חרדה או בושה

סיסט

New member
חרדה או בושה

אני בחורה בת 22 יש לי בעיה ואינני יודעת להגדיר אותה האם זה חרדה חברתית או סתם בושה מוגזמת. הסיטואציה היא כזאת שאני מתביישת מאנשים שאני לא מכירה או לא מכירה כ``כ טוב ואני מסמיקה אבל באופן מוגזם ובלי סיבה עד כדי כך שלפעמים אומרים לי מה את מסמיקה ואז אני מסמיקה יותר. יש לי גם בעיה שלפעמים אני מתביישת לדבר עם אנשים שאינני מכירה אבל זה פחות בעיה אצלי מהעובדה שאם אני פונה אליהם אני מסמיקה באופן מחריד. אציין שאני לא סובלת מחוסר ביטחון עצמי במובן שאני מאוד אוהבת את עצמי ותמיד מוקפת בחברות טוב לי בחיים חוץ מהקטע הזה שלפעמים אני מרגישה שאני ממש שונאת את עצמי בקטע הזה.אודה מאוד למי שיעזור לי .תודה!

היי ../images/Emo140.gif

את מתארת מצבים בהם את מתביישת מאנשים שאת לא מכירה ומסמיקה כתוצאה מזה. כתבת שלפעמים את גם מתביישת לדבר עם אנשים שאת לא מכירה, אבל שזה פחות מהווה בעיה עבורך. האם מצבים בהם את נתקלת באנשים שאת לא מכירה או שעליך לפנות אליהם מעוררים בך חרדה או פחד? האם את מרגישה שאת חושששת ממצבים כאלו? איזה מחשבות עוברות לך בראש כשאת נמצאת במצבים האלו? האם את מנסה להמנע ממצבים כאלו? אני חושבת שהשאלה הכי חשובה היא עד כמה זה מפריע לך. בין אם מדובר בחרדה חברתית ובין אם מדובר בביישנות קיצונית, מה שחשוב זה שאם זה משהו שמפריע לך, אפשר לטפל בזה וללמוד איך להתגבר על זה. יש טיפולים שעובדים בשיטה קוגניטיבית-התנהגותית, ובהם נותנים לך כלים להתגבר על ביישנות מוגזמת או על חרדה חברתית. אלו טיפולים מאוד יעילים, ולרוב קצרים יחסית...

סיסט

New member
תודה לך

בהחלט אני נרתעת מדברים מסויימים למשל חברה חייבת לי כסף אני מתביישת לבקש ומפסידה ולמשל בילדותי המורה שאלה מי לקחה לx את השוקולד ואני הייתי מסמיקה למרות שזה לא היה אני ועוד כל מיני סיטואציות כאלו שלפעמים בא לי להרוג את עצמי אך חשוב לציין שאינני נרתעת ליצור קשרים חברתיים אין לי בעיה לגשת לאנשים ולפטפט איתם בהתחלה אני מסמיקה ואח``כ מתרגלת אנשים מסביבי פשוט חושבים שאני לא נורמלית רק בחברה הקרובה אלי מכירים אותי אני יכולה להכנס לחנות לשאול משהו ולהסמיק ככה בלי קשר. את יכולה להמליץ לי על טיפול?דחוף! אני גרה באיזור המרכז.שוב תודה

סיסט

New member
אני מודה לך

אם תוכלי גם לתת לי אינדיקציה לגבי העלויות של טיפול כזה אף פעם לא הייתי אצל פסיכולוג.שוב תודה!

טיפול

עלות של טיפול פרטי נעה בדרך-כלל בין 300 ל-400 ש"ח לשעת טיפול. יש גם מרפאות ציבוריות שבהן ניתן לקבל טיפול במחיר מוזל (גם בקופות החולים), ויש גם מרפאות שניתן לקבל בהן טיפול ללא עלות. הטיפול שנחשב הכי יעיל לחרדה הוא טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT), וכשפונים לטיפול בגלל בעיות של חרדה, חשוב לחפש מטפל שמכיר את שיטת הטיפול הזו. יש כמובן גם טיפולים תרופתיים מאוד יעילים לחרדה, שאותם מקבלים דרך פסיכיאטר. בגדול, אפשר להתייעץ עם הפסיכולוג לגבי הצורך בטיפול תרופתי, ובמידה ויש צורך כזה, הוא יוכל להמליץ על פנייה לפסיכיאטר בנוסף לטיפול הפסיכולוגי. יש אתר של האגודה הישראלית לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי ויש שם רשימה עם שמות מטפלים שעובדים בשיטה, ופירוט לגבי תחומי ההתמחות שלהם. כתובת האתר: www.itacbt.co.il צריך להכנב ל: אלפון איט"ה, ואז ל: אלפון חברים מומחים מטפלים. לחיצה על שם המטפל תתן פרטים עליו, כולל פרטי התקשרות. בבי"ח גהה יש מרפאה לטיפול בחרדות, ואני חושבת שהטיפול שם ניתן ללא תשלום. את יכולה להתקשר לברר אצלם. בהצלחה...

למעלה