חיי אינם חיים

mash do

New member
חיי אינם חיים

בחיי שאני לא מבין איך אנשים חיים את חייהם. כי אני לא יודע. אני נמצא בצומת דרכים הכי מפוצל שקיים בעולם. אני חסר מחוייבויות ויכול לעשות כל מה שארצה. הבעיה היא, שאני לא יודע מה לעשות. כי אין משהו ספציפי שאני רוצה לעשות. וחוץ מזה, אני עצלן וחסר ביטחון בנוגע לדבר מסויים: לימודים. אני בן 23 לצריך לעשות פסיכומטרי, אני אחרי קורס ולא ניגשתי לבחינה, וכנראה שאלמד לבד. אבל אין לי כוחות נפשיים. אני באמת מרגיש שזה קשה מדי עד בלתי אפשרי לשבת, ללמוד, לשנן, להתעסק בזה יום יום בהתמדה. הימים בבית מטריפים את דעתי, פשוטו כמשמעו. אני לא יודע איך לצאת מזה.

אנחנו חיים בעידן כזה

נולדנו לתוך מציאות כזו מבולבלת לחלוטין. בימים קדומים יותר היה די ברור ומובן מאליו לאדם מה הוא צריך לעשות ואיך הוא צריך להתנהג ולא הייתה לאדם כמעט בחירה. היום נגזל מאיתנו אותו ביטחון, שהיה לו גם הרבה יתרונות, בחיים שלנו. אז איך יוצאים מזה? קודם כל צריך להבין שמדובר בתהליך וזה תהליך ארוך. למעשה, בימינו גיל ההתבגרות כבר יכול להמשך עד גיל ארבעים. אם פעם אנשים חיו בממוצע חמישים שנה אז ברור שבגיל שלושים הם כבר צריכים להספיק הרבה מאוד, אבל אם תוחלת החיים גדלה זה כבר פחות ברור. אחרי זה צריך להבין שהתהליך הזה הוא מאוד קשה ומלא באכזבות ובסבל, אבל אסור לתת לזה להוביל אותנו לריפיון ידיים, אלא אנחנו צריכים להבין שאנחנו נמצאים בדרך ובכל דרך יש מהמורות. ובכל זאת במקביל גם להשתמש בגישה של "take it easy", ומה שעוזר מאוד לקחת את זה בקלות הוא לחשוב, מה הדבר הכי גרוע שיכול להיות, לדמיין אותו ולהגיע למסקנה שגם הכי גרוע זה לא סוף העולם. ובכלל בכללי מומלץ לקחת כל מה שקורה בשמחה ולראות בכל קושי אתגר... וזהו להודעה הזו...
שיהיה בהצלחה, מקווה שעזרתי לך קצת

mash do

New member
הו, אתה כזה חמוד

חחח אבל זה לא עוזר לי כלל. בכל אופן, המון תודה!!!

הקושי (או האתגר) של העידן המודרני- תהיות...

גם אני תהיתי, לא אחת, באשר ליתרונות הבחירה המרובה העומדת, בעידן שלנו, בפני אנשים צעירים. אין לי ספק, שעל-אף יתרונותיה המרובים היא מערימה לא מעט קשיים על הנפשות הצעירות. כאשר מסלול החיים ידוע וקבוע (כמעט) מראש, הנפש אינה מרבה להיות מוטרדת מתהיות, לבטים, חיבוטים ומחשבות טורדניות. יחד עם זאת, האדם הצעיר אינו מתקשה (או במינון נמוך) במציאת משמעות לחייו, יען כי חייו מלאי משמעות מלכתחילה- זו שהוכתבה עבורו. בעידן שלנו, יש והאחריות לבחור- בתחומים רבים ושונים של החיים- מכבידה מאד. אני מאמינה שעל-אף עם יתרונותיה הרבים של אפשרות הבחירה הנרחבת העומדת בפנינו כיום, הפקעתו של מסלול קבוע וידוע מראש מחיינו, יוצרת תחושה של אי-ודאות, שומטת את הקרקע מתחת לרגליים וגורמת ללבטים באשר למשמעות החיים בקרב אנשים צעירים, בהיקף גדול ונרחב, הרבה יותר, מאשר בעבר. אז מה עדיף...?
יום נעים, גילת

מה אני אגיד לך, גילת....

מה כבר אני יכול להגיד...אולי אני לוקח את הדברים האלה קשה מדי, אני חייב להגיע לאמת ויהי מה. יהא מה שיהא ולא משנה מה אני צריך לעבור בדרך לשם ואני עובר ועברתי דרך חתחתים בדרך הזו עם הרבה קושי וכאב וסבל. מצד שני, כשמגיעים למשהו, גם אם יתכן שהוא יקרוס עוד שנה, אוי, איזה תענוג מופלא זה, תענוג שאין מה שישווה לו.

mash do יקירי היקר

אמת הדבר- אתה נמצא בצומת דרכים. שים לבך לכך, שעצם העובדה שצומת הדרכים שלך הוא "הכי מפוצל שקיים בעולם", משמע שהרבה מאד דרכים פתוחות בפניך- עומדות בפניך לא מעט אפשרויות בחירה, או כפי שאמרת בעצמך: "אני חסר מחוייבויות ויכול לעשות כל מה שארצה". אני מבינה מאד את תחושת הבלבול שלך, אם כי (רק ביננו...) יש שיאמרו שצרותיך הן "צרות של עשירים"... אם תסקור את חייך, תראה שהספקת לא מעט, עשית לא מעט, הגעת להישגים משמעותיים, היכולים להיות מושא לקנאה לרבים... אתה מסמן מטרה- יורה ופוגע!
גם בתחום הלימודים הוכחת לעצמך לא מעט עד היום... כן, כן... פשפש קצת בעברך ואני מאמינה שתמצא ראיות ליכולותיך המשמעותיות, שיש בהן לתרום לחיזוק בטחונך בתחום הזה. תחושת הבלבול לפני בחירת תחום הלימודים האקדמאים הוא נחלת רבים (ומוכר לי גם מהתקופה שלפני התואר הראשון שלי- תאר לך שכבר הייתי בדרכי לטכניון לפני הסוויץ' הגדול
) אני יודעת שהתקופה הזו יכולה להטריף את הדעת, מבחינות מסויימות, אך גם יש לך את השהות להתבונן- פנימה והחוצה- לבחון, לתהות, להתלבט ולהתחבט... אני מציעה לך לחשוב על פעילות שתוציא אותך מהבית- אולי למצוא עבודה זמנית, לעת עתה, אשר תענה על מטרות מוגדרות שתסמן לעצמך? מציעה לך לסמן עוד מטרות (ואפילו קטנות, לעת עתה), שיעניקו טעם טוב ומשמעות לחייך בשלב הנוכחי. פריצת מעגל חוסר המעש, המצאות בחברת אנשים, אלה הם הדברים שיסייעו לך לשפר את תחושותיך ולקדם עצמך גם לחשיבה בהירה יותר. יום נפלא לך איש צעיר, גילת

למעלה