חצי
-שיעול וליחה אצל תינוקות

ובערך באותו עניין (ברשותך דפינקה)

לעיפרונצ'יק יש נזלת ואף קצת סתום. נראה לי שאולי מכשיר אדים יעזור לו. האם כן? ובמידה וכן, איזה אדים עוזרים? חמים או קרים?

דש1דש

New member
כתבתי גם למעלה + לדפי

כמה טיפים.... אדים קרים. עדיף עם קרבול או שמן אקליפטוס. אפשר לשים גם ליד הראש שלו. סטרימר מאוד עוזר בפתיחת סתימות ויבוש הנזלת (אם את רוצה ליבש
) ליחה - הטיפ של רוחלה על הטפיחות אכן מאוד עוזר - עבד אצל יערה - מקל ומשחרר את הגושים - והם ישר יורדים לרצפה
אני לא נתתי אף פעם סירופים - הליחה היא בסך הכל רצויה - היא משחררת את האיכס החוצה - רק צריך לעזור לה לצאת.... ורצוי מאוד שלא תשאר בפנים - שלא יתפתח לאזניים
לישון עם ראש מוטה למעלה (הטית כל המיטה - אם לא מתהפך באמצע) מאוד עוזרת.... שכולם יהיו בריאים!!!!

dafi1

New member
OK ../images/Emo4.gif אז הצטרפנו למנוזלים...

כנראה שהודעתי מאוחר מדי שאין נזלת. תודה לכולן על העיצות והאיחולים.

dafi1

New member
דשדשת, ../images/Emo51.gif אבל לא לגמרי הבנתי:

איך מפעילים את האדים הקרים? במכשיר מיוחד? ומה זה סטרימר?

דש1דש

New member
אדים קרים

זה מכשיר מיוחד - כמו החמים - רק יוצא קר
לכן לא מסוכן שיהיה בחדר. וגם יעיל יותר לנזלות ושיעול יבש גם... מחיר נע בין 250 ל-400 - תלוי איזה קונים. שימו לב לניקוי ואם צריך פילטרים או לא. אם לא מנקים טוב זה מושבת ידקים ולכלוך
אבל עובד יופי על האף! וסטרימר - מקווה שלא תטיעי בשם - אבדוק בבית זה שפריץ של מי מלח לאף - עכשיו כשאתן שואלות אני כבר לא כל כך בטוחה
זה מעצבן לאללה (ניסיתי על עצמי כמובן לפני שעליה) אבל פותח את האמ-אמא של האפים הסתומים! בדוק
קונים בבית מרקחת ללא מרשם רופא.

אילת 11

New member
אדים קרים

לפני שרצים לקנות כדי להשאיל ולראות אם המכשיר עוזר. לנופר זה לא עזר בכלל, סתם זרקתי כסף.

ענת 5555

New member
אצלנו מכשיר האדים היווה הצלה

וגם הקרבול, שעליו שמעתי מרופא ילדים שהשתמש בזה לילדיו שלו! פיזרתי לו על מגן הראש, ולפעמים קרוב לאף, כשהלב ממש כאב עליו. הוא שנא את זה, כי הריח חזק, אבל זה עזר. וגם, כמו שכתבו, הדרכים הפולניות של להשכיב עם הראש על כרית בזווית. האמת - זה הכי עזר. וכמובן - הזמן.

ענת 5555

New member
אה, ועוד תוספת שנזכרתי

במצבים הקשים גם שאבתי עם שואב הנזלת. אחרי התייעצויות, אמרו לי שאפשר מדי פעם, בעדינות, לשאוב, כדי לפתוח קצת את האף. והכי חשוב - זה משתפר עם הגיל, כי הם לומדים לנשום עם פה פתוח וגם כנראה קצת מתחסנים.

דש1דש - לא טעית (אלא רק תעיט ../images/Emo8.gif)

לגבי הסטרימר, או בכינויו הלועזי (והמפתיע) - STERIMAR. אכן מדובר בשפריץ מי מלח לאף, שאמור להחליף את תמיסת מי המלח ה'פשוטה', המומלצת לתינוקות (שזה הדבר היחידי שמותר להם בחודשים הראשונים). לא ידוע לי על כל קשר לרות וסטהיימר, או למי מבני משפחתה
מובן שרכשתי במיטב כספי, אך מתן לא מוכן לקבל את זה. לפי התיאורים של דפי, אני לא צופה שיתוף פעולה רב מידי גם מצידו של התותחון... זו בעצם הסיבה שרציתי סירופ דרך הפה, וכך הגענו להיסטפד. לדברי רופאת הילדים שלנו, יש בהיסטפד את אותו חומר פעיל כמו בתכשיר "אפלפי" נגד הצטננות, רק שעם מרשם רופא זה יוצא הרבה פחות יקר (וגם האריזה של ההיסטפד יותר גדולה). לגבי אדים חמים/קרים - כעקרון, האדים הקרים מומלצים יותר, אך מטבע הדברים מקררים את החדר, ועוד מעט זה יחייב להפעיל במקביל גם חימום. בחורף, במידת הצורך, אנחנו משתמשים באדים חמים, גם כן עם שמן אקליפטוס או קרבול. ושוב - איחולי בריאות לכולם,

carmitz

New member
יצמחו לי שערות בלונדיניות

לפני שהתותחון יתן שישפריצו ( או שמא "יפריצו" )לו מיים מלוחים לאף

למעלה