חניה

Talita76

New member
שלום רב
אני גרה בבניין משותף שנבנה בשנות ה 70 יש 2חניות בטאבו ושאר החניות שמתחת לבניין משותפות האם אני יכולה לרכוש חניה אחת ולרשום בטאבו על שמי ? במידה וכן למי פונים ? הרי קבלן כבר לא קיים למי זה עובר אשמח לתשובה אגב יש לי תו נכה ברכב אם זה יעזור
תודה מראש

שלום רב,
לא רשמת האם את מבקשת לרכוש חניה שרשומה בטאבו או את אחת החניות שאינה רשומה בטאבו.
בכל מקרה התשובה היא כן, את יכולה לעשות את זה, מדובר בתהליך ארוך וסבוך שאני אסביר בעוד רגע.
ההבדל בין שתי האפשרויות הוא ממי את רוכשת.
אם את רוכשת חניה שרשומה בטאבו, את פונה למי שהחניה רשומה על שמו, ואם הוא מסכים למכור, נעבור לשלב שני.
אם את רוכשת חניה שאינה רשומה בטאבו, אז את רוכשת אותה למעשה מכל דיירי הבניין ואת צריכה לפנות לכל הדיירים ולקבל את ההסכמה שלהם לכך.
בהחלט יש מצב גם של תשלום לכל דייר ודייר.
לאחר הרכישה (מהדייר או מכלל הדיירים) יש צורך לרשום את הרכישה בטאבו, וזה נעשה על ידי תיקון צו בתים משותפים על ידי גריעת חניה מהבעלים הקודם ורישום על שם הרוכש החדש.
זהו תהליך ארוך ומסובך שדורש מקצועיות ונסיון.
לא מומלץ לעשות את התהליך ללא עו"ד מלווה.
לסיכום, ניתן לרכוש חניה, התהליך ארוך ומסובך אך אפשרי.
בהצלחה

Talita76

New member
תודה עלמתשובתך המפורטת החניה לא רשומה בטאבו אנחנו 16 דיירים בבניין ו2 חניות בטאבו
כמה כסף עלי לתת לכל דייר איך מחשבים
לגבי הסכמת הדיירים האם כולם חייבים להסכים או רק אחוזים מסוימים?

לצורך הוצאה של רכוש משותף (חניה) והצמדה שלו לדירה ספציפית צריך הסכמה של כל בעלי הדירות.
כמה כסף לתת? זה כבר עניין למשא ומתן בינך לבין הדיירים.
בהעדר הסכמה על הסכום, ניתן וראוי לקבוע שמאי מוסכם שיקבע מה שווי ערך החניה ומה שווי תשלומי האיזון לשכנים.
ואני מזכיר שוב, מדובר בהליך לא פשוט, מומלץ בחום להיות מלווה בעו"ד מקצועי לתחום.
בהצלחה

למעלה