חג סוכות שמח🥰😍, סוכות החג השמח והחגיגי שבחגים.

אבי בן 1231

Well-known member
בבא, כבר כתבת את הדחקה המצחיקה הזאת. אתה באמת חושב שאנשים יתפקעו מצחוק בתדירות כה רבה מאותה אנטישמיות מצויה? בחייך. לא מאמין שאתה עד כדי כך פתי.

אגב אם וכאשר תחשוק נפשך להתייחס עניינית לדברי עליהם התיימרת להגיב, אנא תרגיש חופשי לעדכן. ברשותך, לא אחזיק את נשימתי.

שבת שלום ומועדים לשמחה לך, למשפחתך ואהוביך ולכלל עם ישראל.
אל תעז להכניס את משפחתי לזבל שאתה כותב, אתה הבנת זאת יקירי 1729353973913.png 1729353981153.png שבת שבת שלום ומועדים לשמחה, גם לכל משפחתך ומועדים לשמחה בלווי 1729353726495.png

Harrington

Well-known member
מנהל
אל תעז להכניס את משפחתי לזבל שאתה כותב, אתה הבנת זאת יקירי צפה בקובץ המצורף 118748 צפה בקובץ המצורף 118749 שבת שבת שלום ומועדים לשמחה, גם לכל משפחתך ומועדים לשמחה בלווי צפה בקובץ המצורף 118747
רק בריאות יקירי (ניסיתי לא להגיב על דברי הבלע שלך, אך משהשרשור הוקפץ מחדש לראש הפורום, בחרתי בכל זאת לעשות זאת הגם ש'בקטנה'). ביחס לאיחולים, אעמוד מאחורי איחולי העבר ואנהג כך גם בעתיד.

מיצינו.

מקסים 45

Well-known member
מצווה לא חובה!

בשבעת ימי החג מצווה לשבת בסוכה ולהשתמש בה בכל השימושים הרגילים של בית, כפי הציווי: "תשבו כעין תדורו". על כן יש לגור בסוכה ממש: לאכול, לשתות ולישון בה כל שבעת ימי החג.

הציווי לשבת בסוכה הוא זכר לסוכות בהן ישבו בני ישראל במדבר לאחר יציאתם ממצרים, או זכר לענני הכבוד, שסוככו על בני ישראל לאחר יציאתם ממצרים.

יש שסברו כי הטעם לבניית סוכה הוא הבעת אמונה בקב"ה וקבלת מלכותו, כיוון שהאדם מתבקש לעזוב את ביתו החזק והמוגן ולהתגורר בחוץ במקום רעוע, דווקא בעונה בה מזג האוויר מתחיל להתקרר. חז"ל קראו לסוכה "צילא דמהמנותא" - "צל האמונה", מכיוון שהאדם שם מבטחו בהשגחת הקב"ה ולא באמצעים פיזיים שונים.
IMG-20241016-WA0068.jpg

פולגאר

Well-known member

חג סוכות שמח🥰😍, סוכות החג השמח והחגיגי שבחגים.​

אמרת וצדקת :-):

Harrington

Well-known member
מנהל
"ושמחת בחגיך" זאת ההוראה. יש חג יהודי לא שמח :)? לדעתי אגב זה בכלל שמחת תורה, אבל השנה ובשנים הקרובות מן הסתם זה יהיה בתחושות מעורבות.

נערך לאחרונה ב:

משתפרת1

Well-known member
"ושמחת בחגיך" זאת ההוראה. יש חג יהודי לא שמח
? לדעתי אגב זה בכלל שמחת תורה, אבל השנה ובשנים הקרובות מן הסתם זה יהיה בתחושות מעורבות.
השנה היתה הפעם הראשונה שברכו אותי ב"כיפור שמח" (בת דודה מחו"ל, והברכה היתה באותיות לטיניות). חבר דתי הסביר לי שכיפור, כשאר החגים, מקבל את "ושמחת בחגיך". השמחה היא כי העוונות נמחלים.

Harrington

Well-known member
מנהל
השנה היתה הפעם הראשונה שברכו אותי ב"כיפור שמח" (בת דודה מחו"ל, והברכה היתה באותיות לטיניות). חבר דתי הסביר לי שכיפור, כשאר החגים, מקבל את "ושמחת בחגיך". השמחה היא כי העוונות נמחלים.
למיטב ידיעתי המצווה "ושמחת בחגיך" נאמרה דווקא על שלושת הרגלים ולא על יום כיפור (שאכן לגמרי נחשב יום חג כל דבר ועניין).

למעלה