חלוקת רכוש וגירושים

• פותח הנושא lsz
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

lsz

New member
חלוקת רכוש וגירושים

חלוקת רכוש וגירושים
בעלי ואני נשואים כ-6 שנים + 2 ילדים. כיום בעלי נקלע לחובות בעסק שהיה שלו. בבעלותינו בית אשר רשום על שם שנינו. הנני חוששת כי יוטל עיקול על הבית לפיכך ברצוני למכור אותו, אם כי בעלי מסרב. מה קורה במצב בו אני רוצה להתגרש ובעלי מסרב לכך - מה הם ההליכים בהם אני צריכה לנקוט? מה קורה במצב בו הוא מסרב לעזוב את הבית/ מסרב למכור אותו ובפועל רוצה להשאיר את המצב כמות שהוא? האם במצב בו מוטל עיקול על הבית בגין חובותיו - ניתן לעקל אותו ולהוציא אותי ואת ילדי מהבית בשל חובותיו של בעלי, כאשר הבית במחצית שייך לי אציין כי מדובר בבית גדול יחסית. תודה

תשובה

חלוקת רכוש וגירושים
בעלי ואני נשואים כ-6 שנים + 2 ילדים. כיום בעלי נקלע לחובות בעסק שהיה שלו. בבעלותינו בית אשר רשום על שם שנינו. הנני חוששת כי יוטל עיקול על הבית לפיכך ברצוני למכור אותו, אם כי בעלי מסרב. מה קורה במצב בו אני רוצה להתגרש ובעלי מסרב לכך - מה הם ההליכים בהם אני צריכה לנקוט? מה קורה במצב בו הוא מסרב לעזוב את הבית/ מסרב למכור אותו ובפועל רוצה להשאיר את המצב כמות שהוא? האם במצב בו מוטל עיקול על הבית בגין חובותיו - ניתן לעקל אותו ולהוציא אותי ואת ילדי מהבית בשל חובותיו של בעלי, כאשר הבית במחצית שייך לי אציין כי מדובר בבית גדול יחסית. תודה
תשובה
נושא הבית טעון בדיקה. למיטב זכרוני דעתו של השופט בר אופיר שהוא בר סמכא בדיני הוצאה לפועל היא שנכס משותף לא ניתן למימוש כשהחייב הוא אחד הבעלים וזאת כדי לא לפגוע בזכויות הקנין של השותף האחר. לגבי גירושין- צריכה להיות לך עילה. כניסת הבעל לחובות לא נראית לי עילה מספקת אלא אם אינו מסוגל לספק מזונותייך. אפשר להגיש תביעה לפירוק השיתוף בבית. הנושים יכולים לעקל אותו ולגבות החוב מחלקו של בעלך. לגבי העסק-את בטוחה שהוא רק שלו? יתכן שהעסק של שניכם ואז גם החובות משותפים. הבעלות לא נקבעת לפי הרישום הפורמלי אלא לפי כוונת הצדדים הנלמדת מאורח החיים המשותף.

מצב
הנושא נעול.
למעלה