חידה למבינים!

Gezer

New member
חידה למבינים!

בחידה הזאת הלבן מתחיל ומגיע לתיקו!!! אזהרה - חידה קשה! לבן ___ מא3 צא2 צה3 רב8 שחור ____ מח7 מהח1 רז8 ג7 ד5

Gezer

New member
טעות!!!

אני אפילו יוכיח לך! צה7 מז6 צה8 מהג1+ צב2 מהג5+ מה2 מהג4+ מב1 מו7 צ:ז8 מ:ז8 צג2 מהו1+ מא2 ד4 ר:ג7 ד3 צד2 מהו7+ מב2 מה:ג7 מכאן כבר אני משאר שברור לך שאין תיקו! רוצים רמז?

Gezer

New member
בהחלט!

התשובה נכונה! עכשיו בתור שחור אני עושה ד4 איך תגיב?

El Duche

New member
צח2+

אם אני לא טועה (שיחקתי נגד Chessmaster - Expert level) המשחק ממשיך כך: 2. צח2+ מה:ח2 3. צ:ג7+... כל מהלך של השחור יוביל לאובדן המלכה תמורת צריח. את החייל אפשר לחסום בעזרת המלך והרץ... נ.ב. נעזרתי בתוכנה אך ורק כדי לבדוק את הפתרון שלי ולא כדי למצוא את הפתרון הנכון! נ.נ.ב. אני לא מבין למה התוכנה מסרבת להכיר בתיקו, אני חסמתי את החייל ואין שום דרך לגרש אותי משם. מוזר...

Gezer

New member
יש!

אבל אחרי כן אני זז עם המלך השחור לח8. מה תעשה?

El Duche

New member
צח7+

המחשב לוקח עם הרץ (?) מה שמאפשר לי לקחת את המלכה, אבל אם הוא יקח עם המלכה המצב שלי לא יהיה כ"כ טוב... (2.צח7+ מה:ח7 3.רה5+ מהז7 4. ר:ז7...) מסתבר ששמחתי מוקדם מדי. אמשיך לחשוב.

Gezer

New member
אופס!

התבלבלתי במהלכים! התכוונתי שאני עכשיו לוקח עם המלכה את הצריח. מהאתה עושה???

El Duche

New member
אז אני לוקח את המלכה עם הרץ

אבל אני עדיין לא מבין למה המלך לא הולך לח8 ומסתגר מאחורי המלכה.

El Duche

New member
עכשיו אני התבלבלתי

איזה צריך אתה לוקח? אם זה שעל ח2, אז אני לוקח צ:ג7+. אם אחרי זה אתה לוקח את הצריח על ג7, אני לוקח את המלכה עם הרץ ומצבי די טוב. אבל אם אתה זז עם המלך לח8, אני אאלץ לתת שח צח7+ אתה, כנראה, תקח אותו עם המלכה (מה:ח7) אני: רה5+ אתה: מהז7 אני: ר:ז7 אתה: מ:ז7. ...ומצבי עגום. אתה מוביל ברץ וחייל ואיני יכול לעשות דבר!

Gezer

New member
סליחה

בלבלתי אותך! בסדר אם כבר קפצת למצב ההוא אז בסדר המלך שלי בח8 והמלכה בח7. מה אתה עושה? זה כבר קל...

Gezer

New member
?

זה הטריק!!!מצדי תשים את זה בתוכנת שחמט! תוכל את ז7 מצדי בשמחה. אני יוכל עם המלך את ז7 ותבדוק כמה שתרצה אני יכתיר בסוף!!! יש לך רעיון אחר?

למעלה