חידון !!!! הראשון של הפורום

roniia

New member
חידון !!!! הראשון של הפורום

מי יכול לומר מה הבדל בין רגשנות לרגישות ? כל הקודם זוכה
בתואר זוכה החידון הראשון בפורום שלנו רוני

מושיקוGS

New member
לדעתי...

רגיש זה יכולת שימת /tapuzforum/images/emo23.gif ורגשנות היא היא התוצאה. /tapuzforum/images/emo99.gif

מושיקוGS

New member
ניסיון שני

רגשנות זה למרות השכל (ללא מחסומי השכל) ורגישות זה לפעמים דוקא מחמת השכל.

roniia

New member
כל הכבוד על ההתמדה ! נראה אם יהיו עוד מתמודדי

ש מ ש א

New member
רגשנות ורגישות

כשאני רואה את בקשתו של מושיקו אני נוטה להיתפס לרגשנות ולנסות לעזור לו אבל הרגישות מונעת ממני לקלקל את המשחק האם התקרבתי לתשובה?

מושיקוGS

New member
בטח שאת קרובה

ורק בגלל שאני הייתי המשל.../tapuzforum/images/emo3.gif אמממ...פחות או יותר זה מה שאמרתי.

גם לי זה נשמע קרוב

אבל זה לא מונע ממני גם להתחרות: לדעתי רגישות היא היכולת לזהות רגשות (שלנו ושל האחר) ולחוות אותן. שזה בהחלט יכולת מבורכת ורצויה. רגשנות, היא אולי הסחפות אחרי אותן רגשות. כלומר, מצב בו אנחנו נותנים לרגשות להשתלט עלינו. שזה כבר פחות רצוי... אחת מכותרות הפורום היא "חכמת הרגשות", וזה בעיני שם נפלא ואולי השאלה הזו נועדה להסביר את זה? אני קרובה? יש פרסים?

Shmuelr013

New member
רגשנות היא נטיה להתרגש, להסחף אחר הרגשות.

להטלטל בים הגלי שהרגשות יוצרים. רגישות לעומתה היא היכולת להבחין בניואנסים, בדקויות. לדעת להבחין ולהיות קשוב לעצמך או לזולתך. אדם רגיש מסוגל להבין את הזולת לדעת להבחין במצבו לדעת לקרוא אותו. לכן רגישות מאוזנת היא סוג של חמלה. של יכולת הבנה והכלה. רגישות רבה או רגישות מוגברת גורמת להצפה בפרטים רבים היא אינה מאפשרת להתמקד וגורמת לחוסר הכלה של כל כמות המידע הרבה. מכאן רגישות רבה גורמת לסבל, לחוסר יכולת הכלה ולבילבול.

לדעתי-רגשנות זה אפשרות או יכולת../images/Emo20.gif

להתרגש-{דמעות וכדומה} מפרסומת ,משיר שקראנו וכדומה. רגישות-זו אפשרות לשים לב לפרטים קטנים{לא קטנוניות} לקרוא בין המילים ועוד... מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי ותתחדשו על הפורום

roniia

New member
תודה על הברכות וברוכה הבאה

ותודה שהגעת אלינו. את מוזמנת להשאר
יש הרבה נושאים מעניינים בהם בטח נדון בקרוב ותמיד מעניין לשמוע מאחרים , כל אחד מביא אתו "מתנות"- תובנות רוני

roniia

New member
יפה מאד !!!

רציתי רק להסויף שמה שאנחנו קורים רגישות, זה הרבה פעמיים פגיעות. רגישות היא להיות עם הלב, עם תשומת לב גם לעצמך ולאחרים. כל הכבוד למי שהתתשף בחידון. אתם מוזמנים להמשיך לדון בנושא פרחים לכולם
מה אתם אומרים חייבים להכריז על זוכה ?? או נאפשר לעצמנו להנות
מה דיון שהתפתח רוני

Shmuelr013

New member
רגישות ופגיעות

תודה רוני. אני ארחיב קצת את דברייך. אדם רגיש הוא בדרך כלל אדם פגיע. מדוע זה כך? כי הוא מסיר מחסומים. מסיר את מחסומי הלב. פותח את ליבו לזולת. הלב שלנו רגיש. לכן אנו מכסים אותו בהגנות אך אז אנו מפסיקים להיות רגישים, אנו הופכים לקהים. כך גם נראית המדינה שלנו. קהת לב, קהת רגישות, זקוקה לגירויים חזקים כדי להתנהל.

roniia

New member
תיאוסופיה: דע את עצמך

כדי שתוכל להכיר ולהבין את היקום ודע את עצמך, זה להכיר את מה שמפעיל אותך, את הרגשות שמתעוררים ומתי, את המחשבות, דפוסי חשיבה, דפוסי התנהגות. הדרך להתחבר לזולת, אל היקום היא דרך התבוננות והכרה של עצמך. האם עניתי לשאלתך ?

lost insight

New member
אפשר לומר...

סתם ניסיתי להבין אם יש עולם מושגים ואבחנות ביניהם בתיאוסופיה. ודאי שאני מתחבר לגישה של "דע את עצמך"

למעלה