חיים משותפים

מצב
הנושא נעול.

ELUSH13

New member
חיים משותפים

חיים משותפים
שלום רב,
ברצוני להתייעץ לגבי פתיחת תיק חיים משותפים.
אתמול ניגשתי למשרד הפנים, פתחתי תיק חיים משותפים. מה שהטריד זה הצירוף של דף עם כיתוב "ראה תשאול" (לפי מה שהבנתי תשאול בנתב"ג). חשוב לציין כי לבן זוגי פעמיים סירוב כניסה לישראל. האם הצעת ערבות תקל על המשך תהליך?
תודה רבה על הענות.

יהושע פקס

New member
הפקדת ערבות כאמצעי להבטחת עמידה בתנאים מסויימים

חיים משותפים
שלום רב,
ברצוני להתייעץ לגבי פתיחת תיק חיים משותפים.
אתמול ניגשתי למשרד הפנים, פתחתי תיק חיים משותפים. מה שהטריד זה הצירוף של דף עם כיתוב "ראה תשאול" (לפי מה שהבנתי תשאול בנתב"ג). חשוב לציין כי לבן זוגי פעמיים סירוב כניסה לישראל. האם הצעת ערבות תקל על המשך תהליך?
תודה רבה על הענות.
אלוש שלום,
ראשית, חשוב להבין מדוע כניסתו של בן הזוג סורבה, ניתן להגיש בקשה לקבלת התישאול בנתב"ג במסגרת חוק חופש המידע.
שנית, הצעת ערבות כן יכולה להקל אך תלוי בנסיבות. וזה תלוי תהליך.
במקרה שלך, הערבות, באם תיקבע נועדה להבטיח את יציאתו באם יתברר שהקשר אינו אמיתי. ועצם ההצעה מוכיחה כי יש לך אמצעים ובן זוגך העתיד להצטרף אליך לא יהיה נטל על מדינת ישראל כי יש ביכולתך לכלכל אותו.
אשמח לסייע לכם בתהליך,
יהושע.

Ellush11

New member
תשאול

אלוש שלום,
ראשית, חשוב להבין מדוע כניסתו של בן הזוג סורבה, ניתן להגיש בקשה לקבלת התישאול בנתב"ג במסגרת חוק חופש המידע.
שנית, הצעת ערבות כן יכולה להקל אך תלוי בנסיבות. וזה תלוי תהליך.
במקרה שלך, הערבות, באם תיקבע נועדה להבטיח את יציאתו באם יתברר שהקשר אינו אמיתי. ועצם ההצעה מוכיחה כי יש לך אמצעים ובן זוגך העתיד להצטרף אליך לא יהיה נטל על מדינת ישראל כי יש ביכולתך לכלכל אותו.
אשמח לסייע לכם בתהליך,
יהושע.
תשאול
יהושע תודה רבה על התשובה.
שאלה נוספת, האם אני יכולה לקבל את התשאול בנתב"ג או שרק עורך דין רשאי לקבל?
תודה.

יהושע פקס

New member
אפשר גם בלי עורך דין

תשאול
יהושע תודה רבה על התשובה.
שאלה נוספת, האם אני יכולה לקבל את התשאול בנתב"ג או שרק עורך דין רשאי לקבל?
תודה.
אפשר גם בלי עורך דין
כל אחד רשאי לקבל את התשאול עבור עצמו באמצעות פניה אל מחלקת חופש המידע של מחלקת ביקורת גבולות אצל מטה לשכת רשות האוכלוסין וההגירה בירושלים.
בהצלחה

Ellush11

New member
שימועים

אפשר גם בלי עורך דין
כל אחד רשאי לקבל את התשאול עבור עצמו באמצעות פניה אל מחלקת חופש המידע של מחלקת ביקורת גבולות אצל מטה לשכת רשות האוכלוסין וההגירה בירושלים.
בהצלחה
שימועים
קיבלתי תאריך לשימוע במסגרת תיק חיים משותפים. בן זוגי אשר בחו"ל לא קיבל. הבנתי שאקבל תשובה לאחר שימוע. השאלה שלי לצורך מה השימוע ומה שואלים? תודה מראש

יהושע פקס

New member
שאלות רגילות

שימועים
קיבלתי תאריך לשימוע במסגרת תיק חיים משותפים. בן זוגי אשר בחו"ל לא קיבל. הבנתי שאקבל תשובה לאחר שימוע. השאלה שלי לצורך מה השימוע ומה שואלים? תודה מראש
שאלות רגילות
מאוד מוזר לשמוע כי בן הזוג לא קיבל זימון לשימוע, יכול להיות שזה עדיין לא הגיע אליו. לפקידי משרד הפנים יש שיקול דעת רחב ואולי החליטו כי בשלב זה אין צורך לראיין את בן הזוג הזר.
השאלות הן שאלות רגילות, איפה הכרתם, כמה זמן ביחד, מה עושים ביחד וכדומה.
אני מצרף לינק למאמר שכתבתי בנושא שימוע במשרד הפנים תוכלי למצוא שם עצות מועילות.
בהצלחה,
עו"ד יהושע

Ellush11

New member
הבהרה

שאלות רגילות
מאוד מוזר לשמוע כי בן הזוג לא קיבל זימון לשימוע, יכול להיות שזה עדיין לא הגיע אליו. לפקידי משרד הפנים יש שיקול דעת רחב ואולי החליטו כי בשלב זה אין צורך לראיין את בן הזוג הזר.
השאלות הן שאלות רגילות, איפה הכרתם, כמה זמן ביחד, מה עושים ביחד וכדומה.
אני מצרף לינק למאמר שכתבתי בנושא שימוע במשרד הפנים תוכלי למצוא שם עצות מועילות.
בהצלחה,
עו"ד יהושע
הבהרה
יהושע תודה רבה על התשובות. אני רק לא מבינה את מהות השימוע במצבינו. עד כה ניהלנו קשראינטרנטי בלבד בעקבות סירוב כניסה לארץ .

יהושע פקס

New member
וידוא כנות הקשר

הבהרה
יהושע תודה רבה על התשובות. אני רק לא מבינה את מהות השימוע במצבינו. עד כה ניהלנו קשראינטרנטי בלבד בעקבות סירוב כניסה לארץ .
וידוא כנות הקשר
למרות שאתם מקיימים קשר אינטרנטי זה עדיין קשר לכל דבר ועניין, פקידי משרד הפנים רוצים לוודא את כנות ואמיתות הקשר, אפשר לתת תדפיס של כל המועדים של שיחות סקייפ או וואטסאפ.
בהצלחה,
יהושע

Ellush11

New member
הפקדת ערבות

וידוא כנות הקשר
למרות שאתם מקיימים קשר אינטרנטי זה עדיין קשר לכל דבר ועניין, פקידי משרד הפנים רוצים לוודא את כנות ואמיתות הקשר, אפשר לתת תדפיס של כל המועדים של שיחות סקייפ או וואטסאפ.
בהצלחה,
יהושע
הפקדת ערבות
יהושע שלום רב,
בשעה טובה ב9/4 קיבלתי תשובה ממשרד הפנים שבן זוגי יוכל להיכנס אך בהפקדת ערבות של 20.000 ש"ח(בהתחלה ביקשו 30.000 אך נענו לבקשתי והורידו את הסכום) . הבעיה שגם 20 אלף מעט בעייתי כרגע, לכן השאלה שלי תוך כמה זמן אנו אמורה להגיש להם את שטר הערבות? אני מבינה שכמה שיותר מהר כך יותר טוב, אך עדיין חסר לי מחצית הסכום.
תודה רבה מראש.

יהושע פקס

New member
ערבות לטובת משרד הפנים לקבלת אישור כניסה לישראל

הפקדת ערבות
יהושע שלום רב,
בשעה טובה ב9/4 קיבלתי תשובה ממשרד הפנים שבן זוגי יוכל להיכנס אך בהפקדת ערבות של 20.000 ש"ח(בהתחלה ביקשו 30.000 אך נענו לבקשתי והורידו את הסכום) . הבעיה שגם 20 אלף מעט בעייתי כרגע, לכן השאלה שלי תוך כמה זמן אנו אמורה להגיש להם את שטר הערבות? אני מבינה שכמה שיותר מהר כך יותר טוב, אך עדיין חסר לי מחצית הסכום.
תודה רבה מראש.
ערבות לטובת משרד הפנים לקבלת אישור כניסה לישראל
צהריים טובים,

מזל טוב. אני שמח שאישרו את הכניסה של בן הזוג לישראל.
אולי אפשר לבקש עוד להפחית את הסכום של הערבות? לדוגמא, הצגה של תלושי משכורת אולי יכולים לשכנע כי הסכום עודנו גבוה מידי. אפשר גם לכתוב מכתב הסבר בנושא.
בכל אופן, אם אין תאריך מוגדר להפקדת הערבות אז כנראה שלא חייב לעמוד במועד מסוים, אבל באופן כללי בוודאי שכדאי להפקיד בהקדם האפשרי. אני ממליץ לא להמתין יותר מחודש בכל מקרה. אפשר לגשת שוב אל פקיד/ת משרד הפנים אשר טיפל בתיק ולשאול לגבי מועד הנדרש להפקדת הערבות ואפשרות להפחית את הסכום עוד.
בברכה,
יהושע

מצב
הנושא נעול.
למעלה