חומר למחשבה

• פותח הנושא bzah
  • פורסם בתאריך

bzah

New member
חומר למחשבה

שלום עליכם. על וורסאי קראתי עליו לפני שנים בבית הספר היסודי. סיפור קורח ובני עדתו. המשפט הפילוסופי האלמותי, ``צדיק ורע לו, רשע וטוב לו`` מבלבל אותי כל יום. איך צדיקים בחתונה יהודית, נופלים למותם? אין לי תשובות רק שאלות. הדמיון לסיפור המקראי מחריד. מעורר את הרגש והמחשבה. אני בן 26, צעיר וטיפש. קצת לא נורמלי. אני יהודי. העולם שמעתי, קיים על מעשים טובים. כשהייתי קטן קראתי זקן עולה חדש מאודסה, נדמה לי שזה באוקראינה. הוא האמין שעם ישראל הוא עם הספר,האור של הגויים. הוא הצליח אחרי השואה להקים את המדינה. לא מזמן הייתי בבאר שבע. לזקן היה חלום להפריח את הנגב. [נסים סרוסי שר שיר יפה- אשליות.] בבאר שבע גר אברהם אבינו. אני מכיר אותו מזמן. אני לא זוכר את היום המדויק שבו הצטרפתי לברית שלו עם ה`. לא שאלו אותי. חתכו. אברהם היה היהודי הראשון. עולה חדש מעיראק. [מזל שה` אמר לו לך מעיראק לארץ ישראל. תחשבו שהיינו עכשיו בעיראק. סדאם חוסיין אם יקרא את זה, בטח יחייך.] את הערכים שאברהם נתן לנו כולם מכירים. מי לא היה באירוח בדואי. פיתה עם לבנה ושמן זית. בהמשך נוספו הערכים שבן גוריון דיבר עליהם. ערכים שנוצרו במשך אלפי שנות קיומו של העם היהודי. כולם מכירים את המוח היהודי. המוח שהביא לנו את ורסאי. דעתי האישית היא שהמסר בברית שעברתי היה פשוט. תחשוב עם הראש ולא עם הזין. או כמו שאומרים בעברית של ימינו-כשהזין עומד המוח בתחת. היה משהו שאמר ``אני חושב, משמע אני קיים``. לפעמים אני חולם שעם ישראל לא קיים. בחלומי עם ישראל הפסיק לחשוב. כשאני מתעורר אני מנסה לשחזר את הרגע המפחיד שבו עם ישראל הפסיק לחשוב, להתקיים. לפעמים אני מצליח להיזכר, חלקית, הדברים לא ברורים לי. [גם חם לי, קשה לחשוב כשחם, תראו את אברהם אבינו ובן גוריון.] אני מצליח להיזכר בתוכנית חלוקה, במלחמת ששת הימים, ברבין, בויצמן, בתעלת סואץ וקבלנים מתעשרים מבניית סוללות הקונספציה. ואז מגיע שבר גדול. הבית השלישי בסכנה. קבלנים, בניה, שטחים מוחזקים. שלום לשלום. גולדה דיין. בגין שלום, כור אטומי, פרס שוב עיראק, אהה נזכרתי- גם בגין, שיקום שכונות, חדר לבד לילד, שקט אפשר לחשוב. סליחה שעייפתי אתכם במילים מיותרות. עוד מעט אגיד שמע ישראל. אשיר חטאתי לפניך.... זה מה שעוזר לי לישון באמצע החלום. באהבה. אחד העם.

למעלה