חן יונס. לא מה שהייתה פעם.

The Real Big Joe

Well-known member
1714468643649.png

תמונה מדהימה. לא אגיד שהיא עושה לי "טוב", אבל מצד שני היא לא מעוררת בי שום אמפתיה. הערבים המטומטמים הביא זאת על עצמם, והרויחו את התוצאה הקשה "ביושר".
מצד שני אני די מודאג משני טעמים.
האחד, האם המטומטמים יסיקו את המסקנה הנכונה מבחינתם לעתיד? האם הם יבינו שזה לא היה כדאי להם? לערבים יש היסטוריה של כשלון ללמוד מהנסיון.
השני, כשיכנס "העולם" לעזה, בתום המלחמה - המראה הזה לא יועיל לנו. ולא, אני לא טוען שלא שהיינו צריכים לעשות זאת. אני תומך בלי הסתייגות בענישה הקשה. אבל אנחנו צריכים להערך מדינית והסברתית ולא לשבת ללא מעש.

DANIAVNI

Well-known member
צפה בקובץ המצורף 102670

תמונה מדהימה. לא אגיד שהיא עושה לי "טוב", אבל מצד שני היא לא מעוררת בי שום אמפתיה. הערבים המטומטמים הביא זאת על עצמם, והרויחו את התוצאה הקשה "ביושר".
האחד, האם המטומטמים יסיקו את המסקנה הנכונה מבחינתם לעתיד? האם הם יבינו שזה לא היה כדאי להם? לערבים יש היסטוריה של כשלון ללמוד מהנסיון.
השני, כשיכנס "העולם" לעזה, בתום המלחמה - המראה הזה לא יועיל לנו. ולא, אני לא טוען שלא שהיינו צריכים לעשות זאת. אני תומך בלי הסתייגות בענישה הקשה. אבל אנחנו צריכים להערך מדינית והסברתית ולא לשבת ללא מעש.
העניין הבעייתי הוא שקל לאמר על עם שהוא מטומטם
אבל לאדם בשטח אין באמת כזו השפעה על ההתרחשויות
זה נכון שכל אחד כביכול יכול לבחור, להפגין, להימנע אבל זו גם גזירת גורל במידה מסויימת .

אנחנו כעם יהודי גם לא בדיוק העם הכי חכם בעולם
ההיסטוריה הוכיחה שכיחידים יש אחוז גבוה יותר של יהודים חכמים ביחס לאחוזם באוכלוסייה
אבל כעם, קיבלנו החלטות די שגויות .

מה בדיוק אני יכול לעשות, השד יודע .
רק אל תגיד לי לשים את הפתק הנכון בקלפי .

The Real Big Joe

Well-known member
העניין הבעייתי הוא שקל לאמר על עם שהוא מטומטם
אבל לאדם בשטח אין באמת כזו השפעה על ההתרחשויות
זה נכון שכל אחד כביכול יכול לבחור, להפגין, להימנע אבל זו גם גזירת גורל במידה מסויימת .

אנחנו כעם יהודי גם לא בדיוק העם הכי חכם בעולם
ההיסטוריה הוכיחה שכיחידים יש אחוז גבוה יותר של יהודים חכמים ביחס לאחוזם באוכלוסייה
אבל כעם, קיבלנו החלטות די שגויות .

מה בדיוק אני יכול לעשות, השד יודע .
רק אל תגיד לי לשים את הפתק הנכון בקלפי .
אני לא מדבר על היחידים. הם לא קובעים. אבל המנהיגים הם שושלת של אידיוטים. ההיסטוריה של הערבים במשך 120 השנה האחרונות בארץ ישראל, מגולמת במשפט המבריק של אבא אבן: "הערבים מעולם לא החמיצו הזדמנות להחמיץ הזדמנות." ראה כמה הזדמנויות היו להם מאז הסכם סייקס פיקו וועידת סן רמו...

מוטי חוף

Well-known member
הערבים המטומטמים הביא זאת על עצמם
**עדכון הערה/הארה -:
המחבלים/האזרחים הערבים הפלסטינאצים מחמאס-דאעש-עזה הם שהביאו זאת על עצמם ,
בגלל טבח גיא הריגה בשואת עוטף עזה,
מדובר בנאצים חדשים שיותר גרועים מסוכנים ואכזריים מהנאצים הגרמנים .
הפלסטינאצים האלו אכזרים כלפי יהודים וגם כלפי בני עמם .

מוטי חוף

Well-known member
האם המטומטמים יסיקו את המסקנה הנכונה מבחינתם לעתיד? האם הם יבינו שזה לא היה כדאי להם?
הם לא למדו לקח בעבר וככה יהיה גם בעתיד ,
ערבים הרגו/אנסו יהודים כבר בשנת 1834 ובשנת 1929 ,
הייתה גם מלחמת ששת הימים והיו גם וכו' וכו'.
לקח של מאות שנים לא נלמד ולא ילמד לעולם ,
המטרה שלהם היא השמדת ישראל , המטרה הכוללת של הנאצים האלו היא הריגת יהודים בכל העולם .

מוטי חוף

Well-known member
בא לבכות מהטפשות שלך. מלבד זילות השואה, מה הקשר של ההצהרה הבומבסטית לנושא השירשור. הוא לא דן בכוונות הערבים אלא באיוולתם.
רשמת :" האם הם יבינו שזה לא היה כדאי להם?"
לא הם לא הבינו בעבר ולא יבינו אף פעם .
וזה מה שרשמתי ללא סינון שלך -:
הם לא למדו לקח בעבר וככה יהיה גם בעתיד ,
ערבים הרגו/אנסו יהודים כבר בשנת 1834 ובשנת 1929 ,
הייתה גם מלחמת ששת הימים והיו גם וכו' וכו'.
לקח של מאות שנים לא נלמד ולא ילמד לעולם ,
המטרה שלהם היא השמדת ישראל , המטרה הכוללת של הנאצים האלו היא הריגת יהודים בכל העולם "
לשון אחרת הווי אומר הם לא יבינו ולא רוצים להבין בעתיד ...אף פעם .
|איןכניסה| כוונות הערבים הפלסטינאצים זה חלק מאיוולתם .|איןכניסה|
אתה כרגיל לוקה קשות בהבנת הנקרא.

נערך לאחרונה ב:

מוטי חוף

Well-known member
בא לבכות מהטפשות שלך. מלבד זילות השואה,
בא לי לבכות מהטיפשות שלך . אתה עוסק בזילות/הסתרה/הקטנת/הכחשת שואת עוטף עזה 365/24/7,
דבר שמסכן את בטחון תושבי ישראל כולל שואה עתידית הרבה יותר גדולה .
שואת עוטף עזה זאת קייטנת נופש לעומת שואה עתידית שנמצאת כבר מעבר לפינה .

נערך לאחרונה ב:

מוטי חוף

Well-known member
אנחנו צריכים להערך מדינית והסברתית ולא לשבת ללא מעש.
שום הסברה לא תועיל ,
ככה אנחנו צריכים להערך ולא לשבת ללא מעש -:
הפתרון היחיד הוא כבוש רצועת עזה נצרים גוש קטיף לאלתר לצמיתות עד לגבול המצרי ולישב שם חצי מליון יהודים ,
לחסל ולמחוק מעל פני האדמה את המחבלים הפלסטינאצים מחמאס-דאעש עזה .
תכלס בשטח היה צריך לעשות זאת כבר לפני 15 שנה .

אלפיני

Well-known member
צפה בקובץ המצורף 102670

אם היית מחליף את המילה ערבים ביהודים יש מצב שהיו מאשימים אותך באנטישמיות. ויש תסריט שתל אביב עלולה להגיע למצב דומה עקב המעשים של בן גביר. האם פירושו של דבר שכל הישראלים מטומטמים בשל כך, או שכל היהודים בעולם מטומטמים בגלל מעשי נתניהו?

The Real Big Joe

Well-known member
אם היית מחליף את המילה ערבים ביהודים יש מצב שהיו מאשימים אותך באנטישמיות. ויש תסריט שתל אביב עלולה להגיע למצב דומה עקב המעשים של בן גביר. האם פירושו של דבר שכל הישראלים מטומטמים בשל כך, או שכל היהודים בעולם מטומטמים בגלל מעשי נתניהו?
השאלה אינה במקום כי הסברתי בדיוק את הטימטום הערבי לאורך זמן. זה של מנהיגיהם ומקבלי ההחלטות. גם אצלנו יש מטומטמים כאלה, אבל עד כה לא ניתן להם להשפיע על הארועים ההיסטוריים. לאחרונה ניתן להם פתחון פה גדול יותר ("ימין מלא מלא"...) ונקווה שזה יסתיים לפני שיקרה לנו אסון דומה.

Harrington

Well-known member
מנהל
צפה בקובץ המצורף 102670

ראשית חשוב לזכור שחן יונס זה מקום גדול. אנחנו רואים תמונה חלקית ממנה בלבד. לא מן הנמנע שחלקים אחרים מהעיר עומדים על תילם כפי שהיו לפני המלחמה.

החמאס לא יכול ללמוד שלא היה כדאי לו, מהטעם הפשוט שהוא כלל לא שוקל שיקולים כאלו. עניינו בחיים הוא פגיעה ביהודים/ישראלים. בשביל זה הארגון קיים ואם לא יממש את מטרתו זו, אין לו זכות קיום מבחינתו. מאחר וחיי פלסטינים מעניינים אותו כקליפת השום, מבחינתו ההצלחה בהריגת למעלה מ1,000 יהודים כמובן הייתה כדאית. זה נכון אגב גם אם הארגון יחוסל לחלוטין ברצועה. השאלה היא האם היה משתלם לפלסטינים, כלומר לאזרחים הפשוטים והבלתי מעורבים (כן, יש כאלה) לבחור בחמאס להנהיג אותו באותה פעם יחידה שנתנו להם לבחור. על כך אני מעריך שרובם ככולם ישיבו בשלילה, אבל הסיבה לכך מתחילה ב2006-7, זמן רב לפני המלחמה הנוכחית והתמונה הזאת.

The Real Big Joe

Well-known member
ראשית חשוב לזכור שחן יונס זה מקום גדול. אנחנו רואים תמונה חלקית ממנה בלבד. לא מן הנמנע שחלקים אחרים מהעיר עומדים על תילם כפי שהיו לפני המלחמה
:D כך נראית התכחשות למציאות...

מהטעם הפשוט שהוא כלל לא שוקל שיקולים כאלו
זה בדיוק הטימטום שאני מדבר עליו. וזה לא רק החמאס. זה שלושה דורות של מנהיגות ערבית.

אבל הסיבה לכך מתחילה ב2006-7, זמן רב לפני המלחמה הנוכחית והתמונה הזאת.
הסיבה לכך מתחילה לפני יותר מ-100 שנה.

Harrington

Well-known member
מנהל
:D כך נראית התכחשות למציאות...
לא. כך נראית היכרות עם העיר והבנה-הפנמה שלא כל תמונת סטילס מלמדת את כל התמונה כולה.
זה בדיוק הטימטום שאני מדבר עליו. וזה לא רק החמאס. זה שלושה דורות של מנהיגות ערבית.
בעיניך טמטום. בעיניהם דרך חיים. אין קשר למה שכתבתי על החמאס ל"מנהיגות ערבית" בכללותה.
הסיבה לכך מתחילה לפני יותר מ-100 שנה.
לא. בכל אופן, לא אם קראת את דברי וגם הבנת אותם.

Harrington

Well-known member
מנהל
אין קשר לשום דבר שכתבת ולמציאות.
שיהיה.
למציאות יש דווקא קשר ישיר. לדבריך מה לעשות, אין. הבנה באמת ברמה הבסיסית ביותר בהבנת הנקרא הייתה מלמדת אותך את זה. אילו טרחת לקרוא בכלל (די בספק, לאור תגובותך וחוסר הקשר שלה למה שכתבתי).

Harrington

Well-known member
מנהל
איך אתה מציע להערך "מדינית והסברתית" , מה תסביר לעולם ?
יש דברים שאתה פשוט לא יכול להסביר. עובדתית ישראל נקמה מבחינתה, רק שהיא לעולם לא תודה בכך. במסגרת נקמה זו היא בהחלט פעלה מעבר לנדרש לפגיעה בטרור בלבד. הטענות האלו שנשמעו מפי תוקפי ישראל למיניהם, לא בהכרח שגויות. בכל מקרה, גם אם ניתן היה להסביר וכו', אין לך הרבה סיכוי לנצח במלחמת ההסברה. עובדתית הצד השני נראה (ובאמת זה המצב) מסכן יותר. לא תוכל לשנות מראה זה.

מוטי חוף

Well-known member
איך אתה מציע להערך "מדינית והסברתית" , מה תסביר לעולם ?
ההסברה הכי טובה זה בשפה הערבית/מזרח תיכונית -:
1. כבוש כל רצועת עזה לאלתר לצמיתות עד גבול מצרים ,
2. החלת ריבונות ישראלית ,
3. לישב שם חצי מליון יהודים ,
4. מחיקת כל המחבלים הפלסטינאצים כולל כל המנהיגים מעל פני האדמה.
ואז כבר כל העולם יבין .
רק ככה ...אין פתרון אחר.

למעלה