חייב לשתף

• פותח הנושא al19
  • פורסם בתאריך

al19

New member
חייב לשתף

אני כתבתי את זה גם בפורום כוכב נולד.. אבל אני חייב לכתוב את זה גם פה .. > (סכנה: זה טיפה ארוך) (סכנה שנייה: טיפה = ממש ממש ממש ארוך) עד שבא THE VOICE כוכב נולד היתה התוכנית האהובה עלי אז יש לי ותמיד יהיה לי מקום חם בלב אליה.... אבל באמת שלעומת THE VOICE אין לה הרבה סיכויים, אני הרבה , הרבה, הרבה, הרבה יותר נהנה לראות את THE VOICE וחשבתי לעצמי, למה, כלומר מה יותר טוב בTHE VOICE ? אז עליתי על כמה דברים לטעמי.ואני אומר את ההשוואות אחד לאחד. קודם כל נתחיל עם הכי דומים בשניהים יש שופטים. בכוכב נולד : השופטים אותי אישית טיפה מרגיזים. כלומר כולם כולל כולם די לא עכשויים. יש את צדי צרפתי, שהוא ענק מהחיים באמת (צדי תעשה לי ילד) והוא מבין במוסיקה יותר מכל השופטים של THE VOICE אבל הוא מאוד שקט, מאוד מופנם מאוד כזה . . . לא יודע, הוא בסדר, הנקודה היא שללא כוכב נולד מי היה שומע על צדי צרפתי !?? הוא במאי אדיר והוא מחזאי אדיר !!! אבל מי מאיתנו באמת הולך להצגות ויותר מזה הולך להצגות ורואה את שם הבמאי והכל ?!? מי ? ...בלי כוכב נולד הוא היה פשוט עוד שם מפורסם. אחריו יש את מרגול, OGGG MY GOOD בלי כוכב נולד מי לכל הרוחות יודע מי זאת מרגול.. פעם היתה לה קריירה מצליחה בינונית ++ אבל באמת היה לה איזה שיר אחד "יום אחד אולי אפרוס כנפיים" וזהו, זה היה להיט לתקופה מסויימת והיא היתה זמרת עמחה... לא דיבה .. לא גדולה מהחיים.. פשוט זמרת מפורסמת. ללא כוכב נולד לא היינו שומעים עליה... היא לא זמרת גדולה עם קול מדהים. היא פשוט זמרת מפורסמת בפרסום בינוני. הוסיפו את גידי גוב, אז זהו הנה אחד שבאמת היינו שומעים עליו ללא כוכב נולד, אבל בתור שחקן ! בתור בדרן ! בתור בדרן \ מעביר תוכניות בישול עם אהרוני \ זמר \ שחקן. הוא אולי הכי יחזיק את הפאנל אבל הוא לבד לא משתווה לשופטים של THE VOICE שאני אדבר עליהים בהמשך. מלך של מוסיקה ? הוא לא. הוא היה פעם בלהקת כוורת נכון, אז הוא היה זמר גדול, בשנות ה80 !!!!!! היום 30 שנה אחרי לא יודע. הוא יותר בדרן. אבל הוא לבד לא מספיק מעניין . וזהו כעקון אם יביאו לשם את נגיד לא יודע, זמרים עכשווים יותר ... (ולא יורם גאון הוא לא עכשוי) יש כל כך הרבה !!! כאילו תדליקו גלגלץ !! או המצעד השנתי !!! או תראו מי מופיע !!!! מרגול.. היא לא אחת מהם ... THE VOICE: וואו, אין לי מילים כלומר יש את שרית חדד: דיבה !!!! מלכה ! עכשווית ! נכונה ! נחמדה ! מקסימה ! דיי הכל. בלי THE VOICE לגמריי נדע מי היא. היא זמרת אדירה מהחיים תמיד היתה וגם בלי THE VOICE היא תמיד תיהיה. מלכת הזמר המזרחי יותר גדולה ממנה אין (אולי מרגול ... סתם סתם..) אז בואו נשווה את שרית חדד למרגול . (לא אני סתם צוחק...) יש את שלומי שבת: אם שרית היא המלכה אז שלומי הוא המלך, אולי אייל גולן הוא מלך אבל שלומי שבת הוא כמו אבא לכולם , הוא כל כך מקסים ונחמד, וממש מפוורסם, שוב לגמריי היינו יודעים מי הוא ללא THE VOICE, לשם שינוי אותו אפשר להשוות לצדי צרפתי. מבחינת אופי שניהים נחמדים ואבהיים כל כךך... רק ששלומי שבת נדע מי הוא ונראה אותו בטלויזיה גם ללא THE VOICE ומהבחינה הזאתי הוא יותר גדול מצדי. יש את רמי קליינשטיין: אם הוא מבין במוסיקה ? כמובן !!! אם הוא מופיע ונדע תמיד מי הוא גם ללא THE VOICE ? כמובן. אין לי עם מי להשוות אותו הוא כל כך נכון שם, אין לי באמת שאין לי ... ואז יש את אביב גפן: הרבה מאוד אנשים אומרים שהוא עושה את THE VOICE לתוכנית המדהימה שהיא, הוא חריף אבל לא חריף מדי, הוא מעליב אבל בניגוד למרגול בכוכב נולד שסתם פוגעת והיא זמרת בינונית (כאילו מי את שתפגעי בי בכלל !?!?) אביב גפן תמיד מעליב בקטנה, או מעליב עם חיוך. הוא תמיד רוצה משהו שונה וחדש, ומשתדל להיות מקצועי. האמת שאין לי מה להגיד עליו הוא יכול להיות פוסט שלם בזכות עצמו. אני לא חושב שהוא עושה את THE VOICE.. אבל נגיע לזה היחס בין השופטים זמן במה וחשיבות השופטים בכוכב נולד: היחס בין השופטים בקושי קיים או לא קיים בכלל, כלומר הם לא ממש מדברים אחד עם השני ובפעם בשנה שהם מדברים אז הם טיפה יורדים אחד על השני, ואין בהם סימטריה נכונה וכל היחסים בניהים (שחכתי את המילה נו ..) לא עובדים כל כך טוב. חשיבותם ממש ממש לא חשובה, כאילו הם סתם לעניין את הצופים, כוכב נולד בסופו של היום היא מסחטת אס אמ אסים (נראה לי זה הביטוי) לא משנה איך תסתכלו על זה, השופטים קובעים רק 40 אחוז מההשפעה האמיתית לכן גם אם השופטים יתנו למישהו 100 והצופים בבית 0, הציון הסופי שלו יהיה 40, והצופים הם היחידים שיחליטו (עם אס אמ אסים שעולים לנו מאוד שקלים) מי יעלה ומי לא וכל זה יעלה לציבור הרבה מאוד כסף....אז לשופטים אין באמת כח. פשוט כל שיטת השיפוט וכל הכימיה בין השופטים (מצאתי את המילה שחיפשתי !!!!) לא נכונה, יש בזה יותר מדי מכשולים !!!! והציבור שונא שונא מכשולים !!! יש מכשול של כסף של אס אמ אס, מכשול של שופטים שלא יודעים על מה הם מדברים, מכשול של כימיה בין השופטים, מכשול שלשופטים יש פחוט מדי כח... פשוט זה לא עובד... היחס בין השופטים זמן במה וחשיבות השופטים בTHE VOICE: לפי דעתי זה אחד הדברים שהופך את THE VOICE ל... וול.. לתוכנית השירה המוצלחת יותר. הכימיה בין השופטים מדהימה ! אין מכשולים !!!! אין שופט רע ! פשוט אין. יש את שרית חדד המלאכית המקסימה, יש את רמי קליינשטיין שנותן מחמאות ! יש את שלומי שבת שהוא מדהים , וכל מי שעכשיו יקפוץ ויגיד שאביב גפן הוא חתיכת מכשול תתחילו להשוות אותו למרגול או למכשולים שיש בכוכב נולד ונדבר, הוא לפעמים עוקץ אבל תמיד בקטנה, וגם הם הכניסו את הסצנה הזאתי שהוא ושרית חדד מתחבקים ואומרים שהם אוהבים אחד את השני, פשוט אין מכשולים פה שזה כל היופי, אין שופט רע. כמה כח יש להם . וובחן, כל הכח אצלהם עכשיו, ואני מאמין שגם בהמשך הכח שלהם לא יקטן בכלל, לבנתיים לפחוט אין SMS וזה ענק, יש להם חשיבות מכרעת מכיוון שלכל שופט הנבחרת שלו, ובניגוד לכוכב נולד שניסו להעתיק את הרעיון עם הילדים, פה באמת יש לזה משמעות מסויימת. ובכללי זה יותר נכון לפי דעתי. מה עם מכשולים: בכוכב נולד יש את צביקה הדר מכשול ענק !!!!! הוא תמיד על במה !!! והוא מכניס כל כך הרבה מעצמו לתוכנית ! זה כאילו דודו טופז עם שירה ועם צביקה הדר, הוא אומר את בדיחות האמצע, הוא מראיין הוא אומר מה בא עכשיו והלאה... הוא הכל.. זה תוכנית שלו ! ואז כל הזמרים . זאת אומרת שהשירה פה היא לא 100 אחוז. גם הוא מופיע בכל הסרטונים ובכל הפרסומות ובהכל. זה רק הוא. אז זה לפי דעתי טעות עצומה ! הוא צריך הרבה פחוט זמן במה , הפורמט כולו צריך להשתנות שם ... יש את מכשול שאנשים שמנים לדוגמא או לא יפים לא יעברו כל כך בקלות בכוכב נולד, ואם הם עוברים זה רק כי רוצים שיהיה "שמן אחד" בקבוצה... בTHE VOICE אין מכשולים , שוב הורידו את המכשולים, אין קריין בכלל, והקריין היחידי שיש הוא מאחורי הקלעים ומקבל 0.001 זמן מסך עם המשפחות וזהו . העיקר פה זה השירה. וגם השופטים לא רואים את המתמודד אז זה עוד מכשול שהצליחו להתגבר עליו בTHE VOICE. זה אולי הדברי שאי אפשר להגיד שמשהו אחד יותר טוב מהשני זה פשוט ככה זה THE VOICE וככה זה כוכב נולד אז על הפורמט בואו לא נגיד שיש אחד שיותר טוב מהשני. הם מאוד שונים. בואו נדבר שנייה על אפייות (EPIC) : מה אנכנו הרי באמת רוצים לראות ? אנכנו רוצים לראות דברים ענקים מהחיים , מרגשים, גדולים יותר מהחיים ! אני יגיד משהו "בפרק הראשון של THE VOICE בכיתי כל הפרק !!!!" זה הייתי אני בפרק הראשון של THE VOICE ! בכוכב נולד ראיתי 9 עונות (9 שנים !) ופעם אחת לא בכיתי... אז ברור שכל הרעיון שהם צריכים להסתובב כי אז הם כאילו מקבלים אותם זה אדיר ! המשך בפוסוט הבא >

al19

New member
המשך >

המשך לפוסט הקודם > מה שקורה פה זה שבכוכב נולד יש את הזמר ששר (התרגשות מסויימת) ואז ההתרגשות עוברת ויש את הדיונים הארוכים אם הוא עבר או לא ואז יש פרסומות ואז יש עוד דיונים ואז הצבעה ואז בסוף יודעים עם הוא עבר או לא ... ולפעמים הם לא אומרים אם הוא עבר עד ששמים עוד זמר ואומרים שאחד מהם עבר וכאילו מנסים לסחוט ממך עוד זמן שתסתכל על הטלויזיה... בTHE VOICE יודעים באותה השנייה של השיר גם מי עבר גם איך הוא שר, גם לא מביאים אנשים סתם כדי לצחוק עליהים באודישנים, כלומר, הם באמת. ההרגשה שלא מנסים לסחוט כל טיפת קריאיטיביות לטובת כסף ... זאת ההרגשה. אז גם כל ההתרגשות של זה מגיע לך בבום. ורואים את המשפחה מאחורה. לא יודע זה הרבה יותר מרגש. (אגב בכל תוכניות השירה בעולם כמעט אין מנחה והוא תמיד מאחורי הקלעים, אולי יש לזה סיבה ?!?) אני יכול לדבר עוד ועוד.. אבל אני ינסה לסכם הפורמט THE VOICE הרבה יותר אמריקאי והרבה הרבה פחוט ישראלי, הוא לא מנסה לסחוט זמן צפייה או כסף מהצופים בבית, הוא לא מנסה בכח לבדר עם בדיחות זולות ומפורסמים בינונים, הוא מוריד את המכשולים ששמים להרוויח עוד טיפה כסף לטובת איכוט. הוא שומר על קריאייטיביות, הבימוי זוויות המצלמה ההפקה המוסיקה והמקצועיות הכללית לטעמי ברמה הרבה יותר גבוהה. ופשוט הוא נותן חתיכת פייט לכוכב נולד. הפורמט האמריקאי מתאים הרבה יותר לקהל הישראלי העכשווי. אפילו השם שלהם THE VOICE !!! מול השם כוכב נולד.. נשמע כבר כל כך יותר אמריקאי . ! בסופו של היום אנכנו רק נרוויח מזה כי כוכב נולד לא יכול לעשות מה שהוא רוצה יותר. תחרות זה הדבר הכי טוב בשביל הצרכן וTHE VOICE הוא מוצר כל כך יותר טוב מכוכב נולד. עידן הDEUS AXE MACHINA של כוכב נולד נגמר איך שהפרק הראשון של THE VOICE התחיל. כוכב נולד כבר לא יכולים להגיד אנכנו כוכב נולד אז אנכנו יכולים לעשות מה שאנכנו רוצים רק כי אנכנו כוכב נולד ואין לכם מה לעשות בנידון, כי מהיום לצופים . יש מה לעשות בנידון. כוכב נולד יצטרכו לשנות כל כך הרבה כדי להתחרות בTHE VOICE ואני לא רואה את זה קורה. הם יצטרכו מפיקים צעירים וקריאייטיבים ולתת להם יותר כח, הם יצטרכו להוריד את זמן הבמה של צביקה הדר, להביא שופטים טובים יותר ועם כימיה טובה יותר, להוריד את כל המכשולים שיש להם ! להיות הרבה יותר קריאייטיבים והרבה פחוט לסחוט את הצופים. ולתת בעצם לצופים סיבה למה לראות אותם ולא את כוכב נולד. זה היתה דעה שלי שהייתי חייב לשתף. אני שוב חוזר ואומר אני אוהב את כוכב נולד !היא תמיד תיהיה בפינה חמה. אבל אי אפשר בכלל להשוות קולה של חברת קוקה קולה מקורית לחיכוי ישראלי שלה (נגיד קריסטל) ... (כלומר אי אפשר להשוות את THE VOICE בפורמט אחד לאחד כמו THE VOICE האמריקאית לכוכב נולד שזה כמו AMERICAN IDOL רק עם הרבה שינויים שהורסים את כל מה שיפה בAMERICAN IDOL ...) זהו... וואו .. סיימתי...

טגמ

New member
וואלה ארוך...

בהתחלה כשפתחתי את ההודעה...

אמרתי לעצמי "אוקיי, הוא כותב שזה ארוך... כמה ארוך זה יהיה?" אח"כ גללתי את העמוד למטה ואמרתי "וואו זה באמת ארוך!" ורק בסוף ראיתי שיש המשך בהודעה השניה
בכל מקרה, נראה ש-The Voice קלעו בדיוק למה שאתה אוהב, מה?
ובאמת יש כאן כוח מאוד גדול לשופטים, לפחות עד שלב ההופעות החיות, וגם אז בעצם הם קובעים מי יודח. אלא אם כן ברשת יחליטו לשנות חלק מהפורמט, אבל עוד חזון למועד. כתבת שאין שופט רע. בעקרון אין ממש שופטים. הם על תקן "מנטורים" ולכן נוטים יותר לעודד ופחות לתת ביקורת (למעט אביב גפן עד כה). זה משהו שצריך להתרגל אליו, והאמת שאני הייתי מעדיף שכן יהיו קצת יותר ביקורתיים. בגירסה האמריקאית זה היה מאוד מאוד בולט. באמריקן איידול המנחה גם מאוד דומיננטי וזה לא מפריע. מצד שני גם צביקה הדר לא ממש מפריע לי... הפורמט הישראלי טיפה שונה מהאמריקאי ואנחנו נראה את זה בשלב ההופעות החיות לדעתי. בניגוד ל-The Voice בארה"ב ואמריקן איידול - התחרות עם כוכב נולד היא שונה, כי גם אם התוכניות ישודרו במקביל, זה לא יהיה זו מול זו באותן ימים אז אין בעיה לצפות בשתיהן (רק צריך לפנות זמן). דבר אחרון - לדעתי בשם דווקא כוכב נולד לוקחים. זה שם מצויין לתוכנית
ו-The Voice זה משהו שלא כל כך קל להגיד כשאתה מדבר עברית, ועוד יותר מעצבן לכתוב
שמח לשמוע שהתוכנית מוציאה ממך כל כך הרבה רגש ועוד יותר שמח על הפוסט המושקע, מקווה שתמשיך לכתוב כאן - תרגיש בבית

al19

New member
אני מבטיח לכתוב...תודה על החיבוק

זה באמת עשה לי את הבוקר, הסמיילי הקטן הזה של החיבוק הזה
אבל כן תראה מה שהם עשו בכללי זה להוריד את המחסומים מכוכב נולד, ולא לצחוק על האנשים שזה מאוד חשוב ... הם לא יורדים על עף אחד בתוכנית, אפילו יש מישהו שמן שהופיע ולא צחקו עלויו ועוד רצו אותו והכל ! כי באמת אין שום משמעות למראה . וזה קודם כל יפה מאוד. ובעיקר (לבנתיים) הם פשוט לא מסחטת SMS ענקית ששואבת מהציבור מליוני שקלים כל פרק ! על SMS ים ... שהולכים סתם לכיסים של המנכ"לים וזה בנוסף למליוני שקלים שהולכים אליהים מפרסומות והכל.. לא יודע.. בכל מקרה תודה על הסמיילי !!!

למעלה