חובות משותפים

מצב
הנושא נעול.

שנטי 30

New member
חובות משותפים

חובות משותפים
לי ולבעלי היה חשבון משותף ועוד בנישואנו הוא עשה בחשבון כרצונו מבלי ידיעתי חילק שיקים ונכנס לחובות כבדים לאחר הגירושין הוא אמר שהוא לוקח את החובות עליו, לא עשינו שום הסכם הבנק נתן לו הלוואה לכסות את החוב אבל הוא אינו עומד בתשלומים ועקב כך חשבוני מעוקל, והם טוענים שכיוון ששנינו היינו רשומים בחשבון יחד אז החוב הוא משותף. אני מובטלת ואין ביכולתי לעמוד בחובות הכבדים שבעלי לשעבר צבר הוא טוען שהוא מוכן לעשות איתי כל הסכם שיוציא אותי מהחוב אבל מהבנק טוענים שזה לא תקף מה עושים?למי אני יכולה לפנות לייעוץ

תשובה

חובות משותפים
לי ולבעלי היה חשבון משותף ועוד בנישואנו הוא עשה בחשבון כרצונו מבלי ידיעתי חילק שיקים ונכנס לחובות כבדים לאחר הגירושין הוא אמר שהוא לוקח את החובות עליו, לא עשינו שום הסכם הבנק נתן לו הלוואה לכסות את החוב אבל הוא אינו עומד בתשלומים ועקב כך חשבוני מעוקל, והם טוענים שכיוון ששנינו היינו רשומים בחשבון יחד אז החוב הוא משותף. אני מובטלת ואין ביכולתי לעמוד בחובות הכבדים שבעלי לשעבר צבר הוא טוען שהוא מוכן לעשות איתי כל הסכם שיוציא אותי מהחוב אבל מהבנק טוענים שזה לא תקף מה עושים?למי אני יכולה לפנות לייעוץ
תשובה
אכן כלפי הבנק שניכם חייבים יחד בחוב באם אכן החוב נוצר באמצעות חשבון משותף. תוכלי לערוך עם גרושך הסכם שקובע שהוא אחראי לתשלום החוב ושהוא ישפה אותך בגין כל תביעה שתוגש נגדך על ידי הבנק. בפועל - אם בעלך חדל פרעון גם הסכם זה לא יושיע אותך.

פתרון אפשרי

חובות משותפים
פתרון אפשרי
ראשית דבר - כל הסכם שנערך ביניכם אינו תקף כלפי צד שלישי, כלומר הבנק. גם אם היה הסכם גירושין שאושר בביהמ"ש שבו הוא לוקח את החובות עליו - עדיין היית חייבת כלפי הבנק כי אין כל נפקות להסכמים כאלו לצדדים אחרים, אלא רק ביחסים ביניך ובין בעלך (בעלך לשעבר) נראה לי כי פתרון אפשרי עומד בפנייך רק אם תוכלי להראות כי החוב שבגינו הוטל העיקול על חשבונך נוצר מההלוואה שבעלך לקח ולא כתוצאה מהחוב המקורי בחשבון. כדי להצליח בזה צריך לראות מי חתם על ההלוואה ומהם תנאיו. את יכולה לטעון כי יש פגם בהלוואה הזאת וכי אינך חייבת בגינה. זה לא פשוט בכלל וצריך לבדוק את העניין בצורה יסודית. אני מציע לך לפנות כבר מחר ללשכת הסיוע המשפטי כדי שיפנו אותך לעו"ד לייעוץ. אם אכן קיימת עילה לביטול העיקול כדאי שיוגש כמה שיותר מהר (למרות פגרת ביהמ"ש - ביטול עיקולים יידון די מהר) שיהיה לך המון הצלחה זה שווה ניסיון

המשך תשובה

חובות משותפים
המשך תשובה
למרות שהיה חוב של חשבון משותף ולבעלך ניתנה הלוואה (שעל פיו הבנק גם יכול לתבוע ולעקל), הרי שהבנק חיי חובת זהירות וחובת תום לב כלפי הלקוחות שלו בכל פעולה שהוא נוקט. שווה לבדוק מה הבנק הציג בפניכם או בפני בעלך, עת נתנה ההלוואה. ככל הנראה גם היו ערבים להוואה זו, אז אילו פרטים פירט הבנק לגבי תנאי ההלוואה וכן מצבו של בעלך בבנק. ראיתי כבר מס´ רב של מקרים בהם הבנק הפסיד כי הוא הציג מצג שווא כלפי מי שלקח את ההלוואה וכן כלפי הערבים להלוואה. חוץ מזה תראי אם הבנק פעל בחוסר תום לב עת שבעלך לקח הלוואה אישית, אך הבנק עיקל לך את החשבון. כלומר - עם מתן ההלוואה אתם כיסיתם את החוב לבנק ואז את לא חייבת לבנק דבר וכל מה שנשאר היא ההלוואה שבגינה יש חוב, את צריכה להראות כי חוב זה שייך רק לבעלך וכי הבנק פעל בחוסר תום לב מעצם זה שהוא חזר אלייך כדי לגבות את החוב. כל זה את צריכה לבדוק עם עו"ד בצורה יסודית כבר היו מקרים..... בהצלחה

שנטי 30

New member
תודה ,

המשך תשובה
למרות שהיה חוב של חשבון משותף ולבעלך ניתנה הלוואה (שעל פיו הבנק גם יכול לתבוע ולעקל), הרי שהבנק חיי חובת זהירות וחובת תום לב כלפי הלקוחות שלו בכל פעולה שהוא נוקט. שווה לבדוק מה הבנק הציג בפניכם או בפני בעלך, עת נתנה ההלוואה. ככל הנראה גם היו ערבים להוואה זו, אז אילו פרטים פירט הבנק לגבי תנאי ההלוואה וכן מצבו של בעלך בבנק. ראיתי כבר מס´ רב של מקרים בהם הבנק הפסיד כי הוא הציג מצג שווא כלפי מי שלקח את ההלוואה וכן כלפי הערבים להלוואה. חוץ מזה תראי אם הבנק פעל בחוסר תום לב עת שבעלך לקח הלוואה אישית, אך הבנק עיקל לך את החשבון. כלומר - עם מתן ההלוואה אתם כיסיתם את החוב לבנק ואז את לא חייבת לבנק דבר וכל מה שנשאר היא ההלוואה שבגינה יש חוב, את צריכה להראות כי חוב זה שייך רק לבעלך וכי הבנק פעל בחוסר תום לב מעצם זה שהוא חזר אלייך כדי לגבות את החוב. כל זה את צריכה לבדוק עם עו"ד בצורה יסודית כבר היו מקרים..... בהצלחה
תודה ,
אני אפנה כבר מחר ליועץ, ואראה איך אמשיך הלאה שוב תודה

מצב
הנושא נעול.
למעלה