חישוב דמי מזונות ...

מצב
הנושא נעול.

ido37a

New member
חישוב דמי מזונות ...

חישוב דמי מזונות ...
ראשית: תודה על התגובות המעמיקות והמפורטות שזוכים להם כל הפונים לפורום הזה. ובכלל זה אני. שאלה: איך אפשר לדעת ואיך מחשבים תכלס מה הם דמי המזונות שאמור בעל לשלם לאשתו (במקרה הנ"ל יש להם שני ילדים-בן בן 13 ובת בת 7 וחצי) ועד מתי חלה חובות התשלום הנ"ל. האם עד גיל 18 ?

תלוי

חישוב דמי מזונות ...
ראשית: תודה על התגובות המעמיקות והמפורטות שזוכים להם כל הפונים לפורום הזה. ובכלל זה אני. שאלה: איך אפשר לדעת ואיך מחשבים תכלס מה הם דמי המזונות שאמור בעל לשלם לאשתו (במקרה הנ"ל יש להם שני ילדים-בן בן 13 ובת בת 7 וחצי) ועד מתי חלה חובות התשלום הנ"ל. האם עד גיל 18 ?
תלוי
בהרבה גורמים בין היתר : 1. גובה משכורת האב (ברוטו ונטו) 2. גובה משכורת האם 3. האם יש שכ"ד/משכנתא? 4. הוצאות הילדים מעבר להוצאות הרגילות - חינוך, חוגים וכיוצ"ב חובת תשלום המזונות חלה עד גיל 18 ומעל גיל 18 מחייבים בתשלום חלקי של מזונות (שליש) עד תום השירות הצבאי.

תשובה

חישוב דמי מזונות ...
תשובה
יש להבחין בין מזונות אשה לבין מזונות הילדים. מזונות אשה נפסקים לפי מצבו החומרי של הבעל, ומזונות הילדים לפי הצרכים שלהם. אם האשה עובדת בדרך כלל אין פוסקים לה מזונות. כאשר הילדים מתחת לגיל 15 חייב האב לזון אותם לבדו. חובה זאת מתייחסת לצרכים ההכרחיים שלהם. מעבר לכך חייבים שני ההורים להשתתף במזונות בהתאם להכנסותיהם הפנויות. אם כוונתך רק למזונות הילדים יש לבדוק בראש וראשונה מהם הצרכים שלהם. הפסיקה קבעה שהאב חייב לזון את ילדיו עד גמר השירות הסדיר בצהל. הסכום עומד על שליש מהמזונות ששילם בגילאים 15-18.

מצב
הנושא נעול.
למעלה