חזרנו מפגישה עם האדריכלית מבואסים

ענתש

New member
חזרנו מפגישה עם האדריכלית מבואסים

תוכניות גדולות יש לי, רק כשבאים ליישם אותן בשטח - מכשולים. הירידה של השטח שנראתה לנו כחצי מפלס בערך (שיפוע מהחזית אחורה ואז הוא פתוח לשדות) היא בעצם ירידה של שני מטר גובה לפי מפת המדידה, בשיפוע מתון. האדריכלית הציעה לנו שלוש אלטרנטיבות, נשמח אם תביעו דעתכם בעיקר על העלות של כל אחת:
למלא את השטח. אפשר למלא באדמה, לבנות קירות תומכים למניעת סחף בסוף השטח ולשבת "מעל" השדות כך שהבית יהיה בנוי עם קומת כניסה וקומה שניה. זה מה שרצינו במקור אבל אין לנו מושג (האדריכלית מבררת עם קבלן שהיא עובדת איתו לפי מפת המדידה אבל אשמח אם בא לכם לספר לי מה דעתכם) מה העלות של המילוי הזה והקירות וכמה זה מסובך.
לעשות את הבית בשתי קומות הפוך - להכנס מקומה שיש בה סלון, מטבח וכו' ולרדת לקומת המגורים שתהיה גם פתוחה לגינה. מבאס אותי כי זה אומר שהחלק הפונה לחזית של קומת המגורים הוא מתחת לאדמה. זה עלויות בניה כמו של מרתף - נכון ? אפילו שחצי ממנו מחוץ לקרקע... אני מפחדת מבעיות איטום של החלק השקוע (לכן לא רציתי מרתף) וגם נראה לי לא נעים שחלק מקומת המגורים יהיה בנוי כמו מרתף - חלונות לחצר אנגלית וכו'. זה נורא "איכס" בעיניי.
פתרון ביניים - לדרג את הבית. לרדת 3-4 מדרגות בכניסה לבית עד הדלת ואז בתוך הבית לדרג את המטבח מהסלון למשל (סיוט עם ילדים
) ואז נרד מטר אחד ונמלא את הגינה רק עוד מטר אחד ונגיע למצב של בית עם קומה מדורגת וקומת מגורים בקומה השניה. הכי הייתי רוצה למלא את השטח, מפחדת מהעלות. כל השאר מבאס אותי עד דמעות ממש. מה אתם אומרים ?

talullah

New member
אני לא מהמקצוע אבל שאלה

למה לא באמת לרדת מהשער של הגינה במדרגות רחבות ויפות כמה מדרגות באמת??? ל"יישר" את השטח קצת - במקום מילויי - להוציא חול וליישר את השטח קצת???? לכיוון למטה אמרת שאת צופה לשדות - אז לא תהיי מתחת לכל השכנים ....

fireman

New member
אם יש לך תוכניות של המגרש

(מפת המדידה) אני אשמח אם תעלי אותה כקובץ לפורום, אין טוב ממראה עיניים. זה גם יאפשר לתת התייחסות יותר עניינית

ענתש

New member
אין לי איך לסרוק את זה...

יש לי קובץ של אוטוקאד שקיבלתי מהמודד, לשלוח לך במייל ? (תשלח לי את המייל במסר). תודה

fireman

New member
אז ככה....

קיבלתי את התוכנית....מדובר במגרש שחזיתו בגובה מפלס הרחוב וחלקו האחורי נמוך ב2.46 מ' כמדומני זה כמעט מפלס שלם. אם תרצי בית שלם ללא מדרגות תצטרכי מילוי של בסביבות 350 מ"ק לאחר הידוק.... אם נוסיף לכך הידוק של 10-15% לערך מדובר בערך ב400 מ"ק מילוי בכדי לישר את כל המגרש כך שכולו יהיה בגובה מפלס הרחוב. ההצעה שלי היא לדרג את הבית ולא להתחיל להתעסק עם יישור השטח, קירות תומכים ומילוי ולא רק בגלל העלויות. האפשרות היותר עדיפה לדעתי היא לדרג את הבית....בחצאי מפלסים או פחות עד למטה אפשרות אחרת היא אם יש נוף מעניין בחלק האחורי היא "לחתוך" את המגרש, חצי בית יהיה בגובה המפלס העליון וחצי במפלס התחתון וביציאה מהמפלס העליון תהיה לכם מרפסת גדולה שהיא בעצם הגג של המפלס התחתון. (כאן גם כן יהיה צורך בקיר תומך אך היקף העבודות בניגוד למילוי המגרש כולו הוא שמים וארץ) אפשרות שלישית הייתה יכולה להיות מעולה אם המגרש היה הפוך....כלומר החזית נמוכה ממפלס הכניסה והחלק האחורי הוא הגבוה היא לבנות חניה במפלס הנמוך מהכביש ומעליה לבנות את הבית. במקרה הספציפי אצלך זה יכול להיות קומת עמודים בחלק האחורי של הבית שאפשר אם רוצים ויש את הממון למקם בריכה מתחת לבית או ספא גדול... וכאן כל הבית יהיה במפלס אחד ויחיד. עוד מעט אני אצרף תרשימים.

fireman

New member
אופציה 2 שני מפלסים

מצריך "חיתוך" של המגרש והקמת קיר תומך שיכול להוות בעצם קיר של הקומה התחתונה וכמובן יש לבצע איטום ובידוד בהתאמה.

fireman

New member
אופציה 3 מפלס אחד, קומת עמודים

וכמובן כמו בשני המפלסים, קיר תומך.... כאן יש ניצול מירבי של השטח (המון נשאר פנוי) למטרות שונות החסרון הוא הצורך לבודד היטב את רצפת החלק שנמצא באויר. בעתיד אפשר לפתח מדרגות ולסגור את הקומה הזו לצורך הקמת יחידת דיור או אולי לחפור בריכה או ספא כמו שהזכרתי בהודעה קודמת

ענתש

New member
תודה ../images/Emo10.gif זה בדיוק, אבל בדיוק

מה שהארכיטקטית אמרה. עכשיו אני צריכה לבחור בין קומה עליונה עם מרפסת (לנוף אמנם) ותחתונה של חדרי מגורים ובין בית מדורג במפלסים. תגיד - אם אני בוחרת בבית עם קומת מגורים תחתונה - זה אומר שאת החלק הפונה לחזית אני צריכה לבנות כמו מרתף, כי הוא מתחת לאדמה - לא ? ואז כמה כיווני אויר בכלל יהיו לי בקומה הזו ? רק החזית ? או שגם בצדדים ? (אני יודעת שזה דו אבל בקומה התחתונה אני יכולה לא להצמד ולהשאיר מרווח גם בצד השני, מה שיאפשר לי בעתיד לעשות שם מין מחסן נגיד... או כלום).

fireman

New member
קומת מגורים תחתונה לא תחייב

בניה כמרתף מאחר והמגרש לא יהיה בעל שיפוע מתון אלא שני מפלסים נפרדים כאשר המפלס הגבוה ייתמך ע"י קיר בטון מזויין שבכיוון שלו במילא אין לך כיווני אוויר ולא משנה באיזו צורה היית בונה את הבית....מדורגת או שני מפלסים

ענתש

New member
סליחה שלא הבנתי... אפשר שוב ?

מה זה אומר "לא תחייב בניה כמרתף" ? זה אומר שלא יהיה איטום כמרתף ? אבל זה אומר שהחלק האחורי של הבית עדיין מתחת לאדמה ? אני אצרף את השאלה בשרטוט על בסיס השירטוט שלך... בירוק ציירתי את הקו של האדמה כביכול. בורוד חלונות. באופציה של ,כמו מרתף" זה אומר שיש לי בעצם מעט מקום לפתוח חלונות (לא בחצר אנגלית) כי האדמה מכסה הרבה מהמפלס התחתון. באופציה השניה זה כבר סביר למדיי. השאלה אם לדעתך ממבנה המגרש אפשר את האופציה השניה...

ענתש

New member
ומנסה עוד שאלה/מחשבה.

אפשר לבנות את הבית כמו בשרטוט ? ציירתי מלמעלה, כשהקו הכחול הימני הוא הקח שמחובר לדו. הריבוע השחור הקטן הוא חניה (או ממ"ד או משהו אחר) שמחוברת לדו משפחתי. החלק השחור הוא הקומה העליונה ממבט מלמעלה. החלק האדום הוא הקומה התחתונה (מבט מלמעלה) אבל הזזתי אותה ככה שיש מרווח בינה ובין החומה של הבית הדו משפחתי ואפשר לעשות שם איזה פאטיו (צבוע בחום) או גינה כך שזה מאפשר לפתוח חלונות בעצם גם בכיוון של הקיר של הדו משפחתי ולא רק בכיוון של השכן השני (מצוייר בירוק). זה מותר ?

ענתש

New member
כשאמרתי ימני התכוונתי לימין השני../images/Emo8.gif

שמאל כמובן.

fireman

New member
הבית לא יהיה מתחת לאדמה

ולזה התכוונתי כשאמרתי שצריך "לחתוך" את המגרש..... במקום ירידה מתונה (שיפוע) יוצרים ממש מדרגה במגרש.....בנקודה אחת את בגובה מפלס הרחוב ובנקודה אחרת את בגובה של מינוס 2.50 לערך.... ז"א....אם תיכנסי למגרש ותתחילי ללכת לכיוון חלקו האחורי, איפשהו בדרך תהיה לך נפילה חופשית של 2.5 מטר....למי שנכנס מהחזית זה ייראה כאילו באמת יורדים למרתף אבל בקומה למטה את לא נמצאת בתוך האדמה בכלל, רק חולקת קיר עם האדמה שהוא אותו קיר תומך שתידרשי להקים לצורך כך.... אני הייתי מנצל את כל הדבר הזה על הדרך כחלק מהממ"ד והכלונסאות של המבנה....מאחר ומדובר בעצם בקיר מבטון מזויין שהוא מאוד גדול שאני מניח שיוכל לתפקד כקיר נושא.....רק תקחי בחשבון שאם יש לכם קונסטרוקטור שהוא הנדסאי....הוא לא יוכל לתכנן את זה ותצטרכו קונסטרוקטור שהוא מהנדס....עד כמה שזכור לי הנדסאי לא מורשה עפ"י חוק לתכנן קיר תומך בגובה כזה או קיר תומך בכלל (סליחה אני לא זוכר) אני מצרף שרטוט מבט על של המגרש כולו.....אדום זה הקיר התומך....

fireman

New member
לפי מה שאני מתכוון.....לא יהיה

הירוק בכלל.... מפורט בהודעה שאליה מצורף התרשים של המגרש.

ענתש

New member
אבל אז איך יורדים מהגינה למעלה

לזו של למטה ? רק דרך הבית ?

fireman

New member
גם אבל לא רק....תקבעי לעצמך גרם

מדרגות היכן שתרצי גם מבחוץ

רינתפ

New member
ענת, לדעתי את חייבת לראות בתים

מוכנים כדי להבין איך זה יראה. למשל הבית של ההורים שלי שקומת הכניסה שלו היא 2 מפלסים, יש יציאה מהסלון ל"חצר" מרוצפת קטנה בה אנחנו משתמשים המון, אבל מפינת המשפחה שנמצאת במפלס השני יש יציאה לחצר גדולה יפה ומטופחת שכמעט לא משתמשים בה. וזה חבל, אבל לאף אחד אף פעם אין חשק להתחיל "לטפס". בואו לביקור בצפון (באזור משגב וכרמיאל) כאן בתים רבים הם מדורגים כי זה מתחייב מהשטח, אולי זה יקל על ההחלטה שלכם. שיהיה בהצלחה!

למה לא למלא אדמה אם זה מה שאת הכי

רוצה? כמה העלויות? האם זה שווה את חוסר הנחת שלך? תתאמצי קצת בעלויות עכשיו. ותהני בהמשך. אולי כבר תחפרי את הברכה העתידית ועם האדמה שתוציאי עבור הברכה תמלאי את השיפוע...

למעלה