חיסונים

חיסונים

הי, לצערי בסוף לא יצא לנו להיפגש אבל כנראה שיהיו לנו עוד הרבה הזדמנויות לעשות מפגשים באוגנדה... מקווה שהביקור בארץ עבר בנעימים. יש לי שאלה לגבי חיסונים - היום ילדי ואני עשינו חיסונים לקראת הנסיעה. הרופא אמר שישנה אפשרות לעשות חיסונים לכלבת. מדובר בסידרה של 3 חיסונים שאינם מונעים צורך בטיפול מיידי וחיסונים במידה וננשכים אלא רק מקל על הטיפול (במקום 6 חיסונים רק 3 ובנוסף אין צורך לקבל עוד איזו שהיא תרופה). אני לא מצאתי הגיון בלעשות את החיסונים באלו אבל אני בכל זאת רציתי להתייעץ ולשמוע דיעה מאנשים שמבינים בזה יותר ממני. בנוסף נשאלה השאלה על ידי הרופא עד כמה קריטי עניין המלריה וזאת על מנת להחליט האם לקבל טיפול מונע על בסיס קבוע או לקבל טיפול רק אם וכשיש צורך. תודה ויום מקסים

לילית462

New member
פעם ראשונה שאני שומעת על חיסון לכלבת...

והיות ואין כאן מגפות של כלבת לא הייתי בעצמי לוקחת כזה חיסון. לגבי מלריה זה מורכב - יש כאן מלריה, וזאת מחלה קטלנית אם לא מטפלים בה, אבל אם נוקטים בכל אמצעי הזהירות אין מה להיות יותר מידי בלחץ. הטיפול המונע למלריה הוא טיפול די אינטנסיבי ועם לא מעט תופעות לוואי, אני חושבת שאין הצדקה לקחת טיפול כזה באופן קבוע, מכמה סיבות. אנחנו גרים באיזור שאין בו מלריה - וגם אתם תגורו באיזור הזה בלילה ישנים בבית מרושת, תחת קילות נגד יתושים, אחה"צ ובערב כשנמצאים בחוץ נמרחים בסנו די למיניהם כשיוצאים מחוץ לעיר למקומות שבהם המלריה חוגגת זה משהו אחר, גם כשבאים לביקור קצר כאן לא שווה לקחת את הסיכון אבל כשגרים כאן באופן קבוע נראה לי מיותר. אני מצטערת שלא יצא לנו להיפגש אבל את עוד תלמדי מזה זה קדחתנות של ביקור בארץ, בכל מקרה כמו שאמרת יהיה לנו עוד הרבה הרבה זמן לשבת יחד ולדבר.

תודה, אוותר על הטיפול המונע

כפי שחשבתי וחיזקת את דעתי - אני אוותר על הטיפול המונע. האם להביא כדורים מהארץ (למידה ויהיה צורך) או שלסמוך על מה שיש שם? באמת חבל שלא יצא לנו להיפגש אבל... עוד חודש למנאיק :)

לילית462

New member
אני לא הייתי מביאה, בארץ התרופות הללו מאוד

יקרות, משהו כמו 17 ש"ח לכדור... כאן התרופות הללו מסובסדות על ידי יצרני התרופות כך שהן מאוד זולות. חוצמזה שלגבי מלריה בפרט ומחלות טרופיות בכלל הייתי סומכת על הרופאים כאן יותר מאשר על הרופאים בארץ, פשוט כי הם מתעסקים עם זה ביום יום ויש להם טיפה יותר ידע ונסיון. באמת שלא שווה להילחץ לגבי זה. יאללה בואו כבר !

למעלה