1231

Well-known member
יותר סביר שחג שמחת תורה ימשיך כשמו כן הוא, להיות חג לעם ישראל בו הוא חוגג את התורה וקבלתה. את האבל והזכרון הוא יקדש במועד אחר, סמוך. עם זאת יש לקוות שכן יינתן נופך דתי למועד הזכרון, שכן אחרת כפי שאנחנו יודעים מההיסטוריה, הסיכוי שהזכרון יקוים לאורך שנים ו"לדורות רבים" אינו מהגדולים (ע"ע תשעה באב למשל ואת תחושותיך האישיות באותו יום).
אכן, כרגיל המינהל צודק!!! :poop: :devilish:
חג שמחת תורה ייזכר לגראון עולם כחג השמח ביותר!!
רבנים וחרדים הזויים אולי גם חילוניים הזויים ירקדו יתמזמזו וינשקו את הספר ה"קדוש"!!

Harrington

Well-known member
מנהל
אכן, כרגיל המינהל צודק!!! :poop: :devilish:
חג שמחת תורה ייזכר לגראון עולם כחג השמח ביותר!!
רבנים וחרדים הזויים אולי גם חילוניים הזויים ירקדו יתמזמזו וינשקו את הספר ה"קדוש"!!
בבא, כבר כתבת את הדחקה המצחיקה הזאת. אתה באמת חושב שאנשים יתפקעו מצחוק בתדירות כה רבה מאותה אנטישמיות מצויה? בחייך. לא מאמין שאתה עד כדי כך פתי.

אגב אם וכאשר תחשוק נפשך להתייחס עניינית לדברי עליהם התיימרת להגיב, אנא תרגיש חופשי לעדכן. ברשותך, לא אחזיק את נשימתי.

שבת שלום ומועדים לשמחה לך, למשפחתך ואהוביך ולכלל עם ישראל.

מקסים 45

Well-known member
מצווה לא חובה!

IMG-20241016-WA0068.jpg

פולגאר

Well-known member

חג סוכות שמח🥰😍, סוכות החג השמח והחגיגי שבחגים.​

אמרת וצדקת :-):

Harrington

Well-known member
מנהל
"ושמחת בחגיך" זאת ההוראה. יש חג יהודי לא שמח :)? לדעתי אגב זה בכלל שמחת תורה, אבל השנה ובשנים הקרובות מן הסתם זה יהיה בתחושות מעורבות.

נערך לאחרונה ב:

משתפרת1

Well-known member
"ושמחת בחגיך" זאת ההוראה. יש חג יהודי לא שמח
? לדעתי אגב זה בכלל שמחת תורה, אבל השנה ובשנים הקרובות מן הסתם זה יהיה בתחושות מעורבות.
השנה היתה הפעם הראשונה שברכו אותי ב"כיפור שמח" (בת דודה מחו"ל, והברכה היתה באותיות לטיניות). חבר דתי הסביר לי שכיפור, כשאר החגים, מקבל את "ושמחת בחגיך". השמחה היא כי העוונות נמחלים.

למעלה