חומצה פולית עם תרומת ביצית

מצב
הנושא נעול.
חומצה פולית עם תרומת ביצית ../images/Emo35.gif

בזמנו נאמר לי לקחת חומצה פולית כדי למנוע מומים לעובר. לקחתי בצורה די סדירה את הכדורים וזה לא עזר לי כי הייתי צריכה לעבור הפלה עקב מום במוח העובר שלי שהיה מתרומת ביצית. האם מישהו יודע אם צריך בכלל לקחת חומצה פולית להריון מתרומת ביצית? ההגיון שלי אומר שהחומצה הפולית (שאמורים לקחת אותה 3 חודשים לפני ההריון וגם במהלכו) זה עבור נשים שהרות מהביציות שלהן. כמו, להבדיל, שהרופא שלי אמר לי בזמנו שאני לא צריכה לעבור בדיקת מי שפיר משום שהתורמת שלי צעירה.

סביון1

New member
למיטב ידיעתי צריך לקחת חומצה פולית

בזמנו נאמר לי לקחת חומצה פולית כדי למנוע מומים לעובר. לקחתי בצורה די סדירה את הכדורים וזה לא עזר לי כי הייתי צריכה לעבור הפלה עקב מום במוח העובר שלי שהיה מתרומת ביצית. האם מישהו יודע אם צריך בכלל לקחת חומצה פולית להריון מתרומת ביצית? ההגיון שלי אומר שהחומצה הפולית (שאמורים לקחת אותה 3 חודשים לפני ההריון וגם במהלכו) זה עבור נשים שהרות מהביציות שלהן. כמו, להבדיל, שהרופא שלי אמר לי בזמנו שאני לא צריכה לעבור בדיקת מי שפיר משום שהתורמת שלי צעירה.
בלי כל קשר לעובדה שההריון הוא מתרומת ביצית. למיטב ידיעתי, לוקחים חומצה פולית כי העובר צורך אותה בכמויות גדולות במהלך ההריון, ביחוד בחודשים הראשונים. ואם חסרה חומצה פולית בגוף אז חלילה העובר עלול ללקות במומים. ההמלצה לקחת אותה 3 חודשים לפני ההריון היא על מנת שהחומצה כבר תהיה בגוף בכמויות מתאימות כשההריון מתחיל. שורה תחתונה - צריך לקחת. מצרפת קישור עם הסבר בנושא.

יעלה ר

New member
חומצה פולית - ולפני ותוך כדי

בלי כל קשר לעובדה שההריון הוא מתרומת ביצית. למיטב ידיעתי, לוקחים חומצה פולית כי העובר צורך אותה בכמויות גדולות במהלך ההריון, ביחוד בחודשים הראשונים. ואם חסרה חומצה פולית בגוף אז חלילה העובר עלול ללקות במומים. ההמלצה לקחת אותה 3 חודשים לפני ההריון היא על מנת שהחומצה כבר תהיה בגוף בכמויות מתאימות כשההריון מתחיל. שורה תחתונה - צריך לקחת. מצרפת קישור עם הסבר בנושא.
חומצה פולית - ולפני ותוך כדי
מומלץ לקחת חומצה פולית. (אחרי הקישור שסביון הוסיפה כל הוספה תהיה מיותרת). בהצלחה

תודה על התשובות המהירות

תודה על התשובות המהירות

ayoosh

New member
לפי מה שידוע לי

לפי מה שידוע לי
גם אנחנו צריכות לקחת חומצה פולית... אבל איזה גאון אני... לפני חצי שנה הרופא אמר לי, ונתן מרשם (אומנם לא צריך מרשם, אבל שיהיה...) קניתי באותו יום, ואז אמרתי לאיש- טוב, יש עוד מלא זמן, אני מרגישה מגוחך להתחיל לקחת עכשיו... ועכשיו מה??? התחלתי לקחת ביום שבו החלטנו על מסלול (לפני שבועיים וחצי בערך?), ובעקרון, יכול להיות שבעוד שבוע נקבל OK על תורמת, ואז מאוד יכול להיות שלא יעברו שלושה חודשים עד ההחזרה... איזה
ית... מתי אני אגמל מההרגל המגונה "למה לי לדחות למחר, מה שאפשר לדחות למחרתיים..."
שבוע טוב לכולם!!!

מצב
הנושא נעול.
למעלה