חרדה בעקבות הליך רפואי

לאה361

New member
חרדה בעקבות הליך רפואי

אני מטופלת בבית חולים במרכז הארץ
וצריכה לעבור הליך רפואי כל שלושה חודשים, של טיפול בזיהום שנגרם בחלל הבטן והקיבה, טיפול שהוא נחשב פולשני.

טיפלה בי בעבר רופאה, אך היא הוחלפה ע"י רופא ותיק שנמצא שם,והוא זה שמטפל בי, ביחד עם עוד אחות שנמצאת איתו
ממש לא נוח לי שרופא מטפל בי בהליך כזה, פניתי בעבר למנהל המחלקה בבקשה שרופאה ממין נקבה תטפל בי, הוא סירב ואמר שככה זה כולם.

יש לי הרגשה רעה שהיא לא ממש מבוססת, שהרופא הזה מטריד אותי בזמן ההליך(שבחלקו אני נמצאת בהרדמה מלאה).
כבר כמה פעמים ששמתי לב שהוא נוגע לי בבטן או בידיים ללא כל סיבה, לעיתים אפילו נשען עליי ומניח יד בזמן שהוא מדבר עם קולגות. בהליך האחרון הרגשתי כאבים באזור מסוים בגוף שלא היו במסגרת הטיפול, ולאחר מכן שמתי לב שיש לי אדמומיות באזור. ניסיתי לשאול את האחות בעדינות אם הוא מגזים בנגיעות שלו, היא ענתה לי בשלילה ושהוא מתנהג במקצועיות
אבל משהו שם מרגיש לי רע,לא יכולה לסמוך עליהם. אני אמורה לעבור שוב את ההליך בקרוב מאוד וקיבלתי עדכון שהוא עדיין ימשיך להיות הרופא.
ממש נתקפת בחרדה כרגע,לא רוצה לחזור לשם בגלל זה, איך אני יכולה להירגע?

הליך רפואי

לאה שלום,
את מעלה שאלה רגישה,
מצב של חוסר אמון ברופא המטפל,
וזה בודאי לא קל להיות במצב הזה,
ככל הידוע לי, כל מטופל רשאי להכנס לטיפול בליווי אדם שמקורב אליו.
האם יש אפשרות שמישהו יהיה אתך בזמן הטיפול ?

לאה361

New member
בזמן הטיפול לצערי לא

אפשר ללוות אבל בזמן הטיפול הם לא מכניסים מלווים

חוק זכויות החולה

ציטוט הסעיף (6א) מחוק זכויות החולה :
"זכות לנוכחות מלווה בטיפול רפואי (תיקון מס' 8) תשע"ה-2014
6א. (א) מטופל זכאי לכך שאדם המלווה אותו, לפי בחירתו (להלן – מלווה), יהיה נוכח בעת קבלת טיפול רפואי, ובלבד שהמלווה לא יתערב במתן הטיפול הרפואי.
(ב) על אף האמור בסעיף קטן (א), מטפל רשאי שלא לאפשר למלווה להיות נוכח בעת קבלת טיפול רפואי, אם סבר שיש בנוכחותו כדי –
(1) לפגוע בבריאות המטופל, המלווה או מטופלים אחרים;
(2) לפגוע באיכות הטיפול הרפואי שניתן למטופל, בסיכויי הצלחתו של טיפול כאמור, או לפגום באפשרות לקבל מהמטופל מידע הנדרש לשם הטיפול הרפואי;
(3) להפריע הפרעה ממשית לעבודת המטפל או הצוות המטפל;
(4) לפגוע בפרטיות של מטופלים אחרים, ולא ניתן למנוע את הפגיעה באמצעים סבירים אחרים.
(ג) סבר המטפל כי אין לאפשר למלווה להיות נוכח בעת קבלת הטיפול הרפואי בשל אחת מהעילות המנויות בסעיף קטן (ב), יסביר למטופל את הטעם לכך ויאפשר למלווה, ככל הניתן, להיות נוכח סמוך לאחר מתן הטיפול הרפואי".

האם בדקת את האפשרות הזאת עם המטפל?

למעלה