חופשה בזמן שההורים לא מרגישים טוב

• פותח הנושא sigu
  • פורסם בתאריך

sigu

New member
חופשה בזמן שההורים לא מרגישים טוב

רציתי להתייעץ.. אני בדילמה
2 ההורים שלי לא במצב טוב. הם בבית עם מטפלת. אבל בשבועים האחרונים בילוהרבה בבית חולים

כרגע הם בבית .. אבל בכל רגע נתון זה יכול להשתנות
אני מתלבטת אם לבטל נסיעה לחול שמתוכננת עוד חודש
או להכניס את שניהם למוסד כל עוד אני לא בארץ
מה היית עושים?
אני בת יחידה ואין לי עזרה..

השאלה אם בכלל אפשרי

להכניס אותם למוסד תוך חודש? צריך לחפש מוסד מתאים, צריך להעביר אותם, צריך לטפל בדירה שהם משאירים מאחור, בציוד ובחשבונות, צריך לחשוב על מאיפה תשלמי על מוסד כי תוך חודש את לא יכולה לקבל מימון ממשרד הבריאות, זה יכול לקחת יותר זמן.
אני בכלל בדעה שאם את בת יחידה ואם ההורים שלך כבר מצב סיעודי, את כבר היית צריכה לחשוב על להכניס אותם למוסד עוד קודם.

sigu

New member
אני אחדד את השאלה

כיום יש להוריי מטפלת פיליפינית מדהימה. ולבקשתם הם בבית ולא במוסד.
לא קל לי אבל אני מנסה לענות לבקשתם . אז כל יום אני מגיעה לשעה בערב עם הבנות שלי.. והיא בזמן הזה יוצאת להתאורר/קניות
ככה זה ב3 חודשים האחרונים מאז שמצבם הדרדר

כמה דקות הליכה מבית הוריי, נמצא ה"120". אבא שלי כבר בילה שם תקופה של שבועים בפברואר השנה (אחלמה משבץ )
חשבתי להכניס את שני הוריי לשם לתקופה זו והמטפלת תבוא לשם מידי יום ביומו להיות איתם ולדאוג לאינטרסים שלהם.
הדבר היחידי שמדאיג אותי זה מה יקרה אם יהיה מצב שיצריך לקחת את אבי לבית חולים. מי ידאג לו שם..עד עכשו זה היה רק אני..
המטפלת נשארה עם אמא שלי. ואני בליתי ימים שלמים עם אבי בבית חולים

קודם כל מה אמרו לך בבית אבות?

כי החלמה משבץ זה דבר אחד, זה סיעודי זמני, וזה שיקום. לאשפז מישהו בבית אבות, בדרך כלל נופל או לקטגוריה של סיעודי או לקטגוריה של עצמאי, אין באמצע.
האם בית האבות מוכן לשים אותו במחלקה של המחלימים ממשהו?
אז השאלה מה מצבם של הורייך. לאן הם נופלים, לסיעודי או לעצמאי?
אם את שמה אותם בבית אבות, בית האבות אמור לדאוג להם, כך שהמטפלת אמורה להתפנות לאביך במקרה ויתאשפז.
אם את לא סומכת לא על בית החולים שידאג לאבא שלך ולא על בית האבות שידאג לאימך במקרה ואביך מתאשפז והמטפלת אמורה לשרת את שניהם באותה מידה, בין אם הם בבית או בבית אבות, אז כבר תשאירי אותם איפה שהם.

xfwind

New member
צריך מערך של מטפלים ואנשים שידאגו (בתשלום). אם אין - תבטלי

כמו שנכתב, מוסד אינו רלוונטי בזמן קצר.

בית אבות סיעודי/ עצמאי

בעד 120/דיור מוגן לא יקבלו את ההורים לדירה לעצמאים כשהם סיעודיים + מטפלת. לדיור מוגן/עצמאים מקבלים אנשים עצמאים ואם במשך הזמן נזקקים למטפלת ,מאפשרים זאת.
לדעתי,על פי מה שאת מתארת הורייך זקוקים למחלקה סיעודית,ובמחלקה כזו הם מקבלים את כל הטיפול שהם צריכים.את רק באה לבקר ולעזור ביציאה לבדיקות,אם את לא יכולה הם גם דואגים לליווי לבית חולים בתשלום ממך עבור שעות הליווי.
החלמה,זה לזמן קצר עד חודש בדרך כלל.
לבית אבות סיעודי יש 2 אפשרויות להכנס.1- באופן פרטי,2-דרך קוד משרד בריאות, אשמח ליעץ לך על מקומות טובים באזור מגורייך כאלו שמקבלים קוד וכאל
ו שלא....תתקשרי ואעזור לך לקבל החלטה נכונה. 054-671-2311 מרים..

sigu

New member
סליחה מראש על השאלה

אבל האם היעוץ הטלפוני הוא בתשלום?

ושאלה נוספת,
הבאתי את אמי להערכה מחודשת בבית חולים לראות אם יש מקום לשיקום. אצל דר שרי טל הנפלאה.
נאמר שיש מקום לשיקום אבל בגלל חוסר המוטיבציה של אמי עדיף לנסות לבצע שיקום בבית ולא במוסד. כי שם היא תדרדר את עצמה יותר.
כיום היא כל היום במיטה לא רוצה לצאת. מבקשת מהמטפלת שתאכיל אותה כמו שמאכילים תינוק, שתקח אותה לשירותים. והמטפלת עושה את זה בכיף ..וזה אחד הסיבות כנראה להדרדרות ..ה
פיזיוטרפסט בבית חולים שבדק אותה אמר שהרגלים והידים שלה תקינות אבל היא נמנעת מלהפעיל אותם

האם אפשר לסמוך על השיקום הביתי של קופת החולים (במקרה הזה כללית) או כדאי להביא פיזיוטרפיסטית פרטית הביתה ולבקש החזר מהקופה

xfwind

New member
המוח שולט בגוף. ה"חשק/מוטיבציה" נשלטים גם הם משם

יתכן ואימך קצת בדיכאון?

xfwind

New member
לוקח שבועיים עד חודש עד שתרופות כאלה מתחילות לעבוד

ציפרלקס נחשב "קליל" (תלוי כמובן במינון) ויש תרופות אחרות - לשיקול דעת הרופא.

שיקום ביתי

1- היעוץ הוא חינמי לחלוטין!! + באהבה.

2- אם נשלחה לשיקום ונמצאה לא משתפת פעולה, לא יממנו לה טיפול חוזר בבית,לצערי.... אולי לנסות לקחת מישהו פרטי ולקבל החזר כן, תבררי.

sigu

New member
מעריכה זאת

המצב של אמי הדרדר בבית חולים
יום אחרי שהגיעה עם כאבים וחרדות.. קמה עם מחשבות שווא והזיות קשות
כבר כמה ימים היא באותו המצב..מפחידה מבקרים וחולים אחרים, מדברת בצורה קשה אלי ואל בן זוגי.

אני מפחדת להחזיר אותה הביתה שם נמצא אבי עם אלצהיימר ומטפלת
חוששת שגם בבית חולים היא תנזק (למרות שאני די בטוחה שהיא התנהגה גם מוזר בבית אבל לא בצורה כלכך קיצונית)

כלכך מסובך ומורכב ביוחד שאני לבד במערכה. ללא אחים ועם 2 בנות קטנות (אחת בת שנתיים)

הי ,כל הכבוד לך

את בת מסורה שדואגת לזוג הורים חולים, באמת כל הכבוד, זה מאוד קשה לדאוג להורים חולים ובמיוחד שאת לבד ומטופלת ב 2 ילדים קטנים.
זה ברור שאמא לא מאוזנת......ולכן מתנהגת באלימות מילולית ופיזית, צודקת את שחוששת להחזירה הביתה כשאבא בעצמו חולה אלצהימר....
תרגישי חופשי להתקשר אלי ואתן לך מידע על הזכויות והאפשרויות יעוץ וחיזוקים.

למעלה