חלונות...

nanad

New member
חלונות...

היי לכולם, גיליתי את הפורום לפני כמה ימים וזה ממש בא בזמן מתאים. רציתי לשאול לגבי חלונות. אנחנו מתלבטים לגבי סוג החלונות בחדרים. חשבת לעשות חלונות גדולים עם אדן רחב שאפשר לשבת עליו. איפה אפשר לראות איזה סוגי חלונות יש?

איריסג

New member
למיטב הבנתי

כדי לעשות חלון עם אדן רחב שאפשר לשבת עליו - צריך לתכנן אותם עוד בשלב התוכניות לבית, זה האדן והמיקום של החלונות נעשה בשלב השלד (זה יציקה). מה שעוד אפשר לעשות זה למקם את החלון כרגיל, אבל לעשות מבפנים ספסל בנוי מגבס או מעץ. מבחינת סוגי פרופילים - אפשר להכנס למשל לאתר של קליל - יש שם המון המון דוגמאות. בספרים של אורלי רובינזון יש המון דוגמאות לחלונות.

nanad

New member
אנחנו בשלב התוכניות

לפני הגשה, כך שעכשיו זה הזמן להחליט לגבי גודל ועומק החלונות. בספרים שיש לי לא מצאתי דוגמאות טובות, אבל אני אסתכל בחנות ספרים כי אין לי את כולם. אני אסתכל גם באתר של קליל. האם יש אולמות תצוגה לחלונות?

תחפשי מגזינים לבתים כפריים

הסגנון שאת רוצה נמצא המון בבתים כפריים באירופה ואמריקה אבל זה מצריך חלון שמתחיל יחסית נמוך, והשאלה שנשאלת היא מה גיל הילדים האם זה לא יהיה מקום לטפס עליו לפתוח חלון ו.... הופה ...... לחלונות יש אולמות תצוגה, אבל הדגש הוא על הפרופילים ולא על סוג החלון, זא שם לא תוכלי לראות חלונות עם ספים או בלי

זו לא בעיה גדולה ! תציבי את הדרישה

לאדריכל שלך , עושים זאת עם קיר כפול , כך שהחלון בולט החוצה או שבונים בתוך הבית עוד קיר בגובה של תחתית החלון . בתמונה קיר שבנוי בתוך הבית

ענתש

New member
תלוי בסגנון של הבית שלכם...

אני גם חשבתי על זה בחדרי הילדים - חלון בולט כלפי חוץ עם אדן חלון רחב. אבל זה לא מתאים למראה(מודרני, נקי) זה סגנון כפרי כזה. בעקרון זה אומר שהחלון צריך לבלוט החוצה, בצורה של חצי משושה ובחיק החלון בונים אדן חלון יפה מעץ, שמים כריות ואפשר גם וילון אורירי שיהיה מסתור למי שיושב שם וקורא למשל... לאמא שלי בבית יש חלון ענקי כזה בסלון, אדן החלון הוא בגובה של ספה בערך, יש עליו כריות ומתחתיו יש סלסות לאחסון. החלון פונה לנוף והוא משמש עוד מקום ישיבה בסלון.

למעלה