חיבור בטבע מוביל לתופעות חיוביות. ומה קורה אצלנו? למה אצלנו מתרחש ההיפך?

יוגי379

Member

חיבור בטבע מוביל לתופעות חיוביות. ומה קורה אצלנו? למה אצלנו מתרחש ההיפך?

מה יקרה כשאנחנו נשתנה???

BravoMan

Active member
חייב לשאול:
אתה באמת אחד מאלה שמאמינים לקשקושים כאלה, או שאתה מאלה שמוכרים אותם למאמינים הפתאים?

יוגי379

Member
פעם היתה אינקוויזיציה והיו שורפים, היום רק מקללים יורקים ומגדפים.
אז סך הכול, בקטנה...

BravoMan

Active member
אה, אז אתה מהמוכרים - אין לך טיעון אמתי שיכול לעמוד בביקורת, אז אתה מנסה להסית את השיח.

בוא אני אשאל אותך אדון מלומד, אם בטבע אין רועה אלא רק מרוץ הישרדות, מה הבעיה עם מגפות?
לפי הווידאו, יש קשר כלשהו בין מגפות לרוע של בני אדם, אבל מגפות הן לא תופעה אנושית.

גם חיות, ואפילו צמחים סובלים ממגפות, ואפילו מיקרואורגניזמים - בקטריות, יכולים לחלות בווירוסים.

מה שאנחנו בני האדם מכנים "מגפה", אינו יותר ממרוץ של מולקולות DNA או RNA להתפשט ולהשתכפל ולהמשיך הלאה...
ווירוס שהורג אדם, אינו שונה מאותו אריה שמראים בסרטון צד את הטרף שלו, אז למה הסרטון שלך מתייחס לזה שונה?

כשווירוס הקורונה נכנס לתא אנושי זה בסה"כ עוד אחד מאותם "חיבורים" טבעיים - חלבון של הווירוס מתחבר לממברנה של התא.

אז קורונה זה טוב וטבעי לפי האמונה שלך, נכון?

יוגי379

Member
אה, אז אתה מהמוכרים - אין לך טיעון אמתי שיכול לעמוד בביקורת, אז אתה מנסה להסית את השיח.

בוא אני אשאל אותך אדון מלומד, אם בטבע אין רועה אלא רק מרוץ הישרדות, מה הבעיה עם מגפות?
לפי הווידאו, יש קשר כלשהו בין מגפות לרוע של בני אדם, אבל מגפות הן לא תופעה אנושית.

גם חיות, ואפילו צמחים סובלים ממגפות, ואפילו מיקרואורגניזמים - בקטריות, יכולים לחלות בווירוסים.

מה שאנחנו בני האדם מכנים "מגפה", אינו יותר ממרוץ של מולקולות DNA או RNA להתפשט ולהשתכפל ולהמשיך הלאה...
ווירוס שהורג אדם, אינו שונה מאותו אריה שמראים בסרטון צד את הטרף שלו, אז למה הסרטון שלך מתייחס לזה שונה?

כשווירוס הקורונה נכנס לתא אנושי זה בסה"כ עוד אחד מאותם "חיבורים" טבעיים - חלבון של הווירוס מתחבר לממברנה של התא.

אז קורונה זה טוב וטבעי לפי האמונה שלך, נכון?
לא - אין לי טיעון שיכול לעמוד בביקורת חמשת החושים.
ואני לא מנסה להסית או יותר נכון להסיט את השיח. להיפך בוא ונפתח אותו - בשמחה.
אלא שאתה מסרב להסתכל לפנימיותך. אתה לא באמת מתכוון לקיים שיח רציני כשאתה מתחיל הודעה עם "קישקושים ופתאים".
אני גם לא מתיימר להצליח לענות לך על מבוקשך אבל אנסה להסביר גם אם כרגע זה ייראה לך כהסבר לא ריאלי.
על מנת להבין מהיכן מגיעות התופעות ובכלל להבין את המציאות בה אנחנו חיים , עלינו ללכת אחורה, עד למפץ הגדול.
היקום התחיל מפרוטונים ונייטרונים. בזמן מסויים הם התארגנו לאטומים של אותם יסודות שבעצם מרכיבים את היקום: מימן, הליום וליתיום.
לעומת זאת, אם תסתכל על עצמך אתה עשוי מפחמן, חמצן, חנקן וזרחן.
איך הכול השתנה?
אבני הבניין של החיים, היסודות הכימיים שלוקחים חלק פעיל בתהליכים הביולוגיים בגופנו, נוצרו באירועי סופרנובה.
בעצם סופרנובות שהתפוצצו יצרו חלק ניכר מהיסודות הכבדים שנמצאים ביקום, מהם מורכבים כוכבי הלכת והיצורים החיים. (בינהם אנחנו).
אנחנו בעצם אבק של כוכבים.
אתה יוצא מהבית ורואה חתול, כלב, פרה, בני אדם עם רצונות שונים.
אתה בעצם רואה תחפושת של מהות פנימית יותר. אם היה לי מכשיר שהיה מסוגל להפוך כל יצור כזה לרמה מולקולרית היית מבחין שלכל אחד מהיצורים יש תרכובת ייחודית של פרודות או אטומים שמהם הוא בנוי.
דרך אגב עד עכשיו אני מתאר לך תהליך מדעי בלי לחדש יותר מידי.
אז בסדר - ידוע שאותם היסודות מהם אנו בנויים הגיעו מלפני מליארדי שנה ולקח להם מליארדי שנים על ידי כוח המשיכה להגיע לאן שהגיעו.
אז מה???
השאלה שלי היא מה אנחנו עדיין לא יודעים שנמצא בתוכנו?
השוני שאתה רואה בין כל יצור ליצור הוא שלכל יצור יש מבנה של רצון שונה. ליצור מסויים יש רצון לקיים את עצמו וזהו. השני מקיים את עצמו ביחסי גומלין עם אחרים . האחר כבר הולך על שתי רגליים ורוצה לשלוט באחרים, להרוויח כסף, לקבל כבוד מהחברה. ויש יצור אחר ששואל את עצמו שאלות קיומיות.
אותו הרצון שיש בכל אחד מהיצורים האלה מחייב אותו לחשוב כיצד הוא מוציא לפועל את אותו רצון. (דרך אגב, מכאן שהרצון הוא השולט והשכל רק משרת את הרצון אבל זה לפעם אחרת....).
אולי חיות , צמחים וגם בני אדם יכולים לחטוף וירוס.
אבל היצור היחידי שבו תלוי הכול הוא לא צמח ולא בעל חי, אלא דווקא האדם. ולא סתם אדם - אלא אותו אחד שהתפתח בו רצון מיוחד להבין את משמעות החיים (נכון, כרגע זה פילוסופי ואין לי יכולת להוכיח את זה).
לכל אחד מאיתנו שורשים במפץ הגדול ובתהליכים שהתרחשו בכוכבים שהתפוצצו לפני מליארדי שנים.
הזהב מהם עשויים התכשיטים שלנו, הסידן שיש לנו בעצמות, הדם שעובר בעורקינו. כל אלו הגיעו מאותו "אבק של כוכבים". כל כוכב הוא בעצם בית חרושת לייצור של יסודות שטמונים בתוכנו.
ומה עם הרצון שלנו? האם גם אותו קיבלנו משם?
מה הסיכוי שנטועים בתוכנו יסודות נוספים שעדיין לא גילינו?
המשפט מהתורה "וחיי עולם נטע בתוכנו" מקבל לפתע משמעות אחרת.
ואולי דווקא אותו החלק שטמון בנו, הוא עשוי לקשור אותנו לאותם הסיבות, לאותם השורשים שמהם אנחנו בעצם קיימים.

תשמע - כמו שאתה מבין, זה לא כל כך פשוט וגם בקריאה של מה שכתבתי אני רואה שחסר מידע רב כדי להשלים את החסר.
אז לסיכום - הוכחה. אני לא יכול להוכיח לך.
אבל כל אמת סופה להתגלות, ואני חושב שאנחנו נמצאים על ציר ההתפתחות במקום כזה שאנחנו מסוגלים להתחיל להבין ולקשר בין הדברים.

BravoMan

Active member
אין לי טיעון שיכול לעמוד בביקורת חמשת החושים.
מה זה "ביקורת חמשת החושים"?
אם כוונתך לאיש הקש שמציגים בד"כ כטיעון של אתאיסטים או מטריאליסטים שכביכול מה שאיננו תופסים בחמשת החושים אינו קיים, הרי שכלל לא ניסיתי לטעון זאת.

בסה"כ שאלתי אותך לגבי הסתירות שקיימות בסרטון שאתה בעצמך הבאת, אך נראה שאינך מעוניין לדון בהן.
מעניין למה?

אלא שאתה מסרב להסתכל לפנימיותך.
איך אתה יודע?
אם אגיד לך שהסתכלתי רבות בפנימיותי, ולא מצאתי שם שום דבר ממה שאתה מאמין בו, האם תקבל שאתה טועה, או שתטען שאני שקרן \ עיוור \ טיפש?
האם אתה חי באמונה שאתה יודע יותר טוב מה יש ב-"פנימיות" של אנשים, מאשר אותם אנשים עצמם?

אני גם לא מתיימר להצליח לענות לך על מבוקשך אבל אנסה להסביר גם אם כרגע זה ייראה לך כהסבר לא ריאלי.
האם הבנת מה ביקשתי בכלל?
כי על פניו נראה שאו שלא הבנת, או שאתה רוצה להסביר משהו אחר, כי מה ש-"ביקשתי", זה שתסביר את הדברים שאתה מתיימר לדעת!

אתה יוצא מהבית ורואה חתול, כלב, פרה, בני אדם עם רצונות שונים.
עכשיו אני עוד יותר מבולבל: אז לחתול, כלב, פרה - גם יש רצונות?
מה שכתבת על המפץ הגדול, פרוטונים וכו' מכיל כמה שגיאות, אבל אני אתעלם מזה ופשוט אשאל:
במה אתה מאמין בדיוק? יש רועה בטבע או לא?
כי אם יש "רצונות" אז יש גם רועה שנוצר מהם, ואין אין רועה, אז אין "רצונות".
אני מניח שאתה יכול לכנות "דחף הישרדות" בשם "רצון", אבל עדיין זה אומר שלכל החיות הנ"ל יש רק רצון אחד ויחיד, לא כך?

אתה בעצם רואה תחפושת של מהות פנימית יותר. אם היה לי מכשיר שהיה מסוגל להפוך כל יצור כזה לרמה מולקולרית היית מבחין שלכל אחד מהיצורים יש תרכובת ייחודית של פרודות או אטומים שמהם הוא בנוי.
ייחודיות מאיזו בחינה?
כי יש לנו מכשירים שמסוגלים לעשות את זה, וגילינו שיש 50% DNA משותף בין בני אדם לבננות...

דרך אגב עד עכשיו אני מתאר לך תהליך מדעי בלי לחדש יותר מידי.
לא בדיוק - אתה מתאר סוג של "איש קש" - תיעור רופף ומלא שגיאות של ידע מדעי רב ומורכב שנאסף במשך עשרות, אם לא מאות שנים ע"י אנשים שלא מאמינים בדברים המופיעים בסרטון שלך.

אז בסדר - ידוע שאותם היסודות מהם אנו בנויים הגיעו מלפני מליארדי שנה ולקח להם מליארדי שנים על ידי כוח המשיכה להגיע לאן שהגיעו.
אז מה???
אז כלום... למה צריך להיות פה "משהו"?
(אגב, שוב תיעור שגוי, אבל לא משנה)
השאלה שלי היא מה אנחנו עדיין לא יודעים שנמצא בתוכנו?
שאלה מצוינת!
כנראה הרבה מאוד.
הן מבחינה ביולוגית, והן מבחינה נפשית, אינטלקטואלית.

אבל איך השאלה הזו קשורה לסרטון שלך וגיבוב השטויות שבו? לא מצאתי שם שום תשובה, או אפילו כיוון להתחיל לענות על השאלה הזו!

אבל היצור היחידי שבו תלוי הכול הוא לא צמח ולא בעל חי, אלא דווקא האדם. ולא סתם אדם - אלא אותו אחד שהתפתח בו רצון מיוחד להבין את משמעות החיים (נכון, כרגע זה פילוסופי ואין לי יכולת להוכיח את זה).
"הכל"?
מה בדיוק תלוי באדם כזה לשיטתך?
אולי יש לנו השפעה חריגה על כמות פחמן דו חמצני שמשוחררת לאטמוספרה, ואנחנו מסוגלים לחסל חלק מהמינים האחרים שחיים על הכוכב הזה, אבל יש כאן יצורים שיש להם שליטה הרבה יותר גדולה על גורל העולם.

ומה עם הרצון שלנו? האם גם אותו קיבלנו משם?
כן בהחלט!
יש הסבר אבולוציוני מעולה ל-"רצון" שלנו, ולמעשה הוא לא שונה מה-"רצון" של חיות שהזכרת.
אפשר לומר שהוא מתוחכם יותר, אבל זה רק כי יש לנו יותר כלים לממש את הרצון הזה.

קח למשל את הרדיפה אחרי הכסף - הסיבה היחידה שחיות לא רודפות אחרי כסף היא ששום חברה של חיות (וכן, גם חיות מקימות "חברות" כמו החברה האנושית, שבט, מדינה, וכו') עדיין לא המציאה כסף.
בני אדם רודפים אחרי כסף כי הוא תחליף לדברים שאנחנו באמת רוצים, שבסופו של יום אלה אותם דברים שהחיות רוצות - אוכל, הזדווגות, מקום נוח לחיות בו.

נכון, המוח שלנו הגיע לממדים שבו יש לנו "כוח עיבוד" עודף, שחייב ללכת לאנשהו, וכך נוצרים דברים כמו אמנות, רוחניות, ודמיונות שונים ומשונים, אבל אם נסתכל ב-"פנימיות" שלנו כפי שאתה מציע, נראה שההבדל היחיד בנינו לבין חיות אחרות שקיימות לצידנו הוא היעילות שלנו בהשגה של אותם רצונות בסיסיים.
הרצונות עצמם זהים לחלוטין!

מה הסיכוי שנטועים בתוכנו יסודות נוספים שעדיין לא גילינו?
שאלה יותר טובה: איך אתה מתחיל לחשב סיכויי כזה?
אני יודע, זה לא מה ששאלת, ואני מניח שהשאלה שלך גם רטורית, אבל אענה בכל זאת:
כדי לשקול את האפשרות שאכן קיימים "יסודות" כאלה (במירכאות, כדי להבדיל מיסודות אטומיים עליהם דיברת קודם), עלינו למצוא איזשהו ביטוי שידרוש "יסודות" כאלה בתור הסבר.

אני יודע שבני אדם אוהבים להרגיש מיוחדים, זו חלק מהסיבה שהמצאנו כל מיני אלים, נשמה, רוחניות, וכו', אבל בתחלס, ככל שמסתכלים על כל אלה יותר לעומק, רואים שאין בנו שום דבר מיוחד.
אנחנו עוד קבוצת חיות שמתהלכת על פני האדמה.
קבוצה מאוד מוצלחת שהשיגה מה שאחרות לא השיגו, אבל לא עד כדי כך ייחודית כדי לחשוב שיש בנו משהו שאין בהם, מעבר למוח הגדול שלנו, האיבר הזה שבתוך הגולגולת שלנו.

ובכנות - אם נסתכל באופן רחב על התנהגות אנושית - יש לא מעט חיות שהרבה יותר חכמות מכמה בני אדם...

אבל כל אמת סופה להתגלות, ואני חושב שאנחנו נמצאים על ציר ההתפתחות במקום כזה שאנחנו מסוגלים להתחיל להבין ולקשר בין הדברים.
הטענה שפותחת את המשפט הזה הוכחה כשגויה הן במתמטיקה והן בפיזיקה, אבל אני מסכים עם הכוונה שלך.
ואני חושב שהתפתחנו מספיק כדי לגלות שאתה ושכמותך - שמוכרים הזיות לאנשים כדי לשלוט בהם, לא יותר מנוכלים, וזו האמת היחידה כאן.
אומר זאת לזכותך - אתה בוחר בדרך שרבים חושבים שהיא יותר מתוחכמת כשאתה אומר שאינך יכול להוכיח לי, במקום לנסות לטעון שהוכחתה ואני טיפש או עקשן מכדי לקבל את ההוכחה.

אלא שהניסיון הזה אינו מתוחכם כלל וכלל.

שהרי מה שמטיפי דת, גורואים, ועוד רבים כמוך שמתהדרים בכינויים שונים ומשונים לא מבינים, היא שהשוק נורא רווי.
אם הייתי מוכן לקבל כ-"אמת" דבר כלשהו שאין לו הוכחה, ואין לו ביטוי במציאות כפי שאני תופס אותה, הרי למה לי לקבל דווקא את הדבר שלך?

במה אתה שונה ממאה ויותר אחרים שעומדים בתור למכור לי את ה-"אמת" שלהם?

וזו השאלה האמתית שאתה חייב לענות עליה לפני שאתה מטיף לאנשים!
בהצלחה!

למעלה