חלמתי שנלקחתי למקדש של אודין- מכירים ?

nvrulz1

New member
חלמתי שנלקחתי למקדש של אודין- מכירים ?

קרה את הדבר הכי הזוי בעולם יישנתי בחלום הייה לי חנית נלחמתי עם 2 אויבים יחדיו עם חניתת הבסתי את שניהם ונפצעתי קשה ואז באו כל מיני יצורים ולקחו אותי למקדש של אודין על מנת לעלות אותי קורבן אליו, וברחתי. אין לי שום קשר לפאגניזם או שום ידע מי זה אודין לפני זה אבל התחלתי לקרוא וראיתי שהיו מביאים אליו לוחמים למקדש שלו.. ושהוא היה נלחם עם חנית בדיוק כמו שהיה לי בחלום משו דפוק !!! איך כל הידע הזה הגיע אלי לא שמעתי את השם הזה לפני והכל היה כל כך ברור.. מישהו מבין בכל הנושא של אודין? ויש לו מושג למה ראיתי את עצמי באחד הפולחנות שלו כשאין לי שום קשר לזה ולא ידעתי שום דבר על הנושא הזה לפני תודה :]

Widsith

New member
לומר הפולחן של אודין

זה טוב ויפה, אבל לפי מיטב ידיעתי רוב הפולחן שלו לא היה דרך קורבנות אדם (זה היה שמור לאלים אחרים אם אני לא טועה, ובעיקר בשבדיה), אלא דרך דבר שנקרא maennerbund (אין לי איות גרמני במחשב, סלחו לי), שזה היה מן קבוצות לוחמים-כוהנים נודדים. לאודין לצורך העניין לא היה מקדש משלו, מאחר ולרוב הגרמאנים לא היו סוגדים במקדשים לאלים ש/להם אלא ביערות, אגמים, ומזבחות, והמקדש היחידי שהיה ממש מקדש פרופר שאנו יודעים על קיומו בצורה בלתי מעורערת היה משותף לאודין ולעוד שלושה אלים. אין לי מושג מה ראית מאחר ואני לא אתה, אבל להערכתי הלא מלומדת מה שאתה מתאר לכל היותר אופייני חלקית לפולחן הגרמאני במערב גרמניה בתקופת המלחמות עם הרומאים (בהנחה שמה שטאקיטוס אומר נכון ולא מהווה בחלקו תעמולה פוליטית). הבעיה היא במקרה של אלים ממסורות שלא נפלו תחת רומא (וגם שם אגב בשלב מסוים מתעוררת אותה הבעיה) היא שאין פולחן סטנדרטי, מאחר וכל שבט/עם וכיו''ב היה סוגד לאלים שלו (שלעתים גם בכלל לא היו אותם אלים ואף היו מאומצים מעמים שכנים), ולא תמיד הפנתיאון היה משותף בכלל (לדוגמא, אמנם הפנתיאון הסקנדינבי חולק כמה שמות ומקור משותף מעבר לרוב הספקות עם הפנתיאון הדרום גרמני, אבל בהרבה מקומות הסיפורים השמות והאלים שונים לחלוטין) ולגיבורים שלו (כמו לדוגמא העיסוק הנורדי ברולף קראקי בעוד האנגלים העדיפו להתמקד בביאוולף). אני מציע לך לקרוא ספרי מחקר על התרבויות הנורדיות-גרמאניות ועל ההתפתחות הבלשנית וההיסטורית שלהן ולפי זה לנסות לפרש את מה שלמדת :)

nvrulz1

New member
כל זה נשמע הגיוני אבל איך אני ראיתי את זהֿֿ?

אם אף פעם לא היה לי קשר לנושא איך אני ראיתי מה שמלמדים כאן? מוזר לא? ותודה על ההסבר

Widsith

New member
למה שראית או לא ראית אין לי תשובה

אבל אני חושב שאתה מגזים בתגובה. קודם כל, זה לא מה שמלמדים כאן. נגיד, אני ועוד הרבה בפורום אינם אסאטרוארים/אודיניסטים, אם תרצה יש לא מעט שכן יוכלו לדבר איתך על הנושא. ואני בכנות חושב שקודם לכל עליך לבדוק את האפשרות הרציונלית ביותר לפני שאתה מחפש תשובה על טבעית למה שראית. לא כל הנוצץ זהב הוא, ולא כל הבלתי מובן בהכרח הוא מסר מהאלים. אני לא מומחה לפירוש חלומות (אלא רק מתעכניין), אבל חלום כעיקרון עדכון הזכרונות מאותו היום בתת מודע שלך, בהנחה ואני זוכר נכון ואם אני טועה יותר מאשמח לתיקון כאן. אני מציע שמאחר וזה טיבו של זיכרון וחלום תרשום לפניך את החלום בפרטי פרטים מולך, ותנתח אותו אל מול הזכרונות הכוללים שלך. ובלי קשר לנושא, במעגלים מסוימים מיתולוגיה גרמאנית מוכרה וידועה (במוסיקה קלאסית, לדוגמא כל מערך אופרות הניבלונגים, או קהילת הפנטזיה כדוגמא קלאסית, למרות שהבורות לגבי הנושא של פגאניזם והההיסטוריה חוגגת שם) בשלל מעגלים. במילים אחרות, תעשה מן מדיטציה ספקנית לגבי החלום הזה ותנתח אותו בצורה ביקורתית ולדעתי זה ייתן לך הרבה יותר תשובות מאשר לקרוא את האדות האיסלנדיות :) (שהן אגב מומלצות לכל המעוניין, אבל קודם תסיק מסקנות מהחלום לטעמי ואז)

לדעתי

זה חלום משומש של מישהוא אחר , כבר שמעתי את אותו תיאור של מישהוא אחר שחווה זאת , והוא במקרה היה אל נורדי . זה רק ריקושט שמדומיין קלט . גוש

nvrulz1

New member
אני לא חושב שיש כל קשר בין החלום למציאות שלי

אני באמת יישבתי וניתחתי את החלום ולהגיד את האמת אין לי מושג איך זה קשור כי בחיים שלי כיום אני לא מצליח למצוא קשר אני כולי לא עושה שום דבר שקשור לדת בכל צורה שהיא או כל מעשה שאיכשהו קשור לעינין אבל אולי אני אנסה באמת לעשות מדיטציה ולנסות להתרכז ואולי כן אמצא, ואם תוכל להפנות אותי לאדוניסטים אני אשמח.. ובקשר לגושפנקא למה אתה מתכוון שזה חלום משומש? וששמעת את זה כבר? מאיפה שמעת את זה? ממישהו שאתה מכיר? ומזה ריקושט שמדומיין קלט? סליחה על הברות אבל אין לי מושג

או זה פשוט

אתה לא הראשון עם החלום הנ"ל שהופיעה בפורומים . ונראה שאתה מכיר קצת אדוניסטים , הסבר פרט ... לגבי המקרה עצמו , זה דבר שקרה לאל תור , ואתה כנראה מקבל השראה מיתוך מצבך הקיומי המטאפיזי שאתה לא מודע אליו , משהוא של תפקיד רוחני שאתה ממלא , גם אם אתה לא מודע לו . גוש

nvrulz1

New member
אני לא מכיר שום אדוניסטים

בחיים לא ידעתי שקיים כזה אל/מיתולוגיה /או כל דבר הקשור בנושא. בגלל שבחלום שמעתי כלכך הרבה פעמים את השם אודין בערך אלף פעם עם קול עמוק אמרתי לעצמי בוא נרשום בגוגל ונראה מזה אומר אודין .. וככה הגעתי לזה , יש דרך לדעת מה התפקיד הרוחני שאני ממלא ? מענין הנושא.. במיוחד שאתה אומר שעוד אנשים בפורום חלמו אותו דבר

למעלה